سرفصل های دوره

۱ فصل
۱ جلسه
۲۱ دقیقه
۱

لیست ویدئوهای دوره

۱ قسمت
-
1

لینک دانلود دوره

رایگان
۲۱:۰۷

آموزش وب سرویس Restful

در دنیای امروزی وب سرویس ها نقش بسیار مهمی در سامانه های تحت وب دارند. قطعا شما نیاز به جابه جایی داده ها میان دستگاه های هوشمند و سامانه تحت وب خود دارید. اما نمی دانید چگونه باید این کار را انجام داد! چگونه باید به یک نرم افزار تحت وب پارامترهایی را ارسال یا دریافت کنید.

وب سرویس ها نرم افزارهایی هستند که از XML برای انتقال اطلاعات بین نرم افزارهای دیگر از طریق پروتکل های معمول اینترنتی استفاده می کنند. پلت فرم اولیه وب سرویس ها XML و HTTP  است.

به طور مثال اگر بخواهید یک نرم افزار تحت موبایل بنویسید و دیتابیس آن روی سرور باشد چگونه می خواهید بخش ثبت نام ، لاگین ، نمایش داده ها را پیاده سازی کنید؟ قطعا نیاز به یک وب سرویس دارید.

پس باید اطلاعات کافی درباره وب سرویس ها داشته باشید.

ما در این آموزش وب سرویس Restful را بررسی کردیم. هر چند که Restful یک پروتکل وب سرویس محسوب نمی شود، اما رفتار و عملکردی مشابه وب سرویس ها دارد.

RESTful یا REST که مخفف Representational state transfer می باشد، روشی برای ایجاد، خواندن، آپدیت نمودن و یا حذف اطلاعات بر روی سروری است که از HTTP call های ساده استفاده می کنند.

وب سرویس Restful یک معماری وب سرویس است و از HTTP برای انتقال اطلاعات میان کلاینت و سرور استفاده می کند.

شما با کمک متد های post , get می توانید سرویس های واسط خود را پیاده سازی کنید و ما در آموزش وب سرویس Restful به بررسی آن می پردازیم.