قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

 • پیکربندی و ارائه فایل های لازم برای شروع
 • مباحث view ، Controller ، model
 • بررسی و ایجاد model ORM
 • عملیات CRUD برای یک مثال

سرفصل های دوره

۹ فصل
۱۲ جلسه
۲ ساعت
۱

مقدمه و مفهوم MVC

۲ قسمت
۰۰:۰۸:۴۷
1

مقدمه دوره

رایگان
۰۳:۳۱
2

مفهوم MVC

رایگان
۰۵:۱۵
۲

پیکربندی و ارائه فایل های لازم برای شروع

۳ قسمت
۰۰:۲۰:۵۸
۳

ایجاد Router در MVC

۱ قسمت
۰۰:۲۰:۵۷
۴

ایجاد views

۱ قسمت
۰۰:۰۴:۴۹
۵

ایجاد model

۱ قسمت
۰۰:۱۶:۰۴
۶

ایجاد Controller

۱ قسمت
۰۰:۱۱:۳۵
۷

بررسی و ایجاد model ORM

۱ قسمت
۰۰:۱۳:۰۴
۸

عملیات CRUD

۲ قسمت
۰۰:۵۳:۲۴
۹

سورس دوره

-

توضیحات دوره :

MVC مخفف سه کلمه Model View Controller می باشد. در برنامه نویسی MVC شما بخش های برنامه را به صورت مجزا کدنویسی می کنید و به این صورت کد های شما و برنامه شما به یک برنامه استاندارد تبدیل می شود. در کدنویسی MVC ما سه بخش به ترتیب زیر داریم :

Model : این بخش وظیفه مدیریت داده ها را بر عهده دارد. ذخیره بر روی دیتابیس و بازگردانی آنها و انجا برخی عملیات منطقی بر روی داده ها بر عهده این بخش می باشد.

View: این بخش وظیفه نمایش اطلاعات تولید شده در قسمت Model با فرمت و ظاهر خاص را بر عهده دارد.

Controller: وظیفهٔ تنظیم و هماهنگی بین Model و View را بر عهده دارد. Controller یک درخواست از کاربر دریافت می‌کند سپس Model را جهت دستیابی به اطلاعات طبقه‌بندی‌شده متناسب با پردازشی که انجام داده است، فراخوانی کرده و درنهایت اطلاعات را به View‌ ارسال می‌کند.

MVC کد نویسی شما را بهینه می کند. شما اگر بخواهی کاری بر روی داده ها انجام دهید، کافیست روی لایه Model متمرکز شوید و به همین ترتیب برای کار بر روی هر بخش تنها روی لایه مربوطه کار خواهید کرد و از این رو با تمرکز و دقت بالاتر کدهای خود را می نویسید.

در این دوره آموزشی قصد داریم شما را به صورت کامل با MVC آشنا کنیم تا به راحتی بتوانید آن را پیاده سازی کنید و با بخش های مختلف آن کار کنید .

در دوره آموزش MVC PHP چه می آموزید ؟

در این دوره می آموزید که MVC چیست و کاربرد آن کجاست؟ چطور میتوانیم همچنین ساختاری را با PHP پیاده سازی کنیم، و چطور بتوانیم کدهایی بهتر با ساختاری مناسب پیاده سازی کنیم. چطور بتوانیم مسیرهای مناسبی برای نمایش اطلاعات ارائه دهیم، و چطور بتوانیم با استفاده از OOP در PHP مفهموم MVC را پیاده سازی کنیم.

ابتدا مفهوم اصلی MVC و کاربرد آن را خواهید آموخت و در ادامه به پیکربندی ساختار MVC را خواهیم گفت، همچنین در خصوص فایل های لازم برای ساختار اصلی MVC را میپردازیم، در ادامه در خصوص router ها برای مسیریابی و controller و View و model مطالب را خواهیم گفت که هر کدام از مراحل به صورت عملی انجام خواهد شد و حتما در قالب یک مثال موارد تدریس خواهد شد.

این دوره چه بازارکاری دارد ؟

ساختار MVC پایه گذاری برای رسیدن به فرصت های شغلی مناسبی است از این جهت که شما میتوانید انواع ساختارهای موجود که براساس MVC پیاده سازی شدند و شما با یادگیری آنها میتوانید پروژه های مختلفی ایجاد کنید و حتی در شرکت های مختلفی عضو شوید و پروژه ها را پیاده سازی کنید.نقش مهمی که MVC دارد این است که به عنوان یک امتیاز بسیار مهم در استخدام شما و یا پذیرش شما برای انجام یک پروژه است.

پیش نیازهای این دوره چیست ؟

برای یادگیری دوره PHP MVC لازم است افراد قبل از شروع مباحث زیر را یادگرفته باشند:

 1. PHP را یادگرفته باشند و با آن کار کرده باشند
 2. کوئری نویسی و پایگاه داده mysql کار کرده باشند و یاد گرفته باشند
 3. PHP OOP یا شی گرایی را به خوبی یاد گرفته و کار کرده باشند و درک کرده باشند
 4. در کنار سه مورد بالا حتما پروژه هایی با کدهای PHP پیاده سازی کرده و درک مناسبی نسبت به انجام پروژه ها داشته باشند

سرفصل های دوره آموزش MVC PHP :

فصل هایی که در دوره ی PHP MVC که مبنای آن شی گرایی است و برای بهتر کردن کدها و ایجاد چارچوب و پیکربندی مناسب به آن خواهیم پرداخت، سرفصل ها به صورت زیر است:

 1. مقدمه و مفهوم MVC
 2. پیکربندی و ارائه فایل های لازم برای شروع
 3. ایجاد Router
 4. مبحث view
 5. مبحث Controller
 6. مبحث model
 7. بررسی و ایجاد model ORM
 8. عملیات CRUD برای یک مثال

این دوره برای چه کسانی مناسب است ؟

این دوره برای آن دسته از افرادی مناسب است که میخواهند در درجه اول فهم مناسبی از ساختار MVC بدست آورند و بتوانند با PHP کدهای مناسب و حرفه ای و در چارچوب پیاده سازی کنند. همچنین برای کسانی مناسب است که میخواهند به ساختارهای روزی چون لاراول فکر کنند و یاد بگیرند و بتوانند پروژه های مختلفی با سرعتی مناسب پیاده سازی کنند.

چه نرم افزارهایی در این دوره استفاده شده است ؟

نرم افزارهایی که در این دوره استفاده میشود به شرح زیر است:

 1. نرم افزار Xampp به عنوان اماده سازی وب سرور درون سیستم
 2. ادیتور VSCODE برای پیاده سازی کدهای PHP

مزیت این دوره نسبت به سایر دوره های مشابه چیست ؟

در دوره PHP MVC در کنار مباحثی که یاد گرفته خواهد شد مثال نیز برای درک بهتر مباحث ارائه میشود و کار میشود و سعی کردم این مباحث را در قالب مثال توضیح دهم و از طریق مثال اصل مطلب را ادا کنم. شما با مشاهده این دوره توانایی این را بدست خواهید اورد که پروژه های PHP خود را به صورت MVC پیاده سازی کنید و در سرعت و مناسب بودن کدهای خود کار کنید و رشد کنید و همچنین زمینه برای یادگیری ساختارهای مناسبی بدست آورید. دوره PHP MVC این را به شما یاد خواهد داد که بتوانید بخش های مختلف یک پروژه را به صورتی دسته بندی شده و منظم پیاده سازی کنید. همچنین پیکربندی و چارچوب مناسبی را ایجاد خواهید کرد تا پروژه های خود را با آن پیاده سازی کنید.