سرفصل های دوره

۲ فصل
۵ جلسه
۲۲ دقیقه
۱

توضیحات

۱ قسمت
۰۰:۰۴:۵۸
1

مقدمه

رایگان
۰۴:۵۸
۲

شروع کار

۴ قسمت
۰۰:۱۷:۲۶

توضیحات دوره :

در تعریف VPS چیست ابتدا باید بدانید که vps مخفف چیست ؟ VPS از عبارت سه کلمه ای Virtual Private Server تشکیل شده است و معنای لغوی آن سرور مجازی خصوصی است.

سرور خصوصی مجازی (VPS) یک ماشین مجازی است که به عنوان یک سرویس توسط یک سرویس میزبانی اینترنتی فروخته می شود. سرور اختصاصی مجازی (VDS) نیز در یک محیط مجازی کار می کند اما برخی از هسته های CPU برای آن اختصاص داده شده است ، که در مورد VPS صادق نیست.

یک سرور خصوصی مجازی کپی خود را از یک سیستم عامل (OS) اجرا می کند و مشتریان ممکن است به نمونه سیستم عامل در سطح فوق کاربر دسترسی داشته باشند، بنابراین می توانند تقریباً هر نرم افزاری را که روی آن سیستم عامل اجرا می شود نصب کنند. برای بسیاری از اهداف ، از نظر عملکرد معادل یک سرور فیزیکی اختصاصی است و با تعریف نرم افزاری ، می توان خیلی راحت تر ایجاد و پیکربندی کرد. هزینه سرور مجازی بسیار کمتر از سرور فیزیکی معادل آن است. با این حال ، از آنجا که سرورهای مجازی سخت افزار فیزیکی زیرین را با سایر VPS ها به اشتراک می گذارند ، بسته به حجم کار سایر ماشین های مجازی دیگر ، عملکرد ممکن است کمتر باشد.

سرفصل های دوره آموزش کرک VPS :

فصل یک به اینکه vps چیه می پردازیم .

فصل دو با نحوه کرک آشنا خواهیم شد.

کاربردهای سیستم سرور مجازی :

سرور مجازی یا VPS در واقع سروری اختصاصی است که با استفاده از تکنیک های مجازی سازی به چند سرور مجازی تقسیم بندی شده است.

  • اختصاصی بودن منابع پردازنده، حافظه اصلی و فضای ذخیره‌سازی اطلاعات
  • امکان مدیریت اختصاصی از راه دور
  • امکان نصب نرم‌افزارهای دلخواه
  • امکان ارتقای منابع در کوتاه‌ترین زمان ممکن
  • امکان میزبانی تعداد بالایی وب‌سایت بدون محدودیت، در صورت کافی بودن منابع
  • در اختیار داشتن IP اختصاصی
  • پرداخت هزینه کمتر در مقایسه با سرور اختصاصی
  • امکان مدیریت سرور مانند خاموش یا روشن کردن سرور با دسترسی به کنترل پنل سرور
  • امکان نصب سیستم عامل ویندوز ( سرور مجازی ویندوز ) یا لینوکس بسته به نیاز کاربر بر روی سرور
  • امکان عیب‌یابی سریع و انتقال اطلاعات به ماشین مجازی دیگر

مزایای VPS در مقایسه با سرور اختصاصی چیست؟

مزیت VPS این است که لازم نیست نگران مدیریت سخت افزار باشید – بنابراین نیازی به نظارت بر وضعیت هارد دیسک ها ، RAM و CPU ندارید. آنها برای میزبانی بیشتر انواع پروژه های وب با اندازه متوسط مناسب هستند.
اگر می‌خواهید جنبه‌های سخت‌افزاری را خودتان مدیریت کنید، معماری‌های پیچیده‌تری بسازید، زیرساختی شامل یک شبکه خصوصی (vRack) ایجاد کنید و راه‌حل‌های پیچیده دیگری را که خدمات وب نیستند، به کار بگیرید، توصیه می‌کنیم از یک سرور اختصاصی استفاده کنید.
به عنوان یک قاعده کلی، کاربران با حجم فزاینده ای از فعالیت های وب یا به سرورهای اختصاصی یا راه حل های Public Cloud می روند. این خدمات زیرساخت های پیچیده تر و انعطاف پذیرتری را ارائه می دهند که می توانند با سطح بالایی از رشد سازگار شوند.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

آموزش کرک VPS به دانش اولیه مدیریت سرور نیاز دارد. برای مدیریت سیستم عامل (لینوکس، ویندوز، پرستاشاپ یا وردپرس) نصب شده بر روی دستگاه و پیکربندی برنامه ها ضروری است.
اگر می خواهید از منابع تضمین شده بهره مند شوید اما نمی دانید چگونه سرورها را مدیریت کنید، ما برنامه های میزبانی وب Performance را توصیه می کنیم.