آموزش سئو و بهینه سازی سایت ( آموزش پیشرفته سئو )

بهینه سازی سایت برای موتور جستجو یا SEO ، روند مناسب برای بهبود دید یک وب سایت یا یک صفحه وب در نتایج یک موتور جستجو است. معمولا وب سایتهایی که بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه نتایج جستجو را دارند، بازدید کننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو بدست می‌آوردند .

در واقع SEO باعث تجمیع درست اطلاعات موجود در وب سایت و جذب بیشتر مخاطب از طریق موتورهای جستجو می شود.

بهبود وضعیت سئو باعث:

  • افزایش ترافیک سایت
  • آگاهی از برند
  • برگشت سرمایه
  • افزایش قابلیت استفاده سایت
  • و بسیاری مزایای دیگر می شود.

 

در دوره جامع آموزش بهینه سازی سایت برای موتور جستجو قصد داریم به صورت عملی و پروژه محور از آموزش مقدماتی سئو تا مباحث پیشرفته مطالب را برای شما عنوان کنیم.

 

سطح ۱ دوره آموزش بهینه سازی سایت برای موتور جستجو 

 

سطح ۲ دوره آموزش بهینه سازی سایت برای موتور جستجو

 

سطح ۴ دوره آموزش بهینه سازی سایت برای موتور جستجو

برای شرکت در این دوره، روی لینک زیر کلیک نمایید:

مشاهده دوره جامع آموزش سئو

 

آموزش پیشرفته سئو , آموزش seo

 

موضوعاتی که در  سطح سوم دوره آموزش پیشرفته سئو دنبال می کنید، شامل موارد زیر است:

در ویدئوی سی و یکم به آموزش ابزار Index Status که مربوط به مشاهده و دریافت اطلاعات از نحوه ایندکس سایت در گوگل طی بازه‌های زمانی مختلف است، خواهیم پرداخت. اینکه چه تعداد از صفحات سایت در روز توسط ربات گوگل در گوگل ایندکس می‌شوند، تعداد دفعات مراجعه ربات گوگل به سایت ما چقدر است.

در ویدئوی سی و دوم که مربوط است به استفاده از ابزار Remove URLS، شما قادر خواهید بود بطور موقتی یا دائمی آدرسی از صفحات سایتتان را از ایندکس گوگل حذف کنید. به طوری که حتی با سرچ آن صفحه در گوگل چیزی نمایش داده نشود.

در ویدئوی سی و سوم به آموزش ابزارهای Crawl Errors و Robots.txt خواهیم پرداخت.

در این ویدئو به معرفی و بررسی انواع خطاهای متداول سایت که ربات‌های گوگل آنها را شناسائی می‌کنند و در بخش Crawl نشان می‌دهد، می‌پردازیم. اهمیت خطا، عوامل پیدایش و آموزش رفع انواع خطاهای سایت در گوگل وبمستر بصورت کاملاً عملی در این ویدئو پرداخته شده است. همچنین خطاهای مربوط به فایل Robots.txt.

فایل Robots.txt در ریشه سایت یا همان روت سرور سایت قرار دارد. وقتی ربات گوگل وارد سایتی می‌شود تا به تجزیه و تحلیل و ایندکس سایت بپردازد، در اولین قدمش قبل از هر کاری ابتدا محتوای این فایل را چک می‌کند. حال اگر خطائی وجود داشته باشد، روبات گوگل دیگر ادامه کار برای بررسی صفحات سایت و ایندکس کردن آنها انجام نمی‌دهد و آن خطاها را در بخشی که در این ویدئو به آن می‌پردازیم نشان می‌دهد. تا زمانی که آنها را رفع نکنید خبری از خزش، ایندکس و بررسی و کدهای سایت توسط ربات گوگل نیست. ما در این ویدئو به آموزش کامل این فایل بصورت کاملاً عملی و بصری می‌پردازیم که چطور این فایل را ایجاد کنید. با دستورات این فایل آشنا می‌شوید و اینکه این فایل باید حاوی چه دستوراتی در راستای سئو باشد و هر دستور چه فرآیندی را انجام می‌دهد. چطور می‌شود از این فایل در روند افزایش سئو سایت کمک گرفت. چطور تست سلامت و تأئیدیه از گوگل مبنی بر عملکرد درست این فایل بگیریم و در پایان چگونه خطاهای این فایل رو رفع کنیم.

در ویدئوی سی و چهارم شما آموزش کار با ابزار Crawl Status گوگل وبمسترتولز را خواهید آموخت.

می تونین گزارش کاملی از نتایج خزش، بررسی و ایندکس صفحات سایت توسط رباتهای گوگل در سایتتان را در این بخش مشاهده کنید. اینکه چه تعداد از صفحات سایت در هر روز توسط رباتهای گوگل مورد خزش و ایندکس قرار می‌گیرند. همچنین بررسی و گزارشی از مدت زمان مصرف شده جهت دانلود صفحه در هر روز توسط ربات خزنده گوگل را داشته باشید. در پایان نکته‌ای طلائی جهت عملکرد درست سایت از لحاظ سرعت لود و بارگذاری سایت و نیز حجم اطلاعات سایت و زمان پردازش آن از دید گوگل را به شما خواهیم آموخت.

در ویدئوی سی و پنجم به سراغ آموزش استفاده از ابزار Fetch as Google خواهیم رفت.

با کمک این ابزار می‌توانید افزایش قدرت ایندکس مطالب سایت خود را در گوگل به طرز چشمگیری افزایش دهید. از این پس قادر خواهید بود هر مطلبی که در سایت منتشر می‌کنید با کمک این ابزار در کمتر از ۱۰ ثانیه در گوگل ثبت وایندکس کنید، و این ابزار کاری کند که شما به عنوان منبع اصلی آن مطلب در نزد گوگل شناخته شوید (البته نه برای مطالب کپی که آن هم روش خاص خودش را دارد که در ویدئوهای قبلی بطور کامل و عملی به آن پرداختیم). اما با ثبت یک محتوای جدید در سایت با کمک این ابزار می‌توانید جلوی کپی را تا حدی بگیرید. البته از نظر سئو و جریمه گوگل، اینکه هر کسی از مطالب سایت شما کپی و در سایت خودش قرار داد با توجه به اینکه شما به عنوان منبع اصلی آن مطلب هستید، با کمک این ابزار در گوگل شناخته شده‌اید، سایت کپی کننده از سوی گوگل مورد جریمه قرار می‌گیرد.

در پایان هم ۲ شیوه ایندکس مطالب سایت که فوق العاده می‌توانند تأثیرگذار باشند در گوگل را خواهید آموخت.

در ویدئوی سی و ششم به آموزش ابزار Sitemaps می‌پردازیم. ابزاری که می‌توانید دران نقشه سایت ساخته شده برای سایت خودتان را به گوگل معرفی و جهت ایندکس مطالب سایت ثبت کنید. خطاها و Error هایی که برای نقشه سایت از سمت گوگل می‌آید را دریافت، پیگیری و رفع کنید.

در ویدئوی سی و هفتم آموزش کار با ابزار URL Parameters را یاد خواهید گرفت.

درویدئوی سی و هشتم آموزش ابزار Security Issues از ابزارهای گوگل وبمستر تولز را یاد خواهید گرفت. می‌توانید سایتتان را از لحاظ ایمن و سلامت بودن از وجود هرگونه آسیب امنیتی چون هک و ویروس چک کنید.

در ویدئوی سی و نهم به سراغ الکسا می‌رویم. به بررسی و تجزیه و تحلیل وضعیت سئو سایت از نگاه الکسا خواهیم پرداخت. بطور کاملاً عملی یک وبسایت را بر اساس معیارهای سنجش سئو از نظر الکسا بطور دقیق تجزیه و تحلیل می‌کنیم و نقاط قوت و ضعف سئو سایت را با هم بررسی می‌کنیم.

با مشاهده این ویدئو قادر خواهید بود یک وبسایت را به راحتی در سایت الکسا آنالیز کنید و یک گزارش گیری کاملی از آن را در نزد خود داشته یا به مشتری تحویل دهید.

در ویدئوی چهل و چهل و یکم وارد یکی از چالش برانگیزترین، هیجان انگیزترین و تأثیرگذارترین تکنیک سئو بنام بک لینکها و تکنیک‌ها که مربوط می‌شود به مقوله لینک سازی خواهیم شد.

بصورت کاملاً اصولی و گام به گام با تکنیک‌های لینک سازی و ساخت لینک آشنا می‌شوید و شما پس از مشاهده این ویدئو قادر خواهید بود از تمام قدرت این تکنیک در افزایش سئو سایت خودتان بهره ببرید و شاهد نتایج شگفت انگیز آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن باشید. براحتی می‌توانید هر سایتی با هر کلمه کلیدی دلخواه را در گوگل بالا بیاورید – می‌آموزید چطور، چگونه و به چه هنگام لینک سازی کنید –از چه سایت‌هایی و با چه کیفیتی لینک بگیرید و همینطور لینک دهید – سایت خود و حتی رقبای خود را بررسی و تجزیه و تحلیل کنید. از این باب که از چه سایت‌هایی با چه کیفیتی در چه صفحاتی و در چه مکانی و به چه طریقی در حال لینک سازی و دریافت لینک هستید. در نهایت با فراگیری آموزش‌های این بخش و اجرای دقیق و درست آن‌ها می‌توانید شاهد رشد سریع سئو، کلمات مورد نظر و هدف خود در گوگل باشید.

 

آموزش پیشرفته سئو

 

در ویدئوی چهل و دوم به سراغ افت رتبه و جریمه سایت در گوگل خواهیم رفت.

با یه مثال ساده شروع می‌کنیم: سایتی را فرض کنید که بسیار عالی پیش می‌رود. ورودی‌های گوگل آن خیلی خوب و سیر صعودی دارد. همینطور بازدیدهای سایتش، با کلمات کلیدی زیادی در صفحه اول گوگل قرار دارد. در یک جمله همه چیز عالی است. اما ناگهان اتفاقی می افتد و سایت شروع به افول می‌کند. بازدیدش کم می‌شود، ورودی‌های گوگل و ایندکس‌های آن روز به روز در حال ریزش هستند و همچنین در این گیرودار مشاهده می‌شود که سایت با کلماتی که در صفحه اول گوگل بوده، آرام آرام محو می‌شود.

مثلاً اگر در رتبه اول یا دوم یا سوم یا …. صفحه اول گوگل بوده، به رتبه‌های ۴، ۵، ۶ و…. همینطور به صفحه‌های ۲-۳-۴ و… گوگل تنزل می‌یابد. در این حالت به اصطلاح گفته می‌شود سایت دچار افت رتبه شده و منظور از افت رتبه مرگ تدریجی یک سایت است، اما قابل احیاء است. خیلی نباید نگران بود چون شیوه‌های و روش‌هایی وجود دارد که می‌شود سایت را دوباره احیاء کرد.

اما حالت دیگری هم هست. در مثال قبلی حالت عالی را تصور کنید. حال بجای اینکه همه چی آرام اتفاق بیفتد، بصورت ناگهانی می‌بینید ایندکس‌های سایت بشدت افت چشمگیری کرده، با کلمات کلیدی که در صفحه اول گوگل بوده الان حتی تا صفحه مثلاً ۳ گوگل هم نیست. ورودی‌های گوگل خیلی نزول کرده‌اند. بدترین حالتی که ممکن است پیش بیاد اینکه حتی وقتی اسم یا آدرس سایت را در گوگل سرچ می‌کنید اثری از سایت نباشد. که در این حالت می گویند سایت دچار جریمه گوگل شده یا به اصطلاح پنالتی یا پنالایز شدهاست. راه خلاصی از این گرفتاری بسیار سخت و دشواره اما ناممکن نیست و این نیاز به صبر بسیار دارد.

ما دراین ویدئو به بررسی و تجزیه و تحلیل دقیق این ۲ معظل بزرگ و حیاتی سایت بطور کاملاً عملی و دقیق می‌پردازیم. راه‌های مقابله با چنین موانعی را می‌آموزید و اینکه چه خطاها و اشتباهاتی ممکن است انجام دهید که شما را گریبانگیر این معظلات کند. آن‌ها را هوشیارانه نه تنها انجام داده بلکه رد هم کنید و همچنین قادر خواهید بود تا در صورت بروز این چنین مشکلات برای خودتان یا دیگران راه‌های نجات را پیدا کنید. یکی از عوامل بروز این مشکل بزرگ برای سایت انتشار محتوا، کپی در وبسایت می‌باشد و با توجه به عدم زمان کافی یا نیروی متخصص و یا به هر دلیلی اغلب بجای تولید و نشر محتوای جدید ناگزیر دست به این اقدام می‌زنیم. فارغ از اینکه چه عواقبی می‌تواند در آینده گریبانگیر سایت شود. اما ما شیوه‌ای را به شما آموزش می‌دهیم که بتوانید به راحتی محتوایی را از سایت دیگر کپی و در سایت خودتان قرار دهید، بدون اینکه مورد جریمه از سوی گوگل واقع شوید. حتی اینکه آن محتوا را به عنوان منبع به گوگل معرفی کنید. از ویدئوهای بعدی بسراغ آموزش دیگر ابزارهای گوگل وبمسترتولز خواهید رفت.

درویدئوی چهل و سوم آموزش خارج کردن سایت از پنالتی گوگل را یاد خواهید گرفت.

بنابر هر دلیلی سایت در گوگل پنالتی شده یا به اصطلاح سایت در گوگل پنالایز شده. حالا باید چیکار کرد؟ راه حل چیست؟ ریشه از کجاست؟ و چگونه باید این اوضاع نابسامان را مرتفع کرد؟ با توجه به ویدئوی قبلی عوامل پیدایش این چالش بزرگ برای سایت لینکها و محتواهای کپی هستند. در این ویدئو می‌آموزید چطور از این چالش بزرگ خود را نجات دهید و شیوه‌هایی را می‌آموزید تا از بروز چنین معضلاتی پیشگیری کنید. پیشگیری بهتر از درمان است.

درویدئوی چهل و چهاردم آموزش ریسپانسیو کردن سایت‌های وردپرسی را یاد خواهید گرفت.

می‌آموزید چطور سایتتان را برای نمایشگرهای تلفن همراه و تبلت ها سازگار (ریسپانسیو) کنید. یعنی کاری کنید که سایت قابلیت نمایش درست و پویا را در تمامی دستگاه‌های نمایشی داشته باشد. اگر نگاهی دقیق‌تر به آمار سایت در ابزار Search Analytics بیندازید، مشاهده خواهید کرد که بخش اعظمی از بازدیدکنندگان سایت از تلفن همراه و تبلت ها هستند که همچنان در حال گسترش و رشد هستند.

برای شرکت در این دوره، روی لینک زیر کلیک نمایید:

مشاهده دوره جامع آموزش سئو

 

در صورت هرگونه سوال یا نظری می توانید از طریق دیدگاه ها آن را مطرح کنید.