بخش دوم دوره جامع آموزش UI و UX – مقدمه

اگر با سرچ کردن کلماتی مثل UI – UX وارد این صفحه شدید یا دوست دارید از اول مطالب این دوره آموزشی را دنبال کنید پیشنهاد می‌کنم اینجا کلیک کنید تا سرفصل‌ها را به صورت کامل مشاهده کنید و تصمیم بگیرید که آیا این دوره مناسب شما است یا نه…

در بخش اول این دوره با هرآنچه که باید درباره رابط کاربری و طراحی تجربه کاربری بدانیم آشنا شدیم:

بخش اول دوره جامع آموزش UI و UX – آنچه که باید بدانید

حال میخواهیم بدانیم چطور برای طراحی تجربه کاربری آماده شویم؟ به چه مهارت های نیاز داریم؟ چطور تجربه کسب کنیم و ماهر شویم؟ چطور یک وایرفریم طراحی کنیم؟

چطور برای طراحی تجربه کاربری آماده شویم؟

برای هرکاری مهارت ها و تجربه هایی لازم است. برای طراحی تجربه کاربری هم ما نیاز به مهارت هایی داریم، مهارت های فردی و تخصصی؛ در این جلسه می خواهیم راجع به همین موضوع صحبت کنیم.

این وظیفه ما طراحان است که در طرحهای خود هوای مردم را داشته باشیم، تا هر کسی به راحتی با سیستمهای طراحی شده توسط ما بتواند کار کند و به هدف خود برسد.

UI و UX

در ویدیو اول راجع به چرخه یادگیری صحبت می کنیم، این که یادگیری ما از کجا شروع می شود و چطور می توانیم مهارت های لازم را کسب کنیم. مهارت هایی مثل طراحی کاربر محور، کاربر پژوهی، تخصص های فنی، خلاقیت، روانشناسی، مردم شناسی، روابط بصری، حل مسئله و.. تا در نهایت پس از پایان دوره ما یک فرد ماهر باشیم!

علاوه بر این در رابطه با شغل یک طراح تجربه کاربری هم صحبت می کنیم و به شما اطمینان می دهیم که نگران شغل خودتان به عنوان طراح تجربه کاربری نباشید، اگر برطرف کردن مشکلات کاربران، ماموریت اصلی شما باشد.

UI و UX

در دومین ویدیو روش متقاعد کردن کارفرما را به عنوان یک مهارت اصلی و شاخص به شما آموزش خواهم داد. این که چطور می توانید دیگران را متقاعد کنید که استفاده کردن و هزینه کردن برای طراحی تجربه کاربری با ارزش و به صرفه است.

علاوه بر آن روش خوب درک کردن را نیز به شما یاد خواهیم داد و به این سوال پاسخ می دهیم که چرا پیشرفت در زندگی فردی اینقدر مهمه و روش هاش چیه؟!

در سومین ویدیو به ۰ تا ۱۰۱ وایرفریم می پردازیم، که یک مهارت تخصصی برای طراحان تجربه کاربری خواهد بود. ابزار های دستی، روش طراحی، و نرم افزار های مرتبط با آن را آموزش می دهیم و در انتها یاد می گیرید.

چطور کاربران را شگفت زده کنید!

این جلسه یک Home Work  هم دارد که در کنار ویدیو ها قرار گرفته و پس مشاهده ویدیو مرتبط با آن می توانید آن را برای بنده ارسال کنید و یک درس تعاملی داشته باشیم!

بزرگترین ایده ها از یک کاغذ و مداد شکل گرفته اند. برای دوستان علاقه مند به طراحی رابط کاربری مجموعه ارزشمند Wireframe در ابعاد اصلی را در این جلسه جهت دانلود قرار داده ایم.

UI و UX

در این مجموعه ۲۸ فایل PDF در ۷ پلتفرم موبایل ( Android, Blackberry, iOS, Meego, Symbian, webOS, Windows Phone7 ) و همچنین ابعاد ۱۰ دستگاه نیز در این طرح در نظر گرفته شده که شما می توانید با خیالی آسوده ایده خود را اجرا کنید.

آنچه که در بخش دوم دوره جامع آموزش UI & UX خواهید دید:

  • تیزر معرفی
  • مهارت های یک طراح تجربه و رابط کاربری – بخش اول
  • مهارت های یک طراح تجربه و رابط کاربری – بخش دوم
  • معرفی Wirefirming – هر آنچه که نیاز دارید
  • تمرین و کار در خانه

همچنین شما می توانید سایر بخش های دوره که منتشر شده است را از طریق لینک های زیر دریافت نمایید: (سایر بخش ها پس از انتشار اضافه می شود)

 

 

 

 

قرار است که در این دوره حواسمان به تجربه‌های خوب و بد مشتری‌ها باشد، پس با ارسال نظرات خودتان کمک کنید تجربه‌های شیرینی را برای شما بسازیم.