ایجاد دیتاست جهت ارتباط با بانک اطلاعاتی در Visual Studio

09 دی 1398
۵۵۵ بازدید
بدون نظر

در این آموزش شما با نحوه ایجاد یک دیتاست آشنا می شوید و در مراحل بعدی نیز با ایجاد query یا پرس و جو جهت اعمال درج،حذف،به روز رسانی و … در بانک آشنا خواهید شد.

دیدن این فیلم به عزیزانی که به تازگی برنامه نویسی به زبان #C را شروع کرده اند توصیه می شود.البته اگر با استقبال مخاطبان همراه باشد فیلم ساخت و تولید پروژه های حرفه ای را نیز در دستور کار خود قرار خواهیم داد.

یک شی بمراتب پیچیده تر و با ویژگی های بیشتر در مقایسه با DataReader است . در حالی که DataReader به سادگی عملیات برگرداندن داده از یک منبع داده را برعهده دارد ، DataSet را می توان به منزله یک بانک اطلاعاتی مقیم در حافظه تصور نمود . DataSet همانند یک بانک اطلاعاتی از مجموعه ای جدول تشکیل شده است . یک DataSet از مجموعه ای شی DataTable تشکیل می گردد . همانگونه که یک بانک اطلاعاتی می تواند دارای ارتباطاتی بین جداول مربوطه به خود باشد ( به همراه محدودیت های متفاوتی در ارتباط با فیلدهای تعریف شده در هر یک از جداول ) ، یک DataSet نیز می تواند دارای ارتباطات مشخص بین اشیاء DataTable مربوط به خود و محدودیت های لازم برروی فیلدهای DataTable باشد .

برخلاف DataReader ، یک DataSet یک شی داده  مستقل از Provider  است و در این رابطه اشیائی نظیر SqlDataSet و یا OleDbDataSet وجود ندارد  و این مسئولیت شی DataAdapter مربوط به Provider است که داده مختص provider را درون یک DataSet  مستقل ( نه یک provider خاص ) ترجمه نماید.