قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

 • کسب درآمد و سود از طریق تحلیل داده های وب سایت
 • بهبود بخشیدن و پیشرفت روند کسب و کار
 • راه های افزایش تعداد یوزرهای سایت
 • بهبود تجربه کاربری
 • بررسی میزان اثر بخشی کمپین ها و تبلیغات
 • و...

سرفصل های دوره

۶ فصل
۳۴ جلسه
۷ ساعت
۱

فصل اول: مقدمه و شروع کار با گوگل آنالیتیکس

۳ قسمت
۰۰:۵۰:۴۸
1

مقدمه و معرفی ابزار مفید آنالیتیکس

رایگان
۱۵:۱۵
۲

فصل دوم: شروع کار عملی با محیط آنالیتیکس

۳ قسمت
۰۰:۵۰:۲۹
۳

فصل سوم: آموزش همه گزارشات منوی Reports

۱۷ قسمت
۰۲:۴۹:۵۱
۴

فصل چهارم: بخش Explore در پنل آنالیتیکس

۶ قسمت
۰۱:۱۶:۰۳
۵

فصل پنجم: بخش Advertising در گوگل آنالیتیکس

۴ قسمت
۰۰:۳۷:۲۰
۶

بخش admin و تشریح پروژه پایانی

۱ قسمت
۰۰:۱۴:۱۹

اگر به دنبال بررسی ترافیک و رفتار کاربران سایتتان هستید و قصد دارید در دنیای وب بهترینِ حوزه خود باشید، استفاده از گوگل آنالیتیکس یکی از بهترین راه حل‌هاست. از همین رو در این دوره آموزشی به این ابزار مهم پرداخته‌ایم. در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس دانشجویار، شما با شگفتی‌های این ابزار قدرتمند آشنا خواهید شد. در این دوره شما اصول و تکنیک‌های مربوط به تحلیل وبسایت خود را با استفاده از گوگل آنالیتیکس فرا خواهید گرفت.

این ابزار جذاب و همه جانبه به شما امکان می‌دهد تا به داده‌های جزئی و دقیقی در مورد ترافیک و عملکرد کاربرانتان دسترسی داشته باشید و نتایج روش‌های بازاریابی خود را ارزیابی کنید، بهترین استراتژی‌های تبلیغاتی را شناسایی کنید و رشد سایت خود را بهبود بخشید. بنابراین، اگر به ارتقای وبسایت خود علاقه‌مند هستید بدون شک دوره آموزش گوگل آنالیتیکس دانشجویار برای شما است.

سخن مدرس در اهمیت یادگیری گوگل آنالیتیکس

میدانیم که در یکم جولای سال 2023 گوگل اعلام کرده است که از این پس فقط  گزارشات نسخه 4 آنالیتیکس را به رسمیت میشناسد. درنتیجه همه دیجیتال مارکتر ها و صاحبان کسب و کار الزاما باید از یونیورسال به GA4 مهاجرت کنن.به دلیل جدید بودن و متفاوت بودن محیط آپدیت جدید و به دلیل کمبود آموزش کامل و کافی در این حوزه بنده لازم دانستم تا یک دوره جامع را بر اساس جدید ترین نسخه آنالیتیکس تهیه کنم تا مهاجرت از نسخه یونیورسال به GA4 برای همه صاحبان کسب و کار لذت بخش باشد. دوره آموزش گوگل آنالیتیکس همیشه به روز خواهد بود و بر اساس جدید ترین نسخه آپدیت خواهد شد و رایگان در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت. پس نگران قدیمی شدن آن نباشید!

آموزش گوگل آنالیتیکس مناسب چه کسانی است؟

 • دیجیتال مارکتر ها
 • سئو کارها
 • مدیران کمپین
 • مدیران کسب و کار و استارت آپها
 • متخصصان تجربه و رابط کاربری
 • وب مستر ها و صاحبان کسب و کار
 • و حتی توسعه دهندگان سایت با وردپرس

چرا باید در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس شرکت کنید؟

اگر صاحب کسب و کار و استارت آپ هستید، اگر شغل دیجیتال مارکتینگ یا مدیریت سئو را دنبال میکنید بدانید که استفاده از گوگل آنالیتیکس از نان شب هم واجب تر است.

 اساس سایت داده است. پس تحلیل داده برای هر سایت از واجبات است. برای کسب درآمد بیشتر از سایت ابتدا باید تعداد کاربران ورودی سایت را افزایش دهیم تا در رتبه اول گوگل قرار بگیریم. همه ما میدانیم که هر چه قدر میزان رضایتمندی افراد از سایت و کسب و کارمان بیشتر باشد میزان کاربران هم افزایش خواهد یافت. شرط اول برای اینکه رضایت کاربران را جلب کنیم این است که ابتدا مخاطب هدفمان را بشناسیم و نیاز ها و ویژگیهای آنها را درک کنیم. این کار فقط با ابزار قدرتمند آنالیتیکس صورت می گیرد.

این ابزار رایگان، سرشار از آمار و دیتای ارزشمندی است که میتوانید از آن برای بهبود کسب و کارتان استفاده کنید.با این ابزار میتوانید گزارش کاملی از میزان کاربران ورودی و بازگشتی سایت،ترافیک سایت،نحوه تعامل کاربران بدست آورید.البته تحلیل و استخراج این داده های ارزشمند کار هر کسی نیست.از این جهت برای استفاده درست و مفید از این ابزار به یک آموزش جامع و پروژه محور نیاز دارید تا از صفر مفاهیم را شروع کنید و در حد حرفه ای شدن پیش بروید.

پیش نیاز دوره آموزش گوگل آنالیتیکس

شاید شما فکر کنید که پیش نیاز نسخه جدید انالیتیکس،یونیورسال است.در صورتیکه این فکر اشتباه است. در دوره آموزش Google Analytics سعی شده است از صفر به مفاهیم پرداخته شود. حتی کسانی که هیچ شناختی از دیجیتال مارکتینگ و تحلیل داده ندارند می توانند از این دوره بهره مند شوند.

آیا با گذراندن این دوره میتوانم وارد شغل پر درآمد دیجیتال مارکتینک و سئو شوم؟

امروزه دیجیتال مارکتینگ شغل پر رونق محسوب میشد که به صورت دور کاری هم صورت میگیرد.زیر شاخه های دیجیتال مارکتینگ شامل:مدیر ارشد رشد، معاون بازار یابی دیجیتال، مدیر ارشد بازار یابی و BI Analytics Manager است که اسال فعالیت همه این مشاغل آنالیز و تحلیل داده است.یعنی زمانیکه تبلیغاتی صورت میگیرد باید نتابج مربوط به آن تبلیغات مرحله به مرحله بررسی شود.ابزار آنالیتیکس بهترین ابزار برای آنالیز داده های وب سایت است.اگر قرار باشد دیجیتال مارکتر ها از یک ابزار استفاده کنند بدون شک همین ابزار است.ابزار گوگل آنالیتیکس.

قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

 • قدرت تحلیل داده ها و گزارشات آنالیتیکس
 • کسب درآمد و سود از طریق تحلیل داده های وب سایت
 • بهبود بخشیدن و پیشرفت روند کسب و کار
 • راه های افزایش تعداد یوزرهای سایت
 • پیدا کردن صفحات و محصولات کم بازدید و تلاش برای رفع مشکل
 • بهبود تجربه کاربری
 • بررسی میزان اثر بخشی کمپین ها و تبلیغات
 • و…

گوگل آنالیتیکس 4 چیست؟

گوگل آنالیتیکس 4 یک ابزار تجزیه و تحلیل وب بسیار قدرتمند است که توسط شرکت گوگل ارائه می‌شود. این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد تا میزان ترافیک وبسایت خود را اندازه‌گیری و تحلیل کنند. با استفاده از گوگل آنالیتیکس 4 می‌توانید به راحتی اطلاعاتی در مورد بازدیدکنندگان وبسایت خود از جمله منابع ترافیک، رفتار و عملکرد کاربران، هدف‌ها و پیشرفت‌های تبلیغاتی خود را درک کنید. در واقع، گوگل آنالیتیکس 4 یک ابزار بسیار کارآمد و جامع برای تجزیه و تحلیل وبسایت شماست که می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیمات بهتری درباره روند رشد وبسایت خود بگیرید.

داشتن گوگل آنالیتیکس ارتباطی با بهبود سئو دارد؟

این سرویس با استفاده از تگ‌های یک وبسایت، داده‌ها و اطلاعات کاربر را از هر بازدیدکننده دریافت می‌کند. یعنی به محض ورود کاربران به یک وبسایت، داده هایی از منبع ورود کاربر و تاریخ و زمان دقیق ورود به یکی از سرویس‌دهندگان جمع آوری اطلاعات گوگل ارسال خواهد شد. در نهایت گوگل آنالایتیک یا همان گوگل آنالیتیکس، چیزی است که می‌تواند رفتار و منبع ورود کاربران را تشخیص داده و الگو های رفتاری ایجاد کند. این الگو ها سبب درک بهتر ما از عملکرد و رفتار کاربران در سایت خواهد شد.

وقتی مدیر یک وبسایت با آموزش گوگل آنالیتیکس بفهمد که کاربرانش در کدام بخش سایت بیستر وقت گذرانده و به کدام موضوع علاقه بیشتری نشان داده اند، قطعا وبسایت را بر اساس آن موضوع بهینه سازی میکند. این بهینه سازی سبب افزایش زمان ماندگاری کاربر در سایت و در نتیجه افزایش فروش خواهد شد. ماندگار کردن کاربر در وبسایت و افزایش تعامل به خودی خود سبب افزایش و بهبود رتبه سئوی سایت در موتور جستوجوی گوگل میشود. علاوه بر این گوگل از سایت هایی که از ابزار های این شرکت استفاده میکنند، بیشتر خوشش می‌آید. مخصوصا ابزاری مانند سرچ کنسول.

 مهم ترین تغییرات آنالیتیکس 4

آنالیتیکس 4 نسخه جدیدتر سیستم آنالیز داده‌های تجاری آنالیتیکس است. این نسخه بسیاری از بهبودها و تغییرات مهم در مقایسه با نسخه‌های قبلی دارد. برخی از تغییرات مهم آنالیتیکس 4 عبارتند از:

 1. معماری مبتنی بر ابر: آنالیتیکس 4 بر روی معماری مبتنی بر ابر ساخته شده است، که این امکان را به شما می دهد تا به راحتی و با امنیت بالا از هر کجا که هستید به داده‌های خود دسترسی داشته باشید.
 2. افزایش قابلیت همکاری: آنالیتیکس 4 امکان همکاری تعداد بیشتری از افراد را فراهم می کند و جایگزینی مناسب برای محیط های تیمی است. این قابلیت بر اساس معماری ابری آن پیاده سازی شده است.
 3. افزایش سرعت و عملکرد: با بهره گیری از تکنولوژی های جدید، آنالیتیکس 4 عملکرد سریعتری را ارائه می دهد و قابلیت پردازش داده‌های حجیم را بهبود می بخشد.
 4. تجربه کاربری بهتر: طراحی یکپارچه تر و کاربرپسندتر در آنالیتیکس 4 پیاده سازی شده است. این شامل واسط کاربری بهبود یافته، گزارشات گرافیکی بیشتر و قابلیت های پیشرفته است.
 5. هوش مصنوعی و یادگیری ماشین: آنالیتیکس 4 دسترسی به تکنولوژی های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین را فراهم می کند، که امکان استفاده از الگوریتم های پیشرفته و تصمیم گیری های هوشمند برای تجزیه و تحلیل داده‌ها را به ارمغان می آورد.

به طور کلی، تغییرات آنالیتیکس 4 به منظور ارتقاء سرعت، عملکرد، همکاری و قابلیت‌های تحلیلی بیشتر در سیستم آنالیز داده‌های تجاری ارائه شده است.

کاربردهای گوگل آنالیتیکس

برای توضیح اینکه گوگل آنالیتیکس چه کاربردی دارد بزارید اینطور بیان کنیم که اگر صاحب سایت یا کسب و کار هستید حتما سوالاتی درباره روند سایت ذهنتان را مشغول کرده است. سوالاتی از قبیل:

 • چند نفر از وب‌سایت من بازدید می‌کنند؟
 • افراد به طور متوسط چه مقدار زمانی در وب‌سایت من وقت می‌گذرانند؟
 • آیا محتویات صفحات من به اندازۀ کافی واضح و جذاب هستند؟
 • خوانندگان وبلاگ من به چه مطالب و موضوعاتی علاقه‌مند هستند؟
 • بازدیدکنندگان من در چه شهرها و کشورهایی زندگی می‌کنند؟
 • آیا داشتن یک وب‌سایت واکنش‌گرا و مناسب گوشی برای من لازم است؟
 • بازدیدکنندگان از طریق چه وب‌سایتی به ‌سایت من رهنمون می‌شوند؟
 • کدام تکنیک‌های بازاریابی بیشترین تاثیر را بروی ترافیک وب‌سایت من دارند؟
 • کدام صفحات وب‌سایت من دارای بیشترین میزان محبوبیت هستند؟
 • چه تعداد از بازدیدکنندگان من تبدیل به مشتری می‌شوند؟
 • بازدیدکنندگانی که به مشتری تبدیل می‌شوند چه ویژگی‌هایی دارند؟
 • چطور می‌توانم سرعت وب‌سایت خود را افزایش دهم؟

همه این اطلاعات را با استفاده از ابزار رایگان گوگل آنالیتیکس میتوانید کسب کنید..

در دوره آنالیتیکس چه چیزهایی یاد خواهید گرفت؟

پس از شرکت در دوره جامع آنالیتیکس با یک ابزار مهم و تحلیل گر گوگل آشنا می شوید.پس از نصب این ابزار ر روی سایتتان، مفاهیم و اصول گزارش خوانی را یاد خواهید گرفت.مهمتر از خواندن، درک گزارشات مهم است.در این دوره یاد خواهید گرفت که چطور حرفه ای داده ها را تحلیل کنید و اینکه چگونه داده های ارزشمند سایت را استخراج کنید و از آن برای بهبود کسب و کارتان استفاده کنید. دوره آموزش گوگل آنالیتیکس دانشجویار کاملا پروژه محور است و همه آموزش بر روی یک سایت بزرگ و واقعی انجام شده است که همراه با درک مفاهیم به صورت تئوری، در قالب پروژه و بصورت عملی هم آموزش را دنبال خواهید کرد.

در پایان هر فصل کوییز و تمرین وجود دارد که میتوانید بهتر و عملی تر آموزش را درک کنید.اگر در انجام پروژه یا تمرین به مشکل برخوردید با من در گروه تلگرامی مشکلتان را در میان بگذارید.بنده آنلاین هستم در گروه تلگرامی و پاسخگوی سوالات شما عزیزان.

تفاوت گوگل آنالیتیکس Universal و GA4

یکپارچه سازی داده ها در GA4:

در گوگل آنالیتیکس یونیورسال برای جمع آوری اطلاعات وب سایت و اپلیکیشن نیاز به اکانت های جدا برای فایربیس هم بود. اما در نسخه 4 جمع آوری داده فقط با یک اکانت صورت میگیرد.

ایونت بیس بودن GA4:

در یونیورسال داده ها بر اساس Hit Type جمع آوری میشد اما در ga4 بر اساس ایونت صورت میگیرد.

اضافه شدن متریک Engagement:

در یونیورسال توجهات بر روی بانس ریت بود اما در ga4 بر اساس engage است. در GA4، شاخص‌های جدیدی مانند Engaged Sessions، Engagement Rate و Engagement Time معرفی شده‌اند که به عنوان شاخص‌های جدید تعامل کاربر مطرح هستند.

تغییر UI:

ظاهر و داشبورد گزارش‌های GA4 به طور کلی تغییر کرده و متفاوت از نسخه Universal است. این تغییر در UI، تجربه کاربری جدیدی را ارائه می‌دهد و به تحلیل‌گران کمک می‌کند تا داده‌ها را به شکل مؤثرتری مشاهده و درک کنند.

تفاوت گوگل آنالیتیکس و گوگل تگ منیجر در چیست؟

ما برای استفاده از گوگل آنالیتیکس، بایستی یک قطعه کد را به سورس وبسایت خود اضافه کنیم. حال اگر بخواهیم از یک سایت تجزیه و تحلیل دیگر هم در کنار آنالایتیک استفاده کنیم، باز قطعه کد آن سایت را هم بایستی به صورت دستی اضافه کنیم. این کار هم زمان ما را هدر خواهد داد و هم سبب کند شدن وبسایت خواهد شد. گوگل برای جلوگیری از این کارهای بیهوده و پیچیده، تگ منیجر را معرفی کرد.

پس گوگل تگ منیجر اصلا یک جایگزین برای گوگل آنالیتیکس محسوب نشده و هیچ کاری به رفتار کاربران و سبت الگوهای عملکردی ندارد. صرفا برای مدیریت بهتر وبسایت های ارائه خدمات رفتاری مانند گوگل آنالیتیکس و Hotjar میتوانیم از تگ منیجر گوگل استفاده کنیم. این ابزار صرفا یک تگ به سایت ما اضافه کرده و هربار نیاز نیست که سورس سایت را تغییر دهیم. پس از اتصال صحیح وبسیات به تگ منیجر، سایر مدیریت ها و کم و زیاد کردن ابزار ها در خود سایت تگ منیجر انجام خواهد شد.

چنانچه هرگونه انتقاد، پیشنهاد و یا سوالی در مورد دوره آموزش گوگل آنالیتیکس دارید، میتوانید در ادامه همین صفحه از بخش دیدگاه‌ها با ما درمیان گذاشته تا در کمترین زمان ممکن مناسب ترین پاسخ را دریافت کنید.

ادامه متن دوره ...