چه دوره ای می خواهید یاد بگیرید؟

آینده خود را با دوره های آموزشی دانشجویار تضمین کنید

بیش از ۱۰ هزار ساعت ویدئوی آموزشی

بیش از ۵۰ هزار دانشجو

بیش از ۳۰۰ مدرس

آموزش اینترفیس در سی شارپ ( آموزش Interfaces )

آموزش اینترفیس در سی شارپ ( آموزش Interfaces )

اینترفیس (Interface) یک قرارداد یا امضا است که در صورت ارث بری آن برای یک کلاس ، موظف است که این قرارداد را انجام دهد.

رویدادها، ویزگی ها و متدها اعضای اینترفیس ها هستند و فقط این اعضای اعلام می شوند.

از مزایای اینترفیس می توان به ارث بری چندگانه برای یک کلاس و Dependency Injection و همچنین  Invention of Control اشاره کرد.

در دوره آموزش اینترفیس در سی شارپ ( آموزش Interfaces ) شما یاد خواهید گرفت که اینترفیس دلخواه خود را ایجاد کنید و از آن استفاده نمایید و همچنین با اینترفیس های مهم و کاربردی موجود در ویژوال استودیو آشنا خواهید شد.

پیش نیاز این دوره:

 • آشنایی با مفهوم کلاس
 • آشنایی با مفهوم ارث بری ( Inheritence )
 • آشنایی با مفهوم سازنده (Constructor )

آنچه در دوره آموزش اینترفیس یاد خواهید گرفت:

مقدمه:

در این قسمت با مفاهیم و مزایای اینترفیس آشنا می‌شوید و در نهایت به بررسی سر فصل‌ها پرداخته خواهد شد.

ساخت اینترفیس دلخواه:

 1. ساختار اینترفیس: در این قسمت با قالب اینترفیس و همچنین طریقه استفاده از آن در کلاس آشنا خواهید شد.
 2. طریقه تعریف Propertis و Method در اینترفیس: در این قسمت با طریقه استفاده Propertis و Method در ساختار اینترفیس می‌پردازیم و به طریقه استفاده از آن در کلاس آشنا خواهید شد.
 3. طریقه تعریف Event در اینترفیس: در این قسمت با طریقه تعریف Event در اینترفیس و استفاده از آن در کلاس و همچنین با طریقه ایجاد ایونت و استفاده از Func و Action و Delegate آشنا خواهید شد.
 4. طریقه تعریف Indexer در اینترفیس: در این قسمت با مفهوم ایندکسر و دلیل استفاده از آن و همچنین با طریقه تعریف Indexer در اینترفیس و استفاده از آن در کلاس آشنا خواهید شد.

برخی نکات کاربردی در اینترفیس:

 1. طریقه تعریف Generic برای اینترفیس: در این قسمت با مفاهیم جنریک و کانسترین آشنا خواهید شد و همچنین طریقه تعریف Generic برای اینترفیس و استفاده از آن در کلاس را مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 2. ارث بری کلاس‌ها از اینترفیس: در این قسمت به بررسی برخی نکات ضروری که نیاز است در هنگام ارث بری کلاسها از اینترفیس لحاظ شود آشنا خواهید شد.
 3. بررسی Impliment Interface Explict and Implict: در این قسمت دو روش موجود برای کامل کردن اینترفیس ها در کلاس‌ها مورد بررسی قرار خواهدگرفت.

بررسی اینترفیس های رایج در سی شارپ:

 1. بررسی اینترفیس IEnumerable و ICollection: در این قسمت ابتدا یک کاربرد از IEnumerable را مورد بررسی قرار داده و در نهایت به یک نمونه بررسی ICollection پرداخته خواهد شد.
 2. بررسی تفاوت بین Ienumerable و Icollection و IList و List و بررسی IList: در این قسمت تفاوت بین Ienumerable و Icollection و IList و List و در ادامه با IList در اینترفیس را مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 3. بررسی اینترفیس IComparable قسمت اول: در این قسمت به بررسی دو مثال ساده و کاربردی برای IComparable پرداخته خواهد شد.
 4. بررسی اینترفیس IComparable قسمت دوم: در این قسمت در ادامه بحث مربوط به IComparable به بررسی مثال جامع‌تر و کامل ترآن چرداخته می‌شود.
 5. بررسی اینترفیس IComparer جنریک: در این قسمت به بررسی اینترفیس IComparer جنریک و همچنین به تفاوت بین این اینترفیس با اینترفیس IComparable پرداخته می‌شود.
 6. بررسی اینترفیس IComparer غیر جنریک قسمت اول: در این قسمت به بررسی اینترفیس IComparer غیر جنریک و همچنین تفاوت بین نسخه جنریک و غیر جنریک بیان خواهد شد.
 7. بررسی اینترفیس IComparer غیر جنریک قسمت دوم: در این قسمت مثال جلسه قبل به صورت بهینه تکمیل خواهد شد.
 8. بررسی اینترفیس IEquatable: در این قسمت به بررسی اینترفیس IEquatable و تفاوت آن با اینترفیس IComparable نیز بیان خواهد شد.
 9. بررسی اینترفیس IEqualityComparer: در این قسمت به بررسی اینترفیس IEqualityComparer و همچنین تفاوت بین آن با IEquatable پرداخته خواهد شد.
 10. بررسی اینترفیس ICloneable: در این قسمت به بررسی اینترفیس ICloneable به صورت کامل پرداخته خواهد شد.
 11. بررسی اینترفیس IDisposable: در این قسمت اتدا با مفاهیمی از جمله Garbage Collection و Source Type Managed & Unmanaged و Using آشنا خواهید شد و در ادامه به بررسی اینترفیس IDisposable پرداخته می‌شود.
 12. بررسی اینترفیس IEnumerable قسمت اول: در این قسمت یکسری توضیحات تکمیلی درمورد اینترفیس IEnumerable به همراه مثال را مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 13. بررسی اینترفیس IEnumerable قسمت دوم: در این قسمت به عنوان جلسه نهایی، مثال جلسه قبل به صورت یک مبحث پیشرفته از IEnumerable تکمیل خواهد شد.

مشاهده دموهایی از آموزش

مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

دریافت کنید

10000 تومان
افزودن آموزش به سبد خرید
در صورتی که توضیحات نوشته، دموی آموزش و لینک های ارزیابی پاسخگوی سوالات شما در مورد این دوره آموزشی نمی باشد و نیاز به مشاوره بیشتری دارید لطفا این فرم را تکمیل کرده و در ساعات اداری منتظر تماس همکاران ما باشید.
 • *
 • *
 • *
 • *
 • در صورتی که توضیحات نوشته، دموی آموزش و لینک های ارزیابی پاسخگوی سوالات شما در مورد این دوره آموزشی نمی باشد و نیاز به مشاوره بیشتری دارید لطفا این فرم را تکمیل کرده و در ساعات اداری منتظر تماس همکاران ما باشید.

  پیام شما با موفقیت ثبت شد. در اولین فرصت با شما تماس گرفته خواهد شد.
  • مطالب مرتبط
  • دیگر آموزش های مرتبط با این مدرس
  • رزومه مدرس

  نظرات کاربران

  ۱
  • hamed0611
   جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲

   خیلی ممنون از شما .. خیلی خوب توضیح دادین .. واقعا خسته نباشید

  سهیلا هادی نیا طراح و توسعه دهنده افزونه و قالب وردپرس

  دسته بندی

  تحصیلات تکمیلی

  رشته الکترونیک

  رشته کامپیوتر

  سایر دسته های دانشجویار

  سایر نرم افزارها

  کلاس آنلاین

  مدرسین

  تعداد دوره
  بر اساس امتیاز
  حروف الفبا
  • کد تخفیف :

   goldpack

   ویژه خرید پکیج طلایی (C#,ASP,PHP,Android,game maker)
   60 درصد تخفیف

  مطالب سایت بر اساس

  جدیدترین ها
  محبوب ترین ها
  بطور تصادفی
  دانشجویار نماد اعتماد الكترونیكی کسب و کار های اینترنتی مجوز نشر دیجیتال لوگو شرکت به پرداخت ملت ساماندهی محتوای فضای مجازی بانک تجارت دانشجویار