قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

 • آموزش solid
 • اصل single responsibility
 • اصل open – closed
 • اصل جایگزینی liskov
 • اصل جداسازی interface
 • اصل dependency injection

سرفصل های دوره

۲ فصل
۱۰ جلسه
۵ ساعت
۱

آموزش Solid در Php

۶ قسمت
۰۱:۴۳:۲۰
1

مقدمه

رایگان
۰۶:۵۰
2

Single-responsibility principle

رایگان
۲۵:۴۵
3

Open–closed principle

۲۳:۲۳
4

Liskov substitution principle

۱۳:۱۵
5

Interface segregation principle

۱۷:۳۱
6

Dependency inversion principle

۱۶:۳۶
۲

آموزش Composer در Php

۴ قسمت
۰۳:۰۲:۴۷

برای مدیریت وابستگی ها در php یک ابزار کاربردی کامپوزر است. کامپوزر به شما امکان میدهد تا به راحتی وابستگی ها را در پروژه‌های خود نصب و بروزرسانی کنید. اما منظور از وابستگی چیست؟ وابستگی یا Dependency پکیج‌ها و یا کتابخانه‌هایی هستند که جهت سهولت در کدنویسی و کاهش زمان، توسط توسعه دهندگان ایجاد شده و نیاز به نوشتن مجدد آنها در پروژه هایتان نیست و شما بعنوان یک توسعه دهنده میتوانید از این وابستگی‌ها به صورت رایگان استفاده کنید.

در دوره آموزش composerچه می آموزید؟

در دوره آموزش composer قرار هست با هم دو مفوم مهم رو در php رو مورد بررسی قرار بدیم :
1) solid
2) composer

در قسمت اول ما با اصول solid در php آشنا میشیم و این اصول مهم رو در php بررسی میکنیم . solid از 5 اصل تشکیل شده که در زبان های برنامه نویسی بسیار کاربردی هست و در واقع هر کسی این مورد رو بلد نباشه ضرر کرده ! ما در این آموزش این مفهوم رو با استفاده از زبان PHP پیاده سازی می کنیم .
در قسمت بعد به معرفی کامپوزر می پردازیم و با استفاده از کامپوزر با موارد مهمی از جمله : معرفی و نصب ، نصب پکیج ، استفاده از اتولود و ساخت پکیج آشنا می شویم .

برای آشنایی بیشتر ویدیو معرفی دوره را حتما ببینید.

دلیل اهمیت دوره آموزش composer

هر برنامه نویس php در دنیای امروز می بایست با معماری و اصول solid آشنا باشد . برنامه نویسی که نتواند از این اصول در پروژه های خود استفاده کند ، جزو برنامه نویسان پیشرفته محسوب نمی شود و کد نویسی تمیزی ارائه نخواهد داد. پس یادگیری این اصول از الزامات است . در کنار این اصول شما باید با composer نیز در آشنا باشید . امروزه برنامه نویسان php باید از این پکیج ها در پروژه های خود استفاده کنند . اگر چنین نباشد برنامه نویسان مجبور می شوند پروژه خود را صفر تا صد پیاده سازی کنند که امری زمان بر و طاقت فرساست . اما با یادگیری composer و نحوه استفاده از آن به سادگی از پکیج های دیگران استفاده می کنید و یا پکیج های خود را خواهید نوشت . پس فرصت را از دست ندهید و با این آموزش همراه باشید.

وجه تمایز دوره آموزش composer دانشجویار

در این دوره به صورت اصولی از صفر تا حد پیشرفته با این موارد آشنا میشویم و با مثال های کاربردی هر اصل از solid را فرا خواهیم گرفت . همچنین در بخش کامپوزر مثال ها و پروژه های کوچکی در نظر گرفته شده که می توان با استفاده از آن ها کامپوزر را راحت تر یاد گرفت . در انتها پروژه کوچکی که نوشته شده و پیاده سازی شده را به مرحله انتشار می رسانیم تا با این امر هم آشنا شده و آن را فرا بگیریم . در مجموع شما با یادگیری این آموزش مطمئنا با تلاش و پشتکار خود به یک برنامه نویس پیشرفته تبدیل خواهید شد .

این دوره مناسب چه افرادی است؟

همونطور که از اسمش پیداست ، این دوره مخصوص برنامه نویسان PHP هستش .
در این دوره از نرم افزار ویژوال استودیو کد برای کد نویسی php استفاده میشه .
در پایان امیدوارم این دوره کاربردی برای شما عزیزان مفید واقع شود .

سر فصل های دوره

 • آموزش solid
 • اصل single responsibility
 • اصل open – closed
 • اصل جایگزینی liskov
 • اصل جداسازی interface
 • اصل dependency injection