قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

  • دانلود و نصب یونیتی Personal
  • نصب SDK و JDK و NDK و ملزومات(مثل .NET SDK یا .NET Framework 4.8 یا 4.7.5 و ... )
  • آشنایی با فضا و تنظیمات یونیتی
  • نقشه راه و نقشه نصب نسخه های یونیتی

سرفصل های دوره

۲ فصل
۸ جلسه
۳ ساعت
۱

نقطه شروع

۶ قسمت
۰۲:۴۶:۰۱
1

نصب یونیتی هاب و لاگین در وبسایت یونیتی

رایگان
۲۲:۰۱
2

دانلود و نصب یونیتی Personal

رایگان
۰۸:۴۳
3

نصب چند ویرایشگر مناسب جهت کدنویسی

رایگان
۴۲:۳۴
4

نصب ماژول های مورد نیاز

۰۸:۴۸
5

نصب SDK و JDK و NDK و ملزومات

۳۴:۴۲
6

آشنایی با فضا و تنظیمات یونیتی

۴۹:۱۲
۲

خارج از محیط یونیتی

۲ قسمت
۰۰:۱۷:۱۳

توضیحات دوره :

در دوره نقطه صفر و شروع یونیتی Unity به مواردی میپردازیم که بسیاری در هنگام شروع یونیتی به آن نمیپردازند و به یکسری مشکلات برخورد میکنند . در این دوره ، شروعی را خواهیم داشت که شما برای استارت عملی یونیتی تجهیز خواهید شد . البته در این دوره قصد نداریم به مفاهیم تئوری و نظری و مفهومی بپردازیم و تنها مواردی که عملی هستند را خواهیم گفت . یکی از نکات مهمی که در این دوره به آن میپردازیم این است که SDK و JDK و NDK و Gradle را از کجا دانلود کنید و چطور نصب کنید؟ همچنین یکسری ملزومات مانند NET SDK. که بسیاری فراموش میکنند که پیش از نصب Unity آنرا بر سیستم خود نصب کنند را در این دوره خواهیم داشت . همچنین در این دوره چندین راه برای رفع تحریم های اینترنتی و همچنین چند ویرایشگر برای نصب و کدنویسی به همراه روش استفاده از آنرا خواهیم گفت .

در دوره آموزشUnity چه می آموزید ؟

تمامی مسیر ، به پیش زمینه های Unity باز میگردد . در این دوره قصد نداریم که به شروع یونیتی بپردازیم . در این دوره میخواهیم با ملزومات یونیتی آشنا شویم و بدانیم که برای شروع یونیتی چه کارها باید کرد؟ همچنین بعد از اینکه در ابتدا با نصب یونیتی هاب و لاگین در وبسایت ، سپس نصب یونیتی و نصب ویرایشگرهای مناسب ، سپس نصب ماژول و نصب ملزوماتی همچون NDK و SDK و JDK و … را انجام دادیم ، بعد از آن با فضای یونیتی آشنا خواهیم شد و با روشهای مختلف برای رفع تحریم جهت کار کردن با سرویس های یونیتی آشنا میشویم .

در این دوره ملزوماتی را خواهید شناخت که قبل از شروع بازیسازی با Unity باید بدانید . البته منظور برخی مسائل عملی است و نه تئوری و علمی!

این دوره چه بازارکاری دارد ؟

یونیتی بسیار فرصت های شغلی دارد . البته فرصت های شغلی آزاد و یا استارت آپی . میتوان بصورت گروهی یا بصورت تک یا بصورت شرکتی به توسعه و ساخت یک بازی پرداخت که برای شما ایجاد درآمدزایی را به دنبال داشته باشد . البته اگر دانشجو هستید مانند دانشجوی مهندسی نرم افزار ، قطعا این آموزش برای شروع Unity به درد شما خواهد خورد . با اینکه کمی این آموزش ممکن است نسبت به سایر آموزشها طولانی باشد . اما این آموزش جامع تر و دوره ای بهتر خواهد بود . بازیسازی معمولا فرصت شغلی نسبت به حرفه های دیگر ندارد اما اگر به ثمر بنشیند میتواند خیلی درآمدزایی های خوبی از طریق پرداخت های درون برنامه ای ، فروش سورس بازی ، سفارش توسعه بازی ، خرید بازی و … را به دنبال داشته باشد .

پیش نیازهای این دوره چیست ؟

این دوره هیچ گونه پیش نیازی ندارد و مباحث از صفر آموزش داده شده است .

سرفصل های دوره آموزش Unity :

1 – نصب یونیتی هاب و لاگین در وبسایت یونیتی

2 – دانلود و نصب یونیتی Personal

3 – نصب چند ویرایشگر مناسب جهت کدنویسی

4 – نصب ماژول های مورد نیاز

5 – نصب SDK و JDK و NDK و ملزومات(مثل .NET SDK یا .NET Framework 4.8 یا 4.7.5 و … )

6 – آشنایی با فضا و تنظیمات یونیتی

7 – آشنایی با چند روش برای دورزدن تحریم

8 – نقشه راه و نقشه نصب نسخه های یونیتی

این دوره برای چه کسانی مناسب است ؟

این دوره مناسب برای کسانی است که قصد شروع یونیتی بصورت کاملا اصولی و سریع را دارند . در این دوره تمامی نکات فیزیکی و ابتدایی برای شروع یونیتی گفته شده است . البته نکاتی که مطرح شده صرفا ابزاری است و تئوری نخواهد بود .

چه نرم افزارهایی در این دوره استفاده شده است ؟

نرم افزار خاصی در این دوره استفاده نشده است . اما در این دوره از یونیتی 2021.2 استفاده کرده ایم .