آموزش سرج کنسول

سرچ کنسول که درگذشته با نام گوگل وبمستر تولز شناخته شده بود، از کاربردی‌ترین ابزارهای آنالیز سئو در سراسر دنیاست که یادگیری آن به‌تمامی صاحبان کسب‌وکار، کارشناسان سئو، طراحان سایت و وبمستر ها و حتی تولیدکنندگان محتوا توصیه می‌شود. تفاوتی ندارد شما در کدام یا کجای هر یک از این مسیرها هستید؛ یادگیری این ابزار، همراه با علم به تکنیک‌ها و استراتژی‌های آن، بی شک عملکرد شما را تا اندازه زیادی بهبود خواهد بخشید.

از سرچ کنسول چه اطلاعاتی دریافت می‌کنیم؟

این پلتفرم گزارش جامعی از وضعیت بازدیدهای شما و ورودی‌های ارگانیک و غیر ارگانیک آن، میزان ترافیک، وضعیت لینک‌ها و بک‌لینک‌ها و همچنین اطلاعات مربوط به مشکلات فنی را در اختیار قرار می‌دهد. شما با تحلیل و بررسی این گزارش‌ها و اطلاعات، به دید جامعی نسبت به وبسایت خود رسیده و بدین شکل می‌توانید به برنامه‌ریزی، کنترل و پیاده‌سازی استراتژی‌های سئو خود بپردازید.

چگونه سایت خود را در سرچ کنسول ثبت کنیم؟

یکی از موارد مهمی که به آن پرداخته خواهد شد در این آموزش به آن پرداخته میشود نحوه ثبت سایت در سرچ کنسول است. اما گر بخواهیم از قبل توضیح کوتاهی در این مورد بدهیم شما باید مراحل زیر را طی کنید.

  • گوگل سرچ کنسول، به آدرس https://search.google.com/search-console/about را در مرورگر خود وارد کنید.
  • پس از ورود به صفحه روی قسمت start now کلیک کنید.
  • در این مرحله url سایت خود را به‌صورت کاملاً دقیق وارد کرده و سپس روی continue  کلیک کنید.
  • پس از این مرحله گوگل ۵ مسیر را برای verify حساب شما پیش رویتان می‌گذارد که با پایان این مرحله وب‌سایت شما ثبت خواهد شد.

پس از این مراحل شما می‌توانید داده‌های مربوط به سایت خود را در اختیار داشته و به آنالیز آن‌ها بپردازید.

چرا این دوره؟

دانشجویار، در این بسته، مسیر آموزشی این پلتفرم را تا حد توان هموار نموده است و شما را با آموزش گام‌به‌گام سرچ کنسول، تا رسیدن به بهینه‌ترین استراتژی سئو همراهی خواهد کرد.

 

چه کسانی می‌توانند این دوره را تهیه کنند؟

درصورتی‌که شما یک شخص مبتدی در مسیر سئو سازی سایت باشید این دوره شامل معرفی، اصول مقدماتی و ثبت گام‌به‌گام و دقیق سایت در این پلتفرم بوده و بی شک نیاز شما را در این مرحله مرتفع خواهد ساخت؛ درصورتی‌که یک شخص حرفه‌ای باشید نیز این دوره مملو از نکات و استراتژی‌های بهینه‌سازی در جاده بی‌انتهای سئو است.

به‌جرئت می‌توان گفت یادگیری سرچ کنسول یک الزام برای تمامی وبمستر ها می‌باشد. آمارها و اطلاعاتی که از سرچ کنسول به دست می‌آید در مسیر بهبود عملکرد سایت حائز اهمیت و کاربردی است. در این دوره تاحدامکان سعی شده است با حداکثر جامعیت، سلاحی قدرتمند در مسیر سئو را در اختیار قرار دهد تا بدین‌وسیله هر لحظه از وضعیت سایت خودآگاه شده و در صورت نیاز به سراغ بهبود و یا تغییر استراتژی‌های خود روید.

 

 

 

 

توضیحات بیشتر