آموزش SQL server 2014 – رویه های ذخیره شده ، Views و Triggers

زبان ساختارمند پرسش‌ها (Structured Query Language) یا SQL ، زبانی است سطح بالا مبتنی بر زبان سطح پایین که برای ایجاد، تغییر، و بازیابی داده‌ها و نیز عملیات بر روی آنها به‌کار می رود. SQL زبانی ساخت یافته برای پرس و جو از بانک های اطلاعاتی است. Microsoft SQL Server ، یک نرم‌افزار سیستم مدیریت بانک‌های اطلاعاتی است که توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده می‌شود.

امروزه در تمام سازمان ها وجود بانک اطلاعاتی ضروری است. افرادی که در حوزه های مختلف برنامه نویسی می کنند و پروژه انجام می دهند باید با بانک های اطلاعاتی آشنایی داشته باشند.

SQL Server یک زبان محبوب و کارآمد برای طراحی، پشتیبانی و مدیریت بانک های اطلاعاتی است. این زبان بسیار قدرتمند و محبوب است. همچنین محیط گرافیکی جذابی دارد.

در دوره جامع آموزش SQL Server 2014 قصد داریم شما را با زبان SQL  و نحوه کار با آن به صورت کاملا پروزه محور و کاربردی آشنا کنیم. در واقع این دوره با هدف کمک به شما جهت ورود به بازارکار و انجام پروژه های مختلف تهیه شده است.

در بخش اول آموزش SQL Server 2014 با کلیت دوره و پیش نیازهای آن آشنا شدید. همچنین نحوه نصب نرم فزار و ایجاد بانک اطلاعاتی را یاد گرفتید.

در بخش دوم آموزش SQL Server 2014 با مبانی امنیت در SQL Server آشنا و مطالب مرتبط با آن را یاد گرفتید.

در بخش سوم آموزش SQL Server 2014 ایجاد بانک اطلاعاتی در SQL Server 2014 و آموزش ساخت جدول در SQL Server 2014 را یاد گرفتید.

در بخش چهارم آموزش SQL Server 2014 توابع و ایندکس های SQL Server را آموختید.

در بخش پنجم آموزش SQL Server 2014 با Views ، Triggers و رویه های ذخیره شده آشنا می شوید:

  • Views
  • رویه های ذخیره شده ( در ۲ قسمت )
  • Triggers
  • Dml triggers
  • Ddl triggers

شما می توانید هرگونه سوال، انتقاد یا پیشنهادی را از طریق دیدگاه های این پست مطرح کنید.