قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

  • تاریخچه ومعرفی نرم افزار
  • نحوه طراحی دوبعدی
  • مقایسه نرم افزار سالیدورکس و کتیا

solid works چیست ؟

SOLIDWORKS یک برنامه طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) و مهندسی به کمک کامپیوتر (CAE) است. SOLIDWORKS در ایجاد مدل های سه بعدی از اجسام جامد مانند قطعات فلزی، قطعات پلاستیکی و اشیاء چاپ شده با چاپ سه بعدی تخصص دارد. طراحان و مهندسان از سالیدورکس برای ایجاد طرح‌های اجزا و شبیه‌سازی نحوه حرکت و تناسب اجزای مختلف با یکدیگر استفاده می‌کنند. این تضمین می کند که طراحی محصول نهایی دقیقاً همانطور که در نظر گرفته شده است کار می کند. علاوه بر این، مهندسان می توانند از SOLIDWORKS برای آزمایش عملکرد یک محصول در طول چرخه عمر خود استفاده کنند. طراحان همچنین از سالیدورک برای مدیریت پروژه های پیچیده شامل تیم های بزرگ استفاده می کنند. از آنجایی که بسیاری از طراحان مشارکت های فردی خود را ارسال می کنند، مدیران پروژه از SOLIDWORKS برای ترکیب بسیاری از مؤلفه ها استفاده می کنند و اطمینان حاصل می کنند که طراحی محصول نهایی همانطور که در نظر گرفته شده به نظر می رسد و کار می کند.

سرفصل های دوره آموزش سالیدورکس :

بخش مقدماتی معرفی Solidworks،معرفی شرکت سازنده،اصول ومفاهیم اولیه،مقایسه نرم افزار سالیدورکس و کتیا،معرفی منوها،معرفی نوار ابزار ها،منوهای اصلی ،نوار وضعیت،آشنایی اولیه با محیط کاری،محیط ایجاد قطعه،sketch چیست؟Feature چیست؟شکل های مختلف مکانما رنگ sketch درشرایط مختلف ،قید گذاری در sketchو در ادامه تمرینات و مباحث پیشرفته

در دوره آموزش solid works چه می آموزید ؟

در این آموزش ابتدا تاریخچه ومعرفی نرم افزار وبعد نحوه طراحی دوبعدی در قسمت part آموزش داده می شود

ابتدا معرفی دوره وبعد نحوه اجرای نصب نرم افزار ،شناخت محیط طراحی ،معرفی منوهانحوه طراحی دو بعدی در مرحله مقدماتی و طراحی سه بعدی در دوره پیشرفته

انجام تمرینات و پروژه ها تدریس می شود.

پیش نیازهای این دوره چیست ؟

مهمترین پیش نیاز برای کار با این نرم افزار علاقه وکسب مهارت فنی می باشد برای شروع می بایست آشنایی با طراحی نقشه کشی صنعتی داشته باشند.

 آموزش سالیدورکس چه بازارکاری دارد ؟

درصورت یادگیری مباحث مطرح شده واجرای دقیق تمرینات وتسلط برروی طراحی جذب توسط شرکت ها،کارخانه های بزرگ تولید قطعات شده و کسب درآمد باورنکردنی را تجربه خواهید کرد.

این دوره برای چه کسانی مناسب است ؟

دوره آموزش سالیدورکس مناسب دانشجویان طراحی صنعتی ، مهندسان مکانیک گرایش‌های رشته مکانیک( تمامی گرایش ها)، مکاترونیک در تمامی مقاطع مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک،مهندسی صنایع،مهندسی معماری و رشته های مرتبط با طراحی صنعتی و ساخت وتولید می باشد.

چه نرم افزارهایی در این دوره استفاده شده است ؟

در این دوره آموزشی ورژن 2021 solidworks ارائه می شود

مزیت این دوره نسبت به سایر دوره های مشابه چیست ؟

مزیت دوره نصب به دوره های مشابه قیمت مناسب و توضیحات تکمیلی منوها وانجام کاملا تمرین های تکمیلی می باشد