صفحه اصلی » پایگاه دانش » SEO » مبانی سئو » نقش طراحی سایت بر سئو

نقش طراحی سایت بر سئو

۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۳۱

ظاهر سایت و طرح کلی آن اولین المانی است که نظر کاربر را جلب کرده و خود را در ذهن کاربر حک می کند. سایت هایی را در نظر بگیرید که بیش از حد شلوغ اند و با رنگ های تند و زننده پر شده اند و کاملا نقش طراحی سایت بر سئو را نادیده گرفته اند.هنگام بازدید از چنین سایتهایی کاربر سردرگم شده و سایت را بدون حتی یک کلیک بر روی لینک های آن، می بندد.

موتورهای جستجو بسیار هوشمند هستند با این حال بر خلاف انسان ها از ذوق و سلیقه برخوردار نیستند و محتویات را بر اساس علاقه نمی خوانند. اگر سایت خود را بیش از حد پیچیده کنید، در آن صورت احتمال دارد موتورهای جستجو قادر به پردازش کامل محتوای سایت نبوده و در نتیجه عملیات فهرست بندی (indexing) را به درستی انجام ندهد که متعاقبا رتبه ی پایین برای سایت را به دنبال دارد.

چگالی یا تراکم کلیدواژه ها در محتوای اصلی صفحه بایستی حدود %۱۰ باشد و تعداد کلمات آن تقریبا ۲۰۰ باشد. با این حال نظرها در این زمینه متفاوت است، برخی از کارشناسان SEO عقیده دارند که چگالی کلیدواژه باید ۵ درصد باشد در حالی که برخی دیگر ۲۰ درصد را گزینه ی مناسب می دانند.

در زیر دستورالعمل هایی ذکر شده که به هنگام طراحی سایت باید به آن توجه داشته باشید:

  • بهتر است محتوای شما بیشتر حاوی متن باشد تا عناصر HTML
  • فریم ها دشمن موتورهای جستجو و موتورهای جستجو نیز دشمن فریم ها هستند! بنابرین هرگز در طراحی سایت از آن ها استفاده نکنید.
  •  تا حد امکان از داشتن تبلیغ در سایت خودداری نمایید، چراکه بیشتر آن ها از اسکریپت های JavaScript استفاده می کنند که توصیه نمی شوند و ممکن است تاثیر بد بر روی SEO داشته باشند.
  • تا حد امکان از بکاربردن JavaScript خودداری نمایید. در صورت نیاز به JavaScript، توصیه می شود بجای اینکه آن را در هرجایی از صفحه و مسقیما داخل HTML قرار دهید، اسکریپت های آن را داخل فایل خارجی تعریف کرده و آن فایل خارجی را فراخوانی کنید. منوهای drop-down (کشویی) که با JavaScript نوشته می شوند، مانع از این می شود که نرم افزارهای وبگرد و crawler ها محتوای تمامی صفحات شما را (ورای صفحه اصلی آن) بخوانند و فهرست بندی کنند. اگر هم از این دست منوها استفاده می کنید، حتما لینک های مربوطه را در پایین صفحه قرار دهید.
  • در عنوان صفحه از کلمات نامربوط (که با بقیه page topic همخوانی و تناسب ندارد) خودداری کنید.
  • دایرکتوری های غیر ضروری فایل های خود را تا حد ممکن نزدیک به ریشه root نگه دارید.
  • استفاده از چیزهای فانتزی غیر عادی نظیر Flash، Spalsh، Rollover ها و تصاویر زنده و متحرک (Gif) خودداری نمایید.

دانشجویار نماد اعتماد به دانشجویار مجوز نشر دیجیتال لوگو شرکت به پرداخت ملت logo-samandehi مجوز سازمان فنی حرفه ای کشور
blackFriday

پیش از شروع جشنواره بلک فرایدی
خودت رو برای یک خرید برق آسا آماده کن!


بلک فرایدی!

برای شرکت در جشنواره بلک فرایدی لطفا ثبت نام کنید.

  از الان برای بلک فرایدی آماده شو - رزرو تخفیف 90% ، برای همه آموزش ها  صفحه جشنواره