زبان برنامه نویسی پایتون، یک زبان کاملا ساده اما در عین حال قدرتمند می باشد. سادگی این زبان به گونه ای است که اکثر برنامه نویسان تازه کار برای یادگیری به سمت پایتون می روند. اما از طرفی از پایتون را برای هرکاری استفاده می کنند، از طراحی اپلیکیشن ویندوز و برنامه نویسی وب گرفته تا تحلیل داده ، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین.

پایتون یک زبان شی گرا می باشد .کدهایی که با آن نوشته می شود، مانند یک انگلیسی خوانایی بالایی دارد و همچنین نسبت به سایر زبان ها کد کمترو زمان کمتری را صرف می کند. اما در کنار همه اینها پایتون یکی از پر قدرت ترین زبان های برنامه نویسی است.

پایتون دارای کتابخانه ها و فریم ورک های زیادی می باشد. یکی از محبوب ترینِ آن ها، فریم ورک Django  می باشد که از آن برای برنامه نویسی وب استفاده می کنند.همنین بریرنمه نویسی ویندوز نیز، پایتون PyQT را ارائه داده است که اکثر برنامه نویسان با آن آشنایی دارند.-

اما دلیل اصلی محبوبیت پایتون پکیج های مهم و کاربردی و در عین حال ساده آن برای کار هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است به صوری که اکثر افرادی که می خواهند در این زمینه ها کار کنند انتخاب اولشان پایتون می باشد.

به طور کلی زبان پایتون یکی از گزینه های محبوب و کاربردی هر فردی است که می خواهد به صورت حرفه ای پا به دنیای برنامه نویسی بگذارد. یادگیری پایتون می تواند به شما کمک کند تا به مباحث پیشرفته هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ورود کنید و از تخصص خود در این زمینه کسب درآمد کنید.