قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

  • آموزش کار با ابزار گوگل ترندز
  • تولید محتوا و سئو محتوا
  • استفاده از قدرت LSi در سئو محتوا سایت
  • CTR سایت

سرفصل های دوره

۳ فصل
۲۵ جلسه
۱۰ ساعت
۱

فصل پنجم – تحقیق کلمات کلیدی

۲ قسمت
۰۰:۳۶:۵۵
1

قسمت یازدهم - تحقیق کلمات کلیدی (روش های پیدا کردن کلمات کلیدی هدف صفحات سایت)

رایگان
۱۸:۵۲
2

قسمت دوازدهم - آموزش کار با ابزار گوگل ترندز

۱۸:۰۳
۲

فصل ششم – تولید محتوا و سئو محتوا

۱۸ قسمت
۰۷:۴۲:۲۸
۳

فصل هفتم – کار با فایل

۵ قسمت
۰۱:۱۶:۴۴

بهینه سازی سایت برای موتور جستجو یا SEO

، روند مناسب برای بهبود دید یک وب سایت یا یک صفحه وب در نتایج یک موتور جستجو است. معمولا وب سایتهایی که بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه نتایج جستجو را دارند، بازدید کننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو بدست می‌آوردند . در واقع SEO باعث تجمیع درست اطلاعات موجود در وب سایت و جذب بیشتر مخاطب از طریق موتورهای جستجو می شود. این دوره در ادامه آموزش سئو فصل 1 به مبحث سئو و تولیدمحتوا پرداخته است.

سرفصل های دوره آموزش سئو و تولیدمحتوا:

ویدئو یازدهم: تحقیق کلمات کلیدی (روش های پیدا کردن کلمات کلیدی هدف صفحات سایت) (18 دقیقه)

ازین قسمت به بعد وارد بحث داغ، جذاب و شیرین تحقیق کلمات کلیدی که که اولین قدم در مسیر تولید محتوا و سئو محتوا هست می شیم. پیدا کردن و انتخاب بهترین و تاثیرگذارترین کلمات کلیدی برای هر صفحه سایت یکی از استراتژی های مهم و قوی در سئو سایت هست. همونطور که می دونین پیشروی سایت با دونستن کلمات کلیدی هدفی که می خوایم روش کار کنیم و در گوگل بالا بیایم یه امری قطعی و ضروریه؛ بنابراین در این فیلم آموزش سئو که از دوره جامع آموزشی خودآموز سئو هست شما ۴ روش جذاب، ناب و ابتکاری رو با کمک ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی برای پیدا کردن کلمات هدف هر صفحه و همچنین ایده هایی برای تولید محتوا در سایت یاد می گیرین که از هر کدوم از اونها می تونین بی شمار موضوع و کلمه کلیدی پرسرچ و پرطرفدار جهت تولید محتوا استخراج کنین. همچنین زین پس راحت تر می تونین کلیدواژه های هدف فیلد کاری خودتون رو در میون اینکه کدومها در گوگل بیشتر سرچ می شن، کدومها نزد کاربران محبوبتر هستن و کدوم ها دغدغه ذهن کاربران هستش، دسترسی پیدا کنین.

ویدئو دوازدهم: آموزش کار با ابزار گوگل ترندز (18 دقیقه)

Google Trends یکی از ابزارهای گوگل به معنی رونده. ابزاریه برای نمایش میزان جستجوی کلیدواژه های مختلف در سرچ گوگل حالا که تو مرحله قبلی اومدیم و کار تحقیق کلمات کلیدی رو انجام دادیم، الان نوبت به این می رسه که با کمک ابزار گوگل ترندز میزان محبوبیت این کلمات یافت شده در گوگل رو ببینیم (البته آمار 100% درست و واقعی نیست ولی قابل اتکاست). در گوگل ترندز شما براحتی می تونین چند کلیدواژه هدف رو بر اساس میزان رقابت جستجو و همینطور میزان محبوبیت در بین کاربران بهنگام سرچ در گوگل با هم مقایسه کنین، و این مقایسه رو بر اساس موقعیت جغرافیائی (شهر، کشور هدف و دسته بندی های مختلف کاری سایتتون) فیلتر کنین. اگر قصد پیدا کردن کلمات کلیدی هدف برای سایت تون رو دارین و همینطور اگه می خواین با توجه به موضوع سایت خودتون محتوائی رو منتشر کنین و در انتخاب و تمرکز بر یکی از کلیدواژه هدف سردرگم موندین، می تونین با کمک این ابزار این مشکل رو تا حدودی حل کنین. این ویدئو در واقع مرتبط و مکمل ویدئو آموزشی قبلی “روش های پیدا کردن کلمات کلیدی سایت” هستش.

ویدئو سیزدهم: تولید محتوا و سئو محتوا + ایده هایی برای تولید محتوا (360 دقیقه)

امروزه دیگه هر وبمستر و مدیر کسب و کاری چه در فضای وبسایت و چه در سوشیال ها می دونه که یکی از بارزترین و موثرترین ارکان اصلی سایت که هم می تونه براش بازدید بیاره و هم فروش کنه، بحت تولید محتواست. در همین راستا روش هایی رو برای تولید محتواهای جذاب تو سایت معرفی کردم که علارقم اینکه پرمخاطب و پرسرچ هم هستن تو گوگل می تونه براتون هم بازدید بیاره و هم ورودی سایت از گوگل رو افزایش بده. این قسمت که شما 15 فیلم آموزشی عملی و پروژه محور هست، من چند شیوه جذاب در مقوله بحث شیرین و پرچالش تولید محتوا مطرح کردم که با فراگیری اونها می آموزین چطور دقیقاً: محتواهایی که کاربران بدنبال اونها هستن!  محتواهایی که بیشتر در مورد اونها سوال دارن؟ محتواهایی که بدنبال پاسخ براشون هستن؟! رو پیدا و در سایت خودتون به عنوان یک مطلب جدید منتشر کنین. (خیل جالب و خفنه) حالا که با روش های جدید و ابتکاری تولید محتوا در سایت آشنا شدین و ذهنیت و دیدتون نسبت به خلاقیت و ابتکار در تولید محتوا باز شد، نوبت به این می رسه که محتواهای تولید شده رو نزد گوگل سئو کنین. یعنی محتوایی که تولید کردیم رو برای کلمه کلیدی هدف مون سئو کنیم. اینقدر لذت بخشه که شما یه محتوایی رو در سایت بارگذاری می کنین و با روش ها و تکنیک های گفته شده این پکیج آموزشی هر چند روز شاهد رشد و گاهاً نزول در گوگل که طبیعی هم است باشین. اینکه الان صفحه 12 هست، دو روز بعد میاد صفحه 10 و همینطور این مسیر تکامل تا صفحه اول رو با چشمهای خودتون می تونین نظاره گر باشین. البته در این مسیر مسلماً چالش ها، خطرات و رقیبان بسیاری وجود داره که باید با اونها مبارزه کنین و بجنگین تا پیروز بشین. مثلاً اومدین صفحه سوم و الان بیشتر از یکماه هست STOP خوردین و یا دائماً در حال جابجایی رتبه هستین؛ امروز صفحه دوم و چند ساعت بعد یا فردا صفحه سوم و یا چهارم و…….. بهرحال اینها زیبایی سئو است. در نهایت با سخت کوشی و خلاقیت و آموزه های این بخش می آموزین که خودتون رو برسونین به صفحه اول گوگل، چون دیگه الان شما نقشه موفقیت سئو سایت خودتون رو دارین.

یکی از موضوعات مهم در نوشتن محتوا توجه به محتوای همیشه سبز است. برای یادگیری بیشتر در این زمینه مقاله  “محتوای همیشه سبز چیست؟” را مطالعه کنید.

ویدئو چهاردهم: استفاده از قدرت LSi در سئو محتوا سایت (9 دقیقه)

تو این ویدئو آموزشی به بحث شیرین و تکنیکال LSI و چگونگی استفاده درست و بهینه از اون در افزایش سئو و افزایش رتبه و جایگاه صفحه هدف با توجه به کلمات کلیدی در گوگل پرداختم. ال اس آی یکی از روش های تشخیص گوگل برای مرتبط بودن عنوان با محتوای هر صفحه هست، که اگه با دانش و اطلاعات کامل و فنی ازش در محتوای خودتون استفاده کنین بشدت روند سئو محتوا صفحات هدف سایت رو براتون تسهیل می کنه.

ویدئو پانزدهم: CTR سایت (7 دقیقه)

تو این ویدئو به مقوله CTR که عبارت است از تعداد نمایش سایت + نرخ کلیک، می پردازیم.

فرمول محاسبه CTR

سایت برای یک کلمه کلیدی

هر چه تعداد نمایش سایت ما بهنگام جستجوی کاربران و همینطور تعداد دفعات کلیک اونها به سایت ما بیشتر باشه، اونوقت Ctr سایتمون نزد گوگل افزایش پیدا می کنه؛ بخصوص تعداد کلیک به ازای هر نمایش که بسیار مهم و حیاتیه. چرا که این باعث افزایش ارتقاء جایگاه اون کلمات جستجو شده در گوگل برای سایتمون می شه. بطور مفصل به این مقوله مهم و حیاتی در امر سئو سایت پرداخته شده و همینطور معیارها، روش ها و قوانین موثر در این مسیر را مورد بطور کاملاً عملی و پروژه محور بررسی قرار دادیم.

ویدئو شانزدهم: آموزش کار با فایل humans.txt (10 دقیقه)

این فایل یک فایل متنی هست و به مدیران سایتها این امکان رو میده که افرادی که در پشت صحنه یک سایت حضور فعالی دارن و یا در راه اندازی اون شرکت کردن، خودشون رو به گوگل معرفی نمایند.

عملکرد این فایل درست مثل پایان فیلم ها و سریال ها که به معرفی کارگردان، نویسنده، بازیگران و…. می پردازن است.

ویدئو هفدهم: آموزش کار با فایل Robots.txt (33 دقیقه)

وجود این فایل نقش مهمی برای سایت داره. نقش اصلی این فایل در محدود کردن دسترسی ربات های موتورهای جستجو منجمله گوگل به بخش های مختلف سایت است.

حتماً براتون پیش اومده که بخواین یه صفحه یا فایل یا حتی بخشی از سایت، در گوگل ایندکس شه؛ در اینجا این نوید رو خدمتتون عرض کنم که این امکان هم اکنون با ایجاد فایل Robots.txt براتون فراهم شده. آموزش های این ویدیو رو فراگرفته و به اونها عمل کنین. شما با کمک این فایل به تمامی موتورهای جستجو امر می کنین به کجاها مجاز به پیمایش در سایت هستند و به کجاها غیرمجاز. سکان هدایت موتورهای جستجو در سایت تون در دستان شماست.

ویدئو هجدهم: معرفی و آموزش کار با دستورات متاتگ ها (16 دقیقه)

با پرکاربردترین و موثرترین متاتگ هایی که در سئو سایت موثر و الزامی هستند و همینطور با نحوه ایجاد اونها آشنا می شین.

چرا سئو اهمیت دارد؟

در این سری از  دوره آموزش سئو جامع، تمام تمرکز روی مباحث سئو قرارگرفته و تمام مباحث از پایه بررسی می شود.و در نظر داریم کارآموز بعد از اتمام فصل‌ها روند قابل قبولی در این زمینه داشته و همچنین با تمرین و آزمون‌وخطا می‌تواند وارد بازار کار شود.در این دوره از مباحث ساده تئوری شروع و تا مباحث عملی و مثال‌ها و همچنین کار با انواع مختلف اجزای سئو و ابزارآلات مناسب نیز سایت خود را سئو می‌کنیم.با آنالیزورها و رتبه‌بندی‌ها مختلف آشنا می‌شویم و راه‌های آن را به‌درستی درک می‌کنیم.همچنین طبق استاندارد جهانی الگوریتم‌های گوگل برای هدف تلاش می‌کنیم.در حین آموزش، به‌صورت جامع و عملی از نصب و راه‌اندازی تا در قسمت حرفه ایی قرار دادن سایت عمل می‌کنیم.

پیش نیازهای آموزش سئو و تولیدمحتوا

این دوره هیچ‌گونه پیش‌نیازی ندارد و تمامی مطالب از پایه و مقدماتی تدریس شده است. اما برای آموزش کامل تر پیشنهاد ما آموزش لینک سازی سئو و آموزش پیشرفته سئو میباشد که توسط وبسایت دانشجویار در اختیار شما قرار گرفته است.

 

 

سئو وب‌سایت , SEO , سئو

 

مفاهیمی که دانشجو پس از گذراندن این دوره  فرا می گیرد:

  • آموزش کار با ابزار گوگل ترندز
  • تولید محتوا و سئو محتوا
  • استفاده از قدرت LSi در سئو محتوا سایت
  • CTR سایت
ادامه متن دوره ...