طراحی لوگو با فتوشاپ شاید یکی از بهترین تخصص‌هایی باشد که هر طراح گرافیک می‌تواند آموزش ببیند. با این کار، امکان ورود به دنیای حرفه‌ای طراحی لوگو وجود دارد و ابزار کاربردی و حرفه‌ای فتوشاپ در این مسیر شما را یاری خواهد کرد تا به بهترین کیفیت کار دست پیدا کنید. بهتر است بگوییم، فتوشاپ یک معجزه نیست و این شما هستید که باید با یادگیری مهارت‌های طراحی در محیط فتوشاپ معجزه کنید. این نرم افزار تمامی ابزارهایی را که برای طراحی لوگو با فتوشاپ به آن نیاز دارید در اختیارتان می‌گذارد تا در یک مسیر سریع و مطمئن این تخصص حرفه‌ای را آموزش ببینید.

logo desing با فتوشاپ

آموزش طراحی لوگو با فتوشاپ

آموزش طراحی لوگو با فتوشاپ و تسلط به مباحث کلی شاید مدت زمان زیادی را از شما نگیرد اما با این کار می‌توانید وارد یک دنیای جذاب شوید. مسیر یادگیری نحوه ساخت لوگو با فتوشاپ به شما این امکان را خواهد داد تا روش‌های عملی و کاربردی را برای طراحی گرافیک بیاموزید که امروزه برای طراحی یک کار گرافیکی به کار می‌رود.

باتوجه به آنچه در این زمینه در وبسایت  creativebloq گفته شده است، ساخت لوگو با فتوشاپ یکی از اساسی‌ترین بخش‌ها برای برندینگ یک بیزینس است و مطمئنا شرکت‌ها درخواست یک کار حرفه‌ای را دارند تا در عین کیفیت کار بالا، برند آن‌ها را از دیگران متمایز کند. بنابراین، ابزارهایی که برای ساخت لوگو با فتوشاپ به کار می‌روند باید قدرت بالا و قابلیت انعطاف پذیری بالایی داشته باشند تا بتوان در لایه‌های مختلف یک طرح با کیفیت و حرفه‌ای را پیاده کرد.

نرم افزار فتوشاپ این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد و با آموزش نحوه طراحی لوگو با فتوشاپ می‌توانید هر آن تخصصی را بیاموزید که برای ارائه یک کار خوب و با کیفیت به کار می‌رود. در واقع، این نرم افزار یک ادیتور فایل‌های تصویری است که قابلیت‌های سه بعدی را نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد. با این حال، همزمان با این ادیت، شما ابزارهایی را نیز در اختیار دارید که می‌توانید در سطوح مختلف هر آن افکت و تنظیماتی را که نیاز است روی فایل‌های عکس و تصویر اعمال کنید.

هدف از طراحی لوگو

هدف از طراحی لوگو در فتوشاپ ارائه یک طرح گرافیکی است که با اولین نگاه کیفیت یک برند را مشخص کند. در حقیقت، ساخت لوگو در فتوشاپ یکی از اساسی‌ترین بخش‌های یک برندینگ خوب است و در عمل بدون داشتن یک لوگوی خوب برندینگ دارای اشکال خواهد بود. یک طراح خوب که زمان زیادی را روی طرح شما صرف کرده است، پیام‌های غیر مستقیم و مهمی را در لوگوی برند ارائه می‌دهد که مخاطب با اولین بار دیدن آن جذب برند و محصولات خواهد شد.

بنابراین، ساخت لوگو در فتوشاپ می‌تواند شما را با یک تخصص مورد نیاز و اساسی در دنیای تجارت و مارکتینگ آشنا کند که با استفاده از آن ورود به بازار کار امکان پذیر خواهد بود. بسیاری از افراد که قصد آموزش این تخصص را دارند، در مراحل اولیه به دنبال طراحی لوگو ساده با فتوشاپ هستند که یکی از جذاب‌ترین مراحل است و با استفاده از آن می‌توان طرح‌های اولیه و خوبی را در این نرم افزار پیاده کرد.

با این حال، همزمان با پیشرفت در کار و آموزش کامل ابزارهای ارائه شده در این نرم افزار می‌توان حرفه‌ای شد و طرح‌های مفهومی و جذاب‌تری را در آن پیاده کرد. طراحی لوگو ساده با فتوشاپ به شما این امکان را خواهد داد تا ابزارهای مختلف را تست کنید و با کاربرد هر یک از آن‌ها در مسیر طراحی لوگو ساده با فتوشاپ آشنا شوید.

طراحی لوگو با فتوشاپ بهترین انتخاب

طراحی لوگو با فتوشاپ بهترین انتخاب است چرا که در این نرم افزار محدودیتی از نظر اعمال کردن فیلترها و افکت‌ها نخواهید دید. امکان ساخت لایه‌های مختلف و تنظیم هر یک از آن‌ها طبق سلیقه شخصی از جمله مزایایی است که این نرم افزار در اختیار شما قرار خواهد داد و در صورتی که به دنبال طراحی لوگو ساده با فتوشاپ هستید، این نرم افزار سرعت عمل را برای شما فراهم خواهد کرد. 

در مقایسه با ابزارهای دیگر طراحی و ادیت عکس، فتوشاپ قابلیت کنترل بیشتری را برای شما فراهم می‌کند و به دلیل امکان ادیت روی هر یک از لایه‌ها، امکان رسیدن به خروجی‌های دلخواه با کیفیت بالا فراهم است. به بیان بهتر، فتوشاپ یک ابزار ایده‌آل در مقایسه با سایر نرم افزارها برای ادیت عکس و اعمال افکت‌ها است.

آیا فتوشاپ تنها ابزار ممکن برای طراحی لوگوی حرفه‌ای است؟

نرم افزارهای مورد استفاده برای طراحی لوگو

آیا فتوشاپ تنها ابزار ممکن برای طراحی لوگوی حرفه‌ای است؟ همانطور که در تصویر بالا نمایان است جواب منفی میباشد. دنیای نرم افزار به قدری پیشرفت کرده است که اکنون می‌توان گزینه‌های بسیار زیادی را برای طراحی لوگو ساده و حرفه‌ای مشاهده کرد. طراحی لوگو ساده با فتوشاپ مزایای زیادی را در اختیارتان قرار خواهد داد اما شما می‌توانید این کار را با ابزارهای دیگر این شرکت یا حتی شرکت‌های دیگر نرم افزاری نیز انجام دهید.

به دلیل ارائه ابزارهای کامل و بی نقص در این نرم افزار، طراحی لوگو ساده با فتوشاپ و طراحی لوگوی حرفه‌ای در آن به سرعت امکان پذیر است و به دلیل همین کامل بودن است که فتوشاپ به یکی از بهترین گزینه‌ها در این مسیر تبدیل شده است. 

بهترین سایز برای طراحی لوگو در نرم افزار فتوشاپ 

بهترین سایز برای طراحی لوگو در نرم افزار فتوشاپ بسته به محل استفاده و طراحی خود لوگو است. برای لوگوهای بزرگ معمولا سایز ۷۲۰*۱۲۸۰ مورد استفاده قرار می‌گیرد و در مواردی که سایز لوگو کوچکتر است، اندازه‌های ۱۰۰*۲۵۰ معمول است. البته، می‌توان برای لوگوها اندازه استاندارد ۶۰۰*۶۰۰ را نیز در نظر گرفت.

زمانی که شما یک لوگو طراحی می‌کنید، خودتان باید یک تحلیل کلی داشته باشید و مشخص کنید که چه سایزی بهترین گزینه برای کاربرد مورد نظر است. 

سخن آخر

طراحی لوگو ساده با فتوشاپ یکی از بهترین تخصص‌هایی است که هر طراح گرافیک می‌تواند آموزش ببیند. شما با یادگیری طراحی لوگو با فتوشاپ می‌توانید به صورت حرفه‌ای در این زمینه فعالیت کنید و حتی امکان دورکاری نیز در این رده شغلی وجود دارد. در صورتی که قصد فعالیت حرفه‌ای را در این زمینه دارید، در کنار طراحی لوگو با فتوشاپ می‌توانید ابزارها و نرم افزارهای دیگر را نیز بیاموزید که برای رسیدن به یک نتیجه خوب شما را کمک خواهد کرد. در ادامه مطلب می‌توانید سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

توضیحات بیشتر