آموزش طراحی رابط کاربری اپلیکیشن فروشگاه با Xamarin Form – قسمت 2

25 اسفند 1398
۱,۰۰۶ بازدید
بدون نظر

زامارین چیست ؟

زامارین (Xamarin) یک شرکت نرم‌افزاری تحت مالکیت مایکروسافت می‌باشد که در سال ۲۰۱۱ شروع به کار نموده است. شرکت مایکروسافت در سال ۲۰۱۵ آن را خریداری و به ویژوال استودیو اضافه کرد.

زامارین یک ابزار برای برنامه‌نویسی چندسکویی می‌باشد. به نحوی که با نوشتن یک کد به زبان #C امکان ایجاد فایل‌های اجرایی برای ویندوز، اندروید و IOS فراهم می‌گردد. با استفاده از زامارین می توان یک کد #C را روی ۲.۶ میلیارد دستگاه اجرا کرد!

زامارین فرم، پلت فرمی است که بر روی Xamarin اجرا می شود. در واقع به صورت یک کیت از ابزار UI بوجود آمد که به برنامه نویسان اجازه می دهد به راحتی یک رابط کاربری مشترک در اندروید، iOS و ویندوز فون را ایجاد کنند.

Xamarin Forms در سال ۲۰۱۴ به زبان #C نوشته شد و امکان ایجاد یک نمونه سازی سریع از برنامه های کاربردی پیچیده را فراهم کرده است. اپلیکیشن هایی که با استفاده از Xamarin Forms نوشته می شوند، قادرند از هر یک از ویژگی های API و یا یک پلت فرم پایه ، مانند CoreMotion، PassKit و StoreKit در iOS, NFC و Google Play روی اندروید، Tiles و ویندوزفون استفاده کنند.

علی رغم همه انتقادات شدیدی که به زامارین فرم شده بود این تکنولوژی امروزه توانسته است جایگاه ویژه ای برای خود کسب کند و طرفداران زیادی پیدا کند.

آنچه در این آموزش فرا می گیرید:

  •  می آموزید که چگونه می توانید به کمک Xamarin Form یک ظاهر خیلی جذاب و زیبا تولید کنید.
  •  می آموزید که چگونه می توانید به کمک این تکنولوژی قدرتمند یک اپلیکیشن فروشگاهی طراحی کنید.
  •   می آموزید که چگونه از تایمر استفاده کنید که در زمینه برنامه نویسی موبایل کاربرد زیادی دارد.
  • می توانید امکاناتی که اپلیکیشن دیجی کالا دارد را شبیه سازی کنید. از طراحی اسلایدر حرفه ای گرفته تا طراحی کاردویوهای بسیار جذاب و تا حدودی شبیه به اپ دیجی کالا.

پس در نهایت این دوره شما می توانید با کمی سعی و تلاش اپلیکیشنی مشابه دیجی کالا را طراحی کنید و به درآمد برسید.

البته ما در این دوره فقط رابط کاربری این فروشگاه را تولید می کنیم و شما می توانید با مراجعه به دوره های زامارین فرمی که قبلا در سایت منتشر شده است به راحتی سمت سرور پروژه خودتان را تولید کنید.

این آموزش را از دست ندهید: آموزش برنامه نویسی اندروید با زامارین