آموزش استقرار پروژه جنگو روی وب سرور IIS – قسمت دوم

29 اسفند 1398
۱,۷۴۲ بازدید
بدون نظر

فریم ورک Django :

فریم ورک Django یک چارچوب وب رایگان و متن باز است که در Python نوشته شده و از الگوی معماری MVT یا همون model-view-template پیروی می کند. هدف اصلی Django این است که ایجاد وب سایت های پیچیده و مبتنی بر پایگاه داده را آسان تر کند. این چارچوب بر قابلیت استفاده مجدد، Pluggability اجزای سازنده، کد کمتر، اتصال کم و توسعه سریع تاکید می کند. در این فریم ورک از Python در سراسر برنامه حتی برای فایل های تنظیمات و مدل های داده استفاده می شود.

این آموزش را از دست ندهید: آموزش مقدماتی django

وب سرور IIS :

وب سرور IIS روی پلتفرم Micorosoft .Net و سیستم عامل ویندوز اجرا می شود. IIS از رابط گرافیکی (GUI) برای مدیریت وب سایت ها و کاربران استفاده می کند. با استفاده از آن می توانید سایت ها را پیکربندی کنید و در وب انتشار دهید. ابزار IIS Manager به شما کمک می کند که تنظیمات وب سایت مثل صفحات پیشفرض (default page)، صفحات خطا (error)، تنظیمات لاگ، تنظیمات امنیتی و بهینه سازی کارایی را به سادگی انجام دهید. IIS  صفحات Static مثل تصویر و متن و صفحات Dynamic را پردازش می کند.

مخاطبین دوره:

  • علاقه مندان به برنامه نویسی
  • افرادی که مایل به یادگیری مباحث تخصصی هستند.
  • دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر
  • و …

پیش نیازها:

  • آشنایی با PIP
  • آشنایی با IIS
  • آشنایی با Command Prompt

آنچه در این آموزش فرا می گیرید:

در این آموزش با عنوان استقرار پروژه جنگو روی وب سرور IIS ( Deploy Django project on IIS webserver)  ابتدا IIS را نصب می کنیم. پس از نصب Python و Django و wfastcgi یک پروژه جنگو ایجاد می کنیم و تنظمیات مورد نیاز برای فعالسازی wfastcgi را اعمال می کنیم. سپس در IIS یک وب سایت برای پروژه ایجاد کرده و تنظیمات مربوط به IIS را به همراه فایل web.config پیکربندی می کنیم. در قسمت دوم آموزش نیز فایل های static را با وب سرور serve  کرده و نکات مربوط به راه اندازی را آموزش می دهیم.

در این آموزش از ویندوز 10، پایتون نسخه 3.8.0 ، جنگو 3.0.3 و همچنین IIS نسخه 10 استفاده شده است.