قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

 • آموزش کار با نرم افزار اندروید استودیو
 • بررسی کامل طریقه نصب و کانفیگ نرم افزار های مورد نیاز
 • آموزش کامل برنامه نویسی اندروید با زبان کاتلین
 • بررسی تک به تک View های موجود در اندروید استودیو
 • انجام پروژه های عملی برای یادگیری بهتر مباحث
 • و...

سرفصل های دوره

۱۰ فصل
۱۷۵ جلسه
۵۶ ساعت
۱

فصل اول – معرفی دوره آموزش اندروید و بررسی نیازمندی ها

۹ قسمت
۰۴:۰۰:۵۲

معرفی دوره جامع آموزش برنامه نویسی اندروید

رایگان
۰۹:۴۷

اندروید استودیو چیست؟

رایگان
۲۰:۵۶

سیستم مورد نیاز برای نصب اندروید استودیو

رایگان
۲۹:۲۴
۲

فصل دوم – بررسی View های پایه در اندروید

۰۶:۰۱:۴۷
۳

فصل سوم – آموزش کار با View Group ها در اندروید

۰۵:۲۹:۱۸
۴

فصل چهارم – بررسی View های پیچیده تر در اندروید استودیو

۱۱:۰۴:۴۹
۵

فصل پنجم – آیتم های پیشرفته و View های متریال

۰۷:۵۷:۳۳
۶

فصل ششم – ادامه کار با آیتم های متریال و آموزش انیمیشن در اندروید

۰۴:۵۶:۱۲
۷

فصل هفتم – آموزش کار با لیست ها در برنامه نویسی اندروید

۰۷:۰۲:۳۰
۸

فصل هشتم – آموزش کار با پایگاه داده SQLite

۰۵:۰۴:۴۲
۹

فصل نهم – پروژه عملی دفترچه یادداشت با SQLite

۰۴:۲۲:۵۸
۱۰

در حال ضبط بخش های جدید هستیم…

۰۰:۲۰:۰۸

اهمیت آموزش اندروید در وضعیت کنونی

سیستم عامل اندروید بیش از 80 درصد مارکت جهانی و نزدیک به 90 درصد مارکت ایران را به خود اختصاص داده است. از گوشی های موبایل که روزانه استفاده میکنیم بگیرید تا ساعت و تلویزیون و خودرو های هوشمند همه و همه از این سیستم عامل استفاده کرده اند. پس آموزش اندروید سبب ورود ما به یک بازار کار به شدت بزرگ و در حال رشد میشود. آموزش برنامه نویسی اندروید، یعنی شروع کسب درآمد از یک حوزه جذاب و پرطرفدار.

اینکه توانایی استفاده از گوشی های اندرویدی را داشته باشید، سبب کسب درآمد شما از این حوزه نخواهد شد. شما اکنون فقط یک مصرف کننده از سیستم عامل اندروید هستید. ما قصد داریم شما را از یک مصرف کننده ساده، تبدیل به یک توسعه دهنده‎‌ی توانمند در حوزه برنامه نویسی اندروید کنیم. پس با استفاده از آموزش برنامه نویسی اندروید شما قادر به پیاده سازی هر نوع نرم افزاری برای گوشی های موبایل خواهید بود.

بازار کار برنامه نویسی اندروید

تمام وبسایت ها و شرکت های بزرگ در ایران و جهان از اپلیکیشن اندروید استفاده میکنند. دیجی کالا، دیوار، بازار و اسنپ تنها نمونه هایی از شرکت های بزرگی هستند که از طریق اپلیکیشن‌های خود، روزانه میلیون ها تومان درآمد دارند. هرکدام از این شرکت ها دارای یک تیم بزرگ و متخصص از برنامه نویسان موبایل هستند. درآمد یک برنامه نویس اندروید در چنین اپلیکیشن های محبوب و بزرگی بسیار بالا خواهد بود.

اما شاید این سوال در ذهن شما به وجود بیاید که این شرکت ها سالیانه چند برنامه نویس استخدام میکنند؟ آیا ما هم میتوانیم جزو این برنامه نویسان باشیم؟ دقت کنید که اولا تعداد شرکت هایی که به اپلیکیشن اندروید نیاز دارند، بسیار بیشتر از اینهاست. در زمان کنونی اکثر وبسایت ها به سراغ نرم افزار های موبایل آمده و به دنبال برنامه نویسانی توانمند در حوزه برنامه نویسی اندروید میگردند. پس بازار کار برنامه نویسی اندروید مختصر به 4 شرکت نامبرده نیست.

دوره جامع آموزش زبان برنامه نویسی کاتلین

روش های کسب درآمد از آموزش اندروید

شما با دیدن دوره آموزش اندروید تبدیل به یک برنامه نویس موبایل خواهید شد. اما روش های کسب درآمد از این حوزه چیست؟ به چه شیوه هایی میتوانیم وارد بازار کار شده و کسب درآمد داشته باشیم؟ قطعا یکی از بزرگترین مزیت های برنامه نویسی، منعطف بودن آن از نظر شیوه کسب درآمد و حتی زمان کار کردن میباشد. برنامه نویسی Android هم دقیقا دارای همین ویژگی ها بوده و شما به روش های زیر قادر به کسب درآمد از این زمینه خواهید بود :

 • درآمد دلاری از طریق همکاری با شرکت های خارج از کشور به صورت فریلنسری
 • استخدام در شرکت های بزرگ و متوسط که از اپلیکیشن اندروید استفاده میکنند
 • کار پاره وقت و پروژه ای به صورت فریلنسری با شرکت های داخلی از طریق بستر هایی نظیر پونیشا
 • ایجاد و راه اندازی یک اپلیکیشن اختصاصی با یک ایده جذاب و کاربر پسند
 • ساختن نرم افزار های رایگان کاربردی و درآمد از تبلیغات کلیکی
 • راه اندازی یک استارت آپ یا بیزینس شخصی و کسب درآمد از آن

آنچه در دوره آموزش اندروید می‌آموزیم

در دوره آموزش اندروید به صورت کاملا پروژه محور و از صفر تا صد به مباحث مربوط به برنامه نویسی اندروید خواهیم پرداخت. در دوره پیش رو از زبان برنامه نویسی کاتلین برای کدنویسی مباحث مربوط به اندروید استفاده میکنیم. همانطور که میدانید محیط برنامه نویسی اندروید، نرم افزار اندروید استودیو میباشد؛ پس در این آموزش به صورت کامل با ویژگی ها و ابزار های نرم افزار Android Studio نیز آشنا شده و کار خواهیم کرد. شما با گذراندن دوره آموزش برنامه نویسی اندروید تبدیل به یک متخصص برنامه نویسی Android شده و قادر به پیاده سازی هر نوع اپلیکیشنی خواهید بود.

با گذراندن دوره آموزش برنامه نویسی اندروید میتوانید…

شما با گذراندن دوره تخصصی آموزش برنامه نویسی اندروید میتوانید وارد حوزه توسعه اپلیکیشن های اندروید شده و شروع به برنامه نویسی کنید. پس از دیدن دوره فوق شما قادر به پیاده سازی هر نوع اپلیکیشنی خواهید بود. میتوانید نرم افزار های تجاری، فروشگاهی، خبری و یا حتی بازی های به سبک جورچین را توسعه داده و کدنویسی کنید. زبان قدرتمند کاتلین قابلیت استفاده در سمت سرور و بک اند را نیز دارد. پس شما با متخصص شدن در این دوره، قادر به استفاده از کاتلین در سمت سرور هم خواهید بود.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

 • علاقه مندان ورود به دنیای برنامه نویسی اندروید
 • افرادی که قصد یادگیری یک تخصص برای مهاجرت کردن را دارند
 • اشخاصی که میخواهند به صورت فریلنسری کار کنند
 • افراد علاقه مند به راه اندازی استارت آپ و بیزینس شخصی
 • کسانی که از حقوق کارمندی خسته شده و به دنبال یک حوزه سودآور هستند

دوره آموزش اندروید برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • کسانی که تحمل پذیرش چالش های برنامه نویسی را ندارند
 • افرادی که میخواهند یک شبه پولدار شوند
 • اشخاصی که وقت کافی برای تمرین و استمرار در این زمینه ندارند
 • کسانی که حاضر به هزینه کردن برای یادگیری یک تخصص نیستند

چرا آموزش اندروید با کاتلین؟ چرا جاوا نه؟

جاوا تا پیش از کاتلین زبان اول برنامه نویسی اندروید بود. در سال 2017 که گوگل زبان برنامه نویسی کاتلین را معرفی کرد، همه به قدرت کاتلین پی بردند. طولی نکشید که در سال 2019 کاتلین تبدیل به زبان اول برنامه نویسی اندروید شد. در حال حاضر تمام تمرکز گوگا بر روی زبان برنامه نویسی کاتلین میباشد. چرا اصلا گوگل مهم است؟ چون سیستم عامل اندروید را شرکت گوگل ساخته و متعلق به Google میباشد. در ادامه برخی از مهمترین دلایلی که سبب انتخاب زبان کاتلین برای اندروید میشوند را مورد بررسی قرار میدهیم.

1 – کاتلین جدیدتر از جاواست

زبان برنامه جاوا از سال 1992 وجود دارد و کاتلین سال 2011 معرفی شده و در سال 2017 توسط گوگل مورد پشتیبانی کامل قرار گرفت. زبان کاتلین در حوزه برنامه نویسی موبایل قدرتمندی فراوانی داشته و با تکنولوژی های جدید سازگار تر خواهد بود. گوگل هم دقیقا برای سازگار کردن اندروید با تکنولوژی های جدید، نیازمند یک زبان جدید بود که کاتلین را یافت.

2 – سینتکس ساده تر زبان Kotlin به نسبت جاوا

کاتلین دارای ساختار و Syntax بسیار ساده تری نسبت به زبان برنامه نویسی جاوا میباشد. به گونه ای که یادگیری کاتلین نصف جاوا زمان بر خواهد بود. این ویژگی سبب علاقه مندی مبتدیان به یادگیری زبان Kotlin شده است.

3 – عدم پشتیبانی تکنولوژی های جدید از جاوا

جاوا در زمینه های متعددی همچنان کاربرد داشته و قدرتمند است؛ اما در حوزه اندروید دیگر نمیتوان روی آن حساب باز کرد. گوگل در حال معرفی تکنولوژی هایی جدید نظیر کتابخانه Compose و Kotlin Native میباشد. نکته اینجاست که این ویژگی ها با زبان کاتلین توسعه داده شده اند و در جاوا امکان استفاده از آنها وجود نخواهد داشت.

4 – چند سکویی شدن کاتلین

شاید یکی از بزرگترین ویژگی های مدنظر کاربران، حالت چند سکویی باشد. یعنی با یکبار کدنویسی بتوانیم خروجی اندروید و IOS گرفته و کار خود را سریع تر کنیم. گوگل با معرفی کتابخانه Kotlin / Native قابلیت خروجی گرفتن برای سایر سیستم عامل هایی نظیر IOS را هم به کاتلین اضافه کرده است. البته لازمه این کار، به دست آوردن تخصص در برنامه نویسی اندروید با استفاده از زبان کاتلین خواهد بود.

5 – استفاده کاتلین از تمام قدرت جاوا

برخی از برنامه نویسان ادعا میکنند که جاوا به دلیل داشتن کتابخانه های غنی، زبان بهتری برای برنامه نویسی اندروید است. اما بد نیست بدانید که کاتلین توانایی استفاده از تمام کتابخانه ها و پلتفرم های نوشته شده با جاوا را دارد. یعنی شما به تمام قدرت جاوا در زبان کاتلین دسترسی خواهید داشت. پس در آموزش اندروید، از زبان برنامه نویسی کاتلین استفاده میکنیم تا قدرت جاوا را هم در اختیار بگیریم.

6 – جامعه برنامه نویسان در حال رشد

جامعه برنامه نویسان شاید مهمترین موضوع نشان دهنده اهمیت یک حوزه باشد. وقتی افراد زیادی از یک زبان استفاده کنند، یعنی رفع اشکال و دریافت مشاوره در آن حوزه راحت تر خواهد بود. جامعه برنامه نویسان کاتلین رو به افزایش است و این یعنی کاهش جامعه جاوا. چراکه همان برنامه نویسان جاوا در حال مهاجرت به کاتلین هستند.

آموزش کاتلین یا فلاتر؟ مسئله این است

فلاتر در سال 2014 تولید و کاتلین در سال 2017 توسط گوگل معرفی شد. قطعا اگر فلاتر قدرت کاتلین را داشت و قادر به انجام کارهای آن بود، گوگل هرگز این همه انرژی و هزینه برای کاتلین نمیکرد. فلاتر در پروژه های فوق سنگین، ساختار خود را از دست میدهد ولی در کاتلین اینگونه نیست. تنها ویژگی Flutter همان چند سکویی بودن آن است که گوگل برای کاتلین هم کتابخانه و پلتفرم Kotlin / Native را معرفی میکند. پس یعنی کاتلین هم میتواند چند سکویی عمل کند. پس در نهایت برنده این نبرد قطعا زبان قدرتمند کاتلین میباشد.

پیشنیاز های دوره آموزش اندروید

دوره آموزش برنامه نویسی اندروید از صفر تا صد و به صورت کاملا پروژه محور و عملی آموزش داده میشود. در این دوره فرض را بر این گرفته ایم که شما هیچ پیش زمینه ای در برنامه نویسی ندارید. پس از قدم 0 کار خود را شروع کرده و تا قله های مرتفع برنامه نویسی اندروید را فتح خواهیم کرد. منتهی دقت کنید که سینتکس زبان برنامه نویسی کاتلین را در یک دوره جداگانه تحت عنوان آموزش برنامه نویسی کاتلین، مورد بررسی قرار داده ایم. پس دوره آموزش کاتلین، تنها پیشنیاز این پکیج جامع میباشد.

توضیحات بیشتر