قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

 • نصب افزونه Rank Math
 • جستوجوی کلمات کلیدی با ابزار داخلی رنک مث
 • گرفتن نمره 100 رنک مث در تولید محتوا
 • سئوی ویدیو ها و تصاویر
 • استفاده از اسنیپت ها و تنظیم انواع اسنیپت
 • مشخص کردن بیش از یک کلمه کلیدی برای صفحه
 • کار با فایل Site Map
 • , ...

سرفصل های دوره

۱ فصل
۳۶ جلسه
۶ ساعت
۱

لیست ویدئوهای دوره

۳۶ قسمت
۰۵:۳۷:۵۹
1

نصب رنک مث و پیکربندی اولیه

رایگان
۲۸:۴۴
2

پیکربندی بخش آنالایتیکس در رنک مث

رایگان
۱۲:۳۵
3

پیوند ها در Rank math

۱۳:۰۷
4

ایجاد مسیر راهنما در صفحات

۰۶:۵۹
5

بخش تصاویر و تنظیمات مربوط به آنها

۰۶:۰۳
6

اتصال به Webmaster Tools

۰۱:۵۳
7

کار با فایل Robots.txt

۰۳:۲۷
8

بخش Others در رنک مث

۰۱:۵۲
9

کار با فایل htaccess

۰۲:۰۴
10

بررسی کامل مانیتور 404

۰۷:۲۳
11

بخش اول آموزش تغییر مسیر ها یا Redirect

۱۴:۰۷
12

بخش اول آموزش تغییر مسیر ها یا Redirect

۰۶:۲۰
13

بررسی دقیق تر بخش آنالایتیکس

۰۱:۳۱
14

بخش هوش مصنوعی محتوا

۰۲:۲۰
15

تنظیمات متا عمومی

۱۴:۳۸
16

کانفیگ سئو محلی در رنک مث

۰۶:۵۸
17

تنظیمات متا اجتماعی

۰۰:۴۵
18

پیکربندی تنظیمات مربوط به صفحه اصلی

۰۳:۴۱
19

بخش ساختار نوشته ها

۰۲:۵۱
20

تنظیمات مربوط به نویسندگان

۰۹:۲۵
21

قسمت اول مربوط به صفحات دیگر

۰۶:۲۱
22

قسمت دوم مربوط به صفحات دیگر

۰۵:۱۴
23

پیکربندی نوشته ها

۱۶:۰۶
24

تنظیمات برگه ها در رنک مث

۰۴:۳۴
25

پیکربندی بخش پیوست ها

۰۲:۳۶
26

تنظیمات دسته بندی ها

۰۶:۱۷
27

بخش مربوط به برچسب ها

۰۴:۱۸
28

آموزش ساخت نقشه سایت

۱۷:۲۰
29

بخش نمایه سازی فوری

۰۴:۳۸
30

مدیریت دستی در رنک مث

۰۱:۲۷
31

بررسی دقیق تر مانیتور 404

۰۵:۵۳
32

آموزش تغییر مسیر با رنک مث

۱۶:۵۱
33

آنالیز گسترده سئوی سایت با رنک مث

۴۰:۲۵
34

آمارگیری و سایر ابزار ها در رنک مث

۰۷:۰۳
35

بخش اول آموزش سئو محتوا

رایگان
۲۶:۵۱
36

بخش دوم آموزش سئو محتوا

۲۵:۲۱

آموزش رنک مث

افزونه رنک مث یکی از محبوب ترین افزونه های سئوی وردپرس محسوب میشود که رابط کاربری جذابی داشته و کار با آن بسیار ساده است. آموزش رنک مث سبب افزایش قدرت شما در سئو کردن مطالب و مدیریت لینک سازی می‌شود. در رنک مث به راحتی می‌توانیم پس از جستجوی کلمات کلیدی، محتوا را سئو کرده و تمام مشکلات موجود در محتوا را رفع کنیم. هشدارهای افزونه رنک مث سبب پیدا کردن مشکلات و رفع دقیق آنها خواهد شد.

آنچه در دوره آموزش رنک مث می‌آموزیم

در دوره آموزش رنک مث، از ابتدای نصب این افزونه تا انتهای سئوی وبسایت وردپرسی با استفاده از این پلاگین را آموزش میبینید. جستوجوی کلمات کلیدی با ابزار داخلی رنک مث، گرفتن نمره 100 رنک مث در تولید محتوا، سئوی ویدیو ها و تصاویر، استفاده از اسنیپت ها و تنظیم انواع اسنیپت، مشخص کردن بیش از یک کلمه کلیدی برای صفحه، لینک سازی داخلی و حتی کار با فایل Site Map همگی موضوعاتی هستند که در دوره آموزش Rank Math Pro فرا خواهید گرفت.

دوره آموزش رنک مث برای چه کسانی مناسب است ؟

 • افراد علاقه مند به یادگیری زمینه سئو و بهینه سازی موتور های جستوجو
 • مدیران وبسایت های وردپرسی که قصد تحلیل سئوی داخلی سایت خود را دارند
 • سئوکارانی که علاقه مند به یادگیری سئوی وردپرس هستند
 • طراحان سایت با وردپرس که میخواهند قوانین سئو را در صفحات خود رعایت کنند
 • افراد تازه کار که قصد یادگیری زمینه ای جدید و پر درآمد را دارند
 • و سایر علاقه مندان به آموزش Rank Math

پیش نیاز های دوره آموزش رنک مث

این آموزش از صفر تا صد و به صورت مقدماتی تا حرفه ای ضبط و منتشر شده است. پس شما نیازمند دانش خاصی نخواهید بود. اما از آنجایی که افزونه رنک مث یکی از افزونه های وردپرس بوده و آموزش هم در بستر سیستم مدیریت محتوای وردپرس ضبط میشود، داشتن دانش اولیه کار با سایت های وردپرسی خالی از لطف نخواهد بود. برای یادگیری وردپرس هم کافیست تا از دوره آموزش طراحی سایت با وردپرس استفاده کنید.

آموزش Rank Math چه بازار کاری دارد ؟

شما نباید به دنبال بازار کار رنک مث بگردید. بلکه باید به بازار کار سئو توجه داشته باشید. سئو و بهینه سازی موتور های جستوجو موضوعی کاملا ترند و جذاب است که بازار کار آن نیز دارای سود فراوانی میباشد. تمام وبسایت های معروف صرفا به دلیل بهینه سازی و کسب رتبه های اول گوگل است که محبوبیت و تعداد بازدید کننده بالایی را به خود اختصاص داده اند. برخی از این سایت ها ماهیانه چیزی حدود 100 میلیون تومان خرج سئوی وبسایت خود میکنند. (بر اساس بزرگی و کوچکی سایت، مبلغی میان 10 تا 200 میلیون)

نرم افزار های مورد استفاده در دوره

برای راه اندازی و استفاده از افزونه سئوی وردپرس رنک مث شما نیازمند هیچ نرم افزار خاصی نیستید. در این دوره ما از یک مرورگر ساده و خود افزونه رنک مث استفاده میکنیم. پس تنها نیاز شما داشتن یک مرورگر و تهیه کردن افزونه رنک مث میباشد که برای شروع آموزش و یادگیری کار با این افزونه، نیازی به خرید نسخه پولی پلاگین رنک مث نبوده و میتوانید از نسخه های کرکی آن استفاده کنید. هرچند که پس از یادگیری کار با افزونه بایستی حتما نسخه قابل اطمینانی را تهیه کنیم.

افزونه رنک مث چیست ؟

رنک مث یک افزونه سئو در سیستم مدیریت محتوای وردپرس میباشد. CMS وردپرس محیطی ساده و کاربر پسند برای طراحی سایت در اختیار کاربران قرار میدهد. قطعا کاربری که با وردپرس کار میکند، عاشق سادگی کار بوده و از کدنویسی و ورود به پس زمینه سایت متنفر است. در نتیجه بهترین راه برای سئو کردن وردپرس، استفاده از افزونه قدرتمند رنک مث پرو میباشد.

با آموزش rankmath دیگر هیچ نکته ای در سئو باقی نخواهد ماند که رعایت نکرده یا انجام نداده باشیم. چراکه این افزونه با سیستمی قدرتمند، ریز به ریز جزئیات سایت را اسکن کرده و تمام مشکلات وبسایت را برای ما لیست میکند. البته این تنها ویژگی افزونه رنک مث پرو نیست؛ رنک مث پس از نمایش مشکلات سایت از نظر سئو، راه حل هایی دقیق و کاربردی برای رفع این مشکلات نیز در اختیار ما قرار میدهد که با رعایت کردن آنها، سئوی داخلی سایت به حد اعلایی میرسد.

افزونه Rank Math یا Yoast SEO ؟

افزونه یواست سئو نصب بیشتری از افزونه رنک مث داشته که دلیل آن هم قدیمی تر بودن این افزونه میباشد. یعنی زمانی که یواست سئو معرفی شد، اصلا رنک مثی وجود نداشت. اما اکنون میتوان گفت از نظر قدرت، تقریبا این دو افزونه در یک سطح قرار دارند ولی افزونه رنک مث دارای رابط کاربری جذاب تر و ساده تری به نسبت افزونه یواست سئو میباشد. با نگاه کردن به تصاویر مربوط به رنک مث هم میتوانید این موضوع را به چشم ببینید.

همچنین افزونه رنک مث تمام موارد مربوط به سئوی داخلی را در یک مکان جمع آوری کرده در صورتی که یواست سئو از چند پلاگین مجزا برای این کارها استفاده میکند. به عنوان مثال سئوی محلی، اسنیپت ها و سئوی ویدیو ها مواردی است که رنک مث درون خود پرورش داده. اما یواست سئو در کنار افزونه اصلی سئو، یک افزونه مخصوص سئوی محلی در اختیار شما قرار میدهد که برای برخی از کاربران، نصب کردن چند افزونه سئو کمی نا خوش آیند است.

چرا باید کار با رنک مث را یاد بگیریم ؟

شما هنگام تولید محتوای سئو شده بایستی تمام موارد مربوط به سئوی داخلی را رعایت کنید. مواردی نظیر چگالی کلمات کلیدی، تعداد لینک داخلی، تعداد لینک خارجی فالو و نافالو، استفاده از تصاویر با Alt کلمات کلیدی، تعداد کلمات Meta Description و حتی طول عنوان و URL صفحه.  چک کردن مداوم همه این موارد برای تولید محتوا و سئو کردن یک صفحه از سایت بسیار وقت گیر و خسته کننده خواهد بود. اما افزونه رنک مث تمام این بررسی ها را برای شما انجام داده و همواره یک چک لیست تمام عیار در وبسایت وردپرسی خود خواهید داشت.