سرفصل های دوره

۱

لیست ویدئوهای دوره

-

لینک اول

رایگان

لینک دوم

رایگان

 

با سلام خدمت کاربران عزیز سایت دانشجویار

در این قسمت در خدمت شما هستم با یکی دیگر از مباحث جالب نرم افزار فتوشاپcar

همانطور که می دانید فتوشاپ نرم افزاری قدرتمند در زمینه ویرایش تصویر است البته در صورتیکه بدانید چگونه از آن استفاده کنید.

یکی از کاربرد های مفید نرم افزار فتوشاپ تغییر رنگ است. به کمک فتوشاپ شما می توانید  بدون اینکه در سایه ها و برق رنگ اصلی تغییری ایجاد کنید می توانید آن رنگ را با رنگ دلخواه خود عوض کنید. راههای متفاوتی برای تغییر رنگ در این نرم افزار وجود دارد به عنوان مثال مجموعه دستوراتی  که در قسمت Adjustment منوی Image قرار دارد شامل فرامینی می‌شود که به ما در تنظیم نور و رنگ تصاویر یا اعمال تغییرات روی آنها کمک می‌کند. مثلا گزینه های

Hue‌/‌Saturation

به کمک این بخش می‌توانیم 3 پارامتر رنگی تصویر خود یعنی نوع رنگ (Hue)، غلظت (Saturation) و روشنایی رنگ (Lightness) را تنظیم و در صورت نیاز تصحیح کنیم.

Channel Mixer

این فرمان علاوه بر این که امکان تنظیم رنگ یک تصویر را با اختلاط مجدد کانال‌های رنگی آن فراهم می‌آورد، گزینه‌هایی برای ایجاد تصاویر سیاه و سفید نیز در اختیار ما قرار می‌دهد.

Equalize

این فرمان برای بهینه‌کردن رنگ تصاویر استفاده می‌شود. به این صورت که مقادیر روشنایی موجود در تصویر را دریافت و آن را به صورت یکنواخت در کل تصویر پخش می‌کند.

و سایر گزینه های موجود در این منو که هر یک به نحوی به ما در تغییر و تنظیم رنگ اشیا کمک می کند.

ولی ما در این آموزش راهی متفاوت را برای تغییر رنگ انتخاب کردیم دراین اموزش به سادگی یاد میگیرید چطور تغییر رنگ بدهید ، برای یادگرفتن این روش پیشنهاد می کنم حتما این آموزش را دانلود کنید.

توضیحات بیشتر