قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

 • زبان برنامه نویسی دارت
 • استیت منیجمت (State Management) ← Bloc
 • کار با دوربین/ میکروفون / جی پی اس موبایل و انیمیشن ها
 • کار با دیتابیس ها در پروژه و ریسپانسیو (Responsive) کردن اپلیکیشن ها
 • تمام ویجت های فریمورک فلاتر
طاها اهوازی

طاها اهوازی | برنامه نویس فول استک موبایل

متخصص برنامه نویسی موبایل

برنامه نویس ارشد فلاتر

برنامه نویس جاوا و کاتلین

عضو دپارتمان اندروید دانشجویار

و ....

سرفصل های دوره

۴ فصل
۱۳۲ جلسه
۲۳ ساعت
۱

نصب و پیاده سازی نرم افزار های مورد نیاز

۳ قسمت
۰۰:۱۰:۳۷
1

نصب SDK فلاتر

رایگان
۰۴:۰۷
2

نصب اندروید استودیو

رایگان
۰۳:۳۹
3

نصب VsCode و اکستنشن های مورد نیاز

رایگان
۰۲:۵۱
۲

آموزش جامع زبان برنامه نویسی دارت

۵۷ قسمت
۱۰:۰۸:۳۱
۳

آموزش جامع فریمورک فلاتر

۵۶ قسمت
۱۰:۱۱:۲۳
۴

کار با سخت افزار موبایل در فلاتر

۱۶ قسمت
۰۲:۱۱:۵۳

اگر علاقه مند برنامه نویسی موبایل هستید، آموزش فلاتر را از دست ندهید. چراکه با استفاده از فریمورک فلاتر قادر به پیاده سازی اپلیکیشن های موبایل برای سیستم عامل اندروید و IOS خواهید بود. ما در این آموزش کار را از زبان برنامه نویسی دارت شروع کرده و پس از یادگیری مفاهیم Flutter، یک اپلیکیشن نهایی را پیاده سازی میکنیم. در نتیجه شما بدون هیچ پیش نیازی میتوانید این ابزار قدرتمند را یاد گرفته و وارد بازار کار شوید.

در دوره جامع آموزش فلاتر چه می آموزید ؟

دوره آموزش Flutter به صورت جامع و کامل تدریس شده که در آن تمامی موارد و مباحث پلتفرم فلاتر و زبان برنامه نویسی دارت که یکی از زبان های برنامه نویسی موبایل محسوب میشود، آموزش داده شده است. در این آموزش زبان برنامه نویسی دارت که زبان اصلی فلاتر است، کاملا مورد بررسی قرار گرفته. همچنین به طراحی و پیاده سازی پروژه های عملی از جمله اپلیکیشن to do list پرداخته شده است. در پایان این آموزش هم یک پروژه فروشگاهی به صورت کامل پیاده سازی میشود.

پیش نیازهای دوره آموزش فلاتر

دوره آموزش فلاتر به صورت صفر تا صد آموزش داده شده و شما بدون دانش برنامه نویسی میتوانید شروع به دیدن این آموزش کنید. اما از آنجایی که فلاتر از مباحث پیچیده بدون بیان جزئیات استفاده میکند و رابط گرافیکی نرم افزار هم به صورت Drag and Drop (همانند برنامه نویسی کاتلین) پیاده سازی نمیشود، شاید درک مفاهیم آن کمی سخت باشد. برای ساده سازی این دشواری شما میتوانید از برنامه نویسی کاتلین شروع کرده و سپس برای ارتقا دانش خود فلاتر را هم یاد بگیرید.

پروژه دوره آموزش فلاتر

دوره آموزش فلاتر برای چه کسانی مناسب است؟

 • علاقمندان به برنامه نویسی موبایل
 • دوستداران برنامه نویسی اندروید
 • علاقه مندان به یادگیری مباحث تخصصی و کاربردی
 • افرادی که به اجرای پروژه های تخصصی و هیجان انگیز علاقه دارند
 • و حتی کسانی که هیچ آشنایی با برنامه نویسی ندارند

نرم افزارهای مورد استفاده در دوره آموزش Flutter

سرفصل دوره آموزش فلاتر

 • زبان برنامه نویسی دارت
 • شی گرایی
 • استیت منیجمت Bloc
 • کار با دوربین/ میکروفون / جی پی اس موبایل
 • کار با انیمیشن ها
 • دریافت اطلاعات از سمت سرور
 • ساخت مینی پروژه های متنوع
 • کار با وب سرویس (API)
 • کار با دیتابیس ها در پروژه
 • ریسپانسیو (Responsive) کردن اپلیکیشن ها
 • چند پروژه کاربردی برای ورود به بازار کار
 • تمام ویجت های فریمورک فلاتر
 • ساخت فروشگاه موبایلی

آموزش Flutter چه بازارکاری دارد ؟

توانایی و مهارت در هر زمینه می تواند موجب پیشرفت روز افزون و همچنین کسب درآمد شود. در حال حاضر به دلیل ترند بودن و جدید بودن مبحث فلاتر و توانایی بالای آن، زمینه‌ی پیشرفت فراوانی وجود دارد. بخصوص که پشتوانه ی قدرتمندی به اسم گوگل آن را پشتیبانی می کند. پس آموزش فلاتر توصیه میشود.

البته در اکثر آگهی های استخدام میبینیم که از زبان کاتلین و جاوا هم صحبت میشود. در واقع یک برنامه نویس متخصص در زمینه موبایل بایستی زبان برنامه نویسی کاتلین، فریمورک فلاتر و حتی جاوا را بشناسد و از هیچ کدام فراری نباشد. البته این برای همه مناسب نیست. ممکن است شما نیازمند پیاده سازی یک اپلیکیشن ساده باشید و تنها یادگیری فلاتر برای شما کافی باشد.

روند آموزش فلاتر در دوره پیش رو

دوره آموزش فلاتر یک دوره آموزشی است که به شما نحوه توسعه برنامه‌های موبایل با استفاده از فریم‌ورک فلاتر را آموزش می‌دهد. فلاتر یک فریم‌ورک توسعه نرم‌افزار است که توسط شرکت گوگل ایجاد شده و برای ساخت برنامه‌های متناسب با سیستم عامل iOS و Android استفاده می‌شود.

در این دوره، شما با مفاهیم اساسی Flutter آشنا می‌شوید و نحوه ساخت صفحات و Widget های گرافیکی را در فلاتر به صورت عملی یاد می‌گیرید. همچنین، در این دوره به شما نحوه اتصال به پایگاه داده و پروسس کار با داده ها در فلاتر را نشان خواهند داد.

آموزش فلاتر

پروژه های موجود در دوره آموزش فلاتر

پروژه عملی اصلی در این دوره، یک فروشگاه آنلاین است که شامل صفحات محصولات، منو جذاب جزئیات هر محصول و فایل فیگما است. شما در این پروژه نحوه طراحی و پیاده‌سازی این صفحات را با استفاده از فلاتر یاد خواهید گرفت. همچنین، در این پروژه به شما نحوه استفاده از API های خارجی برای دریافت و ذخیره داده ها نیز آموزش داده می‌شود. و همچنین به طور کامل با نحوه برقراری ارتباط با سخت افزار های موبایلی آشنا خواهید شد. پروژه های دیگری مانند اپلیکیشن دفترچه یادداشت روزانه و پیانو هم دردوره آموزش Flutter وجود دارد تا روند یادگیری شما رو بهبود بخشند.

پروژه نهایی (اپ فروشگاهی)

دوره آموزش فلاتر به همراه پروژه عملی فروشگاه، با تدریس کارآزموده‌ای که تجربه کار با فلاتر را دارد، برگزار می‌شود. با حضور در این دوره، شما قادر خواهید بود برنامه‌ای کامل و قابل اجرا را با استفاده از فلاتر توسعه داد و به عنوان یک توسعه دهنده حرفۀ‌ای در دنیای برنامه نویسی موبایل شروع به کار کنید!

در هر صورت اگر نیازمند یادگیری تمام تکنولوژی های موجود در برنامه نویسی موبایل هستید، دوره جامع آموزش برنامه نویسی اندروید را مشاهده کنید.

فلاتر چیست؟

flutter یکی از ابزارهای تازه شناخته شده در زمینه طراحی و توسعه اپلیکیشن‌های موبایلی است که توجه بسیاری را به سوی خود جلب کرده. فلاتر در سال 2017 توسط گوگل معرفی شد و برای استفاده عموم در دسترس قرار گرفت. با استفاده از آموزش فلاتر، بدون نیاز به یادگیری چندین زبان برنامه‌نویسی برای سیستم‌عامل‌های گوناگون موبایلی، می‌توان اپلیکیشن طراحی کرد. از سوی دیگر، کار با این ابزار و یادگیری آن حتی برای افرادی که آشنایی چندانی با دنیای برنامه‌نویسی ندارند آسان خواهد بود.

مزایا و معایب زبان برنامه نویسی فلاتر

قطعا بزرگترین مزیت فریمورک فلاتر همین کراس پلتفرم بودن آن است. یعنی با یکبار کدنویسی کردن میتوانیم در سیستم عامل های مختلف از آن خروجی گرفته و استفاده کنیم. اما یکی از معایب این پلتفرم هم سخت بودن آپدیت و از دست دادن ساختار در پروژه های سنگین است. پروژه ای مانند دیجی کالا یا فیلیمو را هرگز با فلاتر پیاده سازی نمیکنند. چراکه فلاتر در چنین ابعادی، ساختار خود را از دست میدهد. اما برای پروژه های سبک تر بسیار جذاب بوده و سبب کم شدن هزینه های پیاده سازی و کاهش زمان خواهد شد.

سیستم مورد نیاز فلاتر

سیستم مورد نیاز برای اکثر زبان های برنامه نویسی همان چیزی است که در مقاله ( سیستم مورد نیاز برنامه نویسی ) عنوان کردیم. اما برای آموزش فلاتر شما با سیستمی معقول قادر به برنامه نویسی خواهید بود و نیازی به سیستم آنچنان قوی ندارید. قطعا مهمترین قطعه در کامپیوتر برای حوزه برنامه نویسی، پردازنده میباشد. پس تمام تلاش خود را برای داشتن و تهیه کردن یک پردازنده قوی تر به کار بگیرید. لازم به ذکر است که یک CPU از نوع Core i3 نسل 6 میتواند نیاز های شما را برآورده کند.

اپلیکیشن های طراحی شده با فلاتر

جالب است بدانید که رقابت بسیار تنگاتنگی میان فلاتر و سایر فریم‌ورک‌هایی که به طراحی و توسعه اپلیکیشن‌های چند پلتفرمی کمک می‌کنند، در جریان است. سایر طراحان و برنامه‌نویسان در تلاش هستند تا با استفاده از فلاتر بتوانند بازی‌ها و برنامه‌هایی باکیفیت بالا و استقبال فراوان تولید نمایند. از جمله پروژه‌های موفقی که تاکنون به‌واسطه استفاده از آموزش فلاتر در ابعاد جهانی طراحی شده‌اند، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اپلیکیشن InKio: این اپلیکیشن یک برنامه فنلاندی است که برای سهولت خرید بلیت سینما و انتخاب فیلم‌ها طراحی شده است. کد مبنای این برنامه 40% میان فلاتر و وب مشترک است.
 • اپلیکیشن Music Tutor: باهدف آموزش موسیقی و نت‌خوانی طراحی شده و توانسته رتبه بالا در میان اپلیکیشن‌های سیستم‌عامل ios کسب نماید.
 • اپلیکیشن Topline: برنامه‌ای جذاب و کاربردی به‌منظور ثبت آسان و سریع ایده‌های آهنگ‌سازی است که پروسه ساخت آن تنها طی 10 هفته انجام شده است.
 • اپلیکیشن Xianyu: این اپلیکیشن فروشگاهی بیش از 200 میلیون کاربر ثبت‌نام‌شده به خود اختصاص داده است.
 • اپلیکیشن Google Ads: یک اپلیکیشن کاربردی در جهت بازاریابی آنلاین و مدیریت تبلیغات در سطح گوگل است.

از فلاتر میشه کسب درآمد کرد؟

فلاتر یعنی برنامه نویسی موبایل و برنامه نویسی موبایل هم یکی از زمینه های پردرآمد برنامه نویسی محسوب میشود. هرچند استفاده از زبان نیتیو اندروید یعنی کاتلین میتواند عملکرد بهتری در نرم افزار نهایی داشته باشد و به همین دلیل شرکت های نرم افزاری حتی اگر به دنبال برنامه نویس فلاتر هم باشند، برنامه نویسی مدنظرشان خواهد بود که کاتلین را به صورت حرفه ای یاد گرفته باشد. اما در هر صورت فلاتر دارای بازار کاری مطلوب و قابل قبول است که میتوان از آموزش فلاتر کسب درآمد کرد.

چقدر زمان میبره تا آموزش فلاتر رو تمام کنیم؟

آموزش Flutter به دلیل ساده بودن زبان برنامه نویسی دارت زیاد وقت گیر نیست. هرچند اگر شما برنامه نویسی کاتلین را یاد گرفته باشید، درک مفاهیمی چون async و view group ها و غیره برایتان ساده تر خواهد بود؛ اما در کل یادگیری فلاتر بیشتر از 3 ماه زمان بر نیست. البته پس از یادگیری فلاتر بایستی بر روی پروژه نویسی و ایجاد رزومه خود کار کنید.

دلیل استفاده از زبان برنامه‌نویسی دارت در فلاتر

هنگامی‌که شما از فلاتر برای طراحی اپلیکیشن استفاده می‌کنید، زبان برنامه‌نویسی دارت در اختیار شما خواهد بود. دارت یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی است که بر نوع اطلاعات یا داده شیءگرا طراحی شده است و به طور اختصاصی برای توسعه فرانت‌اند مورداستفاده واقع می‌شود. این زبان از اویل سال ۱۳۹۰ شمسی توسط گوگل دارت ارائه شده و تا به امروز با بهبود‌های عملکردی زیادی همراه شده است. استفاده از این زبان برنامه‌نویسی در فلاتر به دلایل گوناگونی انجام می‌شود که در اینجا ما به مهم‌ترین آنها اشاره خواهیم کرد.

·       پیشگیری و کاهش مشکلات اجرایی

هنگامی‌که شما از زبان‌های برنامه‌نویسی ترجمه شونده و یا Languages Compiled Programming استفاده می‌کنید، امکان بروز مشکلات اجرایی یا عملکردی بسیار زیاد خواهد بود درصورتی‌که زبان برنامه‌نویسی دارت در سیستم‌عامل‌های مختلف موبایلی (اندروید و ios) با عملکرد جلوتر از زمان (Ahead of Time- OUT) خود، کدهای نوشته شده را به کد بومی ترجمه یا به‌اصطلاح دقیق‌تر کامپایل خواهد کرد.

·       افزایش سرعت آپلود و دسترسی

استفاده از زبان دارت در آموزش فلاتر باعث می‌شود تا شما دیگر به یک پل جاوا اسکریپت برای ترجمه کدها نیاز نداشته باشید و بدون واسطه اطلاعات را اجرایی نمایید. این عملکرد به افزایش سرعت آپلود اطلاعات اپلیکیشن و در نتیجه باز شدن آن کمک خواهد کرد.

·       تنوع بسته‌های نرم‌افزاری

بسته‌های نرم‌افزاری متعددی به‌واسطه زبان برنامه‌نویسی دارت در اختیار کاربران قرار خواهند گرفت. این بسته‌های نرم‌افزاری کمک می‌کنند تا شما بتوانید قابلیت‌های جدیدی را ایجاد نمایید و یا برنامه‌های مختلفی را طراحی کنید. از نمونه این بسته‌های می‌توان به خدمات دسترسی به Firebase، طراحی اپلیکیشن‌های Serverless، دسترسی به انبار داده‌های Redux، دسترسی به سرویس‌های یک سیستم‌عامل و… اشاره نمود.

آینده فلاتر

ممکن است فلاتر به دلیل جدید بودن نتواند چندان اعتماد برنامه‌نویسان را به خود جلب نماید اما باتوجه‌به قابلیت‌ها و پشتیبانی‌هایی که از این ابزار می‌شود، می‌توان امیدوار بود که در آینده شاهد محبوبیت هرچه بیشتر آن هستیم. خوب است به این نکته اشاره کنیم که Flutter پتانسیل‌های خوبی برای ساخت و توسعه اپلیکیشن‌های پیچیده و سخت نیز در اختیار کاربران قرار خواهد داد. تسلط بر دوره‌های آموزش Flutter به شما کمک می‌کند تا در کمترین فرصت و به‌آسانی توانایی اجرای ایده‌های برنامه‌نویسی خود را به بهترین شکل ممکن داشته باشید.

ادامه متن دوره ...

مدرک معتبر دو زبانه

پس از گذراندن دوره و انجام پروژه های مشخص شده، مدرک معتبر و دو زبانه دانشجویار را دریافت خواهید کرد.

مدرک فارسی مدرک انگلیسی