قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

 • نصب VSCode
 • آشنایی با محیط کاربری و شخصی سازی آن در VSCode
 • افزایش کارایی در VS Code
 • آموزش Extentionها در ویژوال استودیو کد
 • اسنیپت‌ها (Snippet)
 • کار با ترمینال در VS Code
 • Emmet

سرفصل های دوره

۱۱ فصل
۲۹ جلسه
۹ ساعت
۱

فصل اول – نصب و آشنایی اولیه

۲ قسمت
۰۰:۲۸:۱۳
1

معرفی ، نصب و آشنایی با vs code

رایگان
۱۳:۰۳
۲

فصل دوم – شروع به کار

۳ قسمت
۰۰:۴۵:۰۵
۳

فصل سوم – افزایش کارایی

۲ قسمت
۰۰:۴۳:۵۷
۴

فصل چهارم – Extentions

۱۱ قسمت
۰۲:۵۳:۵۸
۵

فصل پنجم – Terminal

۱ قسمت
۰۰:۱۲:۴۲
۶

فصل ششم- افزایش سرعت کدزنی

۲ قسمت
۰۰:۵۵:۲۷
۷

فصل هفتم – Profile

۱ قسمت
۰۰:۲۸:۱۳
۸

فصل هشتم – موضوعات اضافی

۳ قسمت
۰۰:۵۸:۲۹
۹

فصل نهم – Git

۲ قسمت
۰۰:۳۰:۰۴
۱۰

فصل دهم – Debug

۱ قسمت
۰۰:۳۵:۰۹
۱۱

فصل پایانی – راه اندازی زبان های کامپایلری

۱ قسمت
۰۰:۱۶:۱۸

حتی اگر فردی غیربرنامه نویس باشید، می‌دانید که نرم افزار VSCode، مشهورترین ویرایشگر کد در سرتاسر جهان است. این نرم افزار، از همه زبان‌های برنامه نویسی رایج پشتیبانی می‌کند و نیازهای برنامه نویسان را به صورت کامل پوشش می‌دهد. ویژوال استودیو کد، قابلیت‌های بسیار زیادی در برنامه نویسی به شما ارائه می‌دهد که متاسفانه در بسیاری از مواقع، افراد از آنها استفاده نمی‌کنند. در صورتی که اگر از تمام پتانسیل برنامه استفاده کنید، می‌توانید به سادگی پروژه خود را توسعه داده و به سرانجام برسانید. در دوره آموزش vs code سایت دانشجویار، نحوه کار با این نرم افزار به شکلی که بتوانید از حداکثر توان آن برای پیشبرد پروژه‌هایتتان استفاده کنید، آموزش داده می‌شود.

چرا باید در دوره آموزش vs code شرکت کنیم؟

این دوره، نحوه کار و استفاده از حداکثر پتانسیل برنامه VSCode را به شما یاد می‌دهد. فراگرفتن نحوه استفاده از ابزارهای یک کار، در افزایش سرعت و کیفیت کار تاثیرگذار است. خصوصا در برنامه نویسی که رقابت شدیدی در بسیاری از بخش‌ها وجود دارد.

در انتهای دوره آموزش vs code، توانایی استفاده از این برنامه به سبک یک برنامه نویس حرفه‌ای را بدست خواهید آورد. همچنین می‌توانید مثل یک برنامه نویس حرفه‌ای، از این ابزار برای توسعه و جلو بردن پروژه‌ها استفاده کنید.

سرفصل‌های دوره آموزش vs code

مهمترین مزیت این دوره، سرفصل‌های کامل آن است. دوره آموزش vs code در 8 فصل تدریس شده و حدود 10 ساعت آموزش را دربر خواهد گرفت. سرفصل‌های این دوره به شرح زیر خواهید بود:

 1. نصب VSCode
 2. آشنایی با محیط کاربری و شخصی سازی آن در VSCode
 3. شروع کار با نرم افزار
 4. افزایش کارایی در VS Code
 5. آموزش Extentionها در ویژوال استودیو کد
 6. اسنیپت‌ها (Snippet)
 7. کار با ترمینال در VS Code
 8. Emmet

پس از اتمام این دوره، چه چیزی بدست می‌آوریم؟

پس از گذراندن دوره آموزش vs code، می‌توانید به خوبی با این نرم افزار کار کنید و میانبرهای کاربردی آن را در زمان مناسب، استفاده کنید. همچنین می‌توانید به خوبی با ترمینال و اسنیپت‌ها کار کنید و به بهترین شکل، نرم افزار یا پروژه خود را توسعه دهید. علاوه بر این، اگر برنامه نویس وب هستید و استفاده زیادی از HTML و CSS دارید، می‌توانید سرعت کدنویسی خود را با استفاده از Emmet چندبرابر کنید.

غیر از این موارد، یک برنامه نویس باید بتواند حداقل ا یک محیط توسعه یا یک ویرایشگر کد کار کند و به خوبی به آن مسلط شود. گذراندن دوره آموزش vs code برای بسیاری از برنامه نویسان، خصوصا برنامه نویسان فرانت اند (Front-End) مفید است. البته توسعه دهندگان دیگر حوزه‌های برنامه نویسی نیز می‌توانند از Visual Studio Code استفاده کنند.

در کل، پس از اتمام این دوره، به تمام بخش‌های کاربردی و مهم نرم افزار visualstudio مسلط می‌شوید و می‌توانید به خوبی از آن استفاده کنید.

نرم افزار VSCode چیست و چه کاربردی دارد؟

VSCode یا Visual Studio Code، یک ویرایشگرمتن‌باز و بسیار قدرتمند است که توسط ابرشرکت مایکروسافت توسعه داده شده است. این برنامه، به عنوان یک ابزار توسعه چند منظوره شناخته می‌شود که برای برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان زبان‌های برنامه نویسی مختلف، ایده‌آل است.

این ویرایشگر کد مشهور برای اولین بار در آوریل 2015 رونمایی و منتشر شد و ه سرعت بازخوردهای مثبتی را از برنامه نویسان مختلف دریافت کرد. Visual Studio Code طی سال‌های پس از عرضه، ارتقاهای متعددی را تجربه کرد که بازخوردها و درخواست‌های کاربران را به نرم افزار اضافه می‌کرد. علاوه بر این، به دلیل ماهیت منبع باز وی اس کد، برنامه نویسان مختلف پلاگین‌های متعددی را برای آن توسعه دادند. نتیجه این همکاری، به هزارات افزونه بهینه و کاربردی در مخزن VSCode ختم شده است.

VSCode از زبان‌های برنامه نویسی مشهوری مانند JavaScript، Python، C++، HTML، CSS و بیش از 40 زبان برنامه نویسی دیگر پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، با استفاده از افزونه‌های موجود، می‌توانید آن را به دلخواه خود گسترش دهید و قابلیت‌های جدیدی به آن اضافه کنید. حتی امکان کدنویسی به زبان‌هایی که به صورت عادی، در محیط Visual Studio Code  قابل استفاده نیستند نیز وجود دارد. همین موضوع، اهمیت یادگیری و شرکت در یک دوره آموزش vs code را توجیه می‌کند.

آموزش vs code

علت برتری VSCode بر رقبا چیست؟

در وهله اول، معماری سبک و سرعت بالای این نرم افزار، شامل توانایی سریع و پردازش فایل‌های بزرگ را دارد. به علاوه، VSCode قابلیت توسعه با افزونه‌ها را دارد و با پشتیبانی از زبان‌های مختلف و فریم‌ورک‌ها، به برنامه‌نویسان امکان انجام کارهای خاص و متعددی را می‌دهد. علاوه بر این، به صورت منبع باز ارائه شده و دست برنامه نویسان را برای توسعه و شخصی سازی هرچه بیشتر نرم افزار باز می‌گذارد.

این ویرایشگر دارای ویژگی‌های پیشرفته‌ای است که به کاربران، امکاناتی کاربردی را ارائه می‌دهد. برچسب‌زنی خودکار، دیباگر زنده و واحد کنترل نسخه، تنها برخی از امکاناتی هستند که در VSCode موجود است. همچنین، جامعه برنامه‌نویسی فعالی در اطراف آن تشکیل شده است که افزونه‌ها و تم‌های بسیاری را برای این ویرایشگر ایجاد کرده‌اند.

با تمرکز بر توسعه ویرایشگر به صورت شخصی، عملکرد سریع و ویژگی‌های پیشرفته، VSCode از رقبا متمایز می‌شود و تجربه کار با آن برای برنامه‌نویسان موثر و دوستانه خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم تعدادی از کد ادیتورهای مشابه Visual Studio Code را دانلود و بررسی کنید تا خودتان متوجه تفاوت‌های بین آنها شوید.

چنانچه هرگونه انتقاد، پیشنهاد و یا سوالی در مورد دوره آموزش vs code دارید، میتوانید در ادامه همین صفحه از بخش دیدگاه‌ها با ما درمیان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاسخ داده شود.