صنعت بازی‌سازی، به‌عنوان یکی از پردرآمدترین صنعت‌های دنیا، امروزه طرفداران زیادی پیداکرده است . خیلی از شما شاید در طول عمرتان بازی‌های کامپیوتری زیادی را انجام داده باشید، اما تا به حال  به این فکر کردید که این بازی‌ها چطور ساخته شدند؟ شاید تا به حال عنوان موتور بازی سازی بارها به گوشتان خورده باشد، اما “موتور بازی سازی” دقیقاً چیست ؟

یکی از موتورهای بازی سازی که بصورت گسترده مورد استفاده قرار گرفته Unity هست .Unity یک موتور بازی سازی چند سکویی است . یعنی با unity برای وب ، ویندوز ، IOS ، اندروید و … میتونیم بازی های بسیار با کیفیتی بسازیم . یونیتی در ابتدا یک استارت آپ کوچک و اصطلاحاً گاراژی بود ، اما الان در بین قدرتمند ترین موتور های بازی سازی جای خودش را ثابت کرده است .شاید سال ۲۰۰۵ که از Unity رو نمایی شد، هیچکس فکرش را هم نمی کرد که آنقدر پیشرفت کند که الان خیلی از بازی های پرطرفداری که همه ما ممکن است  آن را بازی کرده باشیم با یونیتی ساخته شده باشد.

در حال حاضر حدود ۳۴% از بازی‌های موبایل با Unity ساخته شدند. Unity یک پلتفرم برای هنرمندان، طراحان و توسعه دهندگان است که با استفاده از ابزارهای طراحی دو بعدی و سه بعدی، ابزارهای ویرایش سریع و … به راحتی میتوانید آنچه را می خواهید پیاده سازی کنید. در حالی که Unreal Engine بیشتر در زمینه PC و کنسول‌های بازی محبوبت خودش را  کسب کرده است، Unity در بین سازندگان بازی‌های موبایل محبوبیت بالایی دارد. همچنین این موتور بازی سازی در زمینه “واقعیت مجازی” در حال رشد است و در حال حاضر، برای ساخت ۹۰% از بازی‌های واقعیت مجازی Samsung و ۵۳% از بازی‌های oculus Rift games مورد استفاه قرار گرفته است.