قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

 • آشنایی کامل با محیط کار نرم افزار
 • کار با منوهای کاربردی
 • آشنایی کامل با ابزارهای مختلف
 • انجام چند تمرین کاربردی
 • و ...

سرفصل های دوره

۱ فصل
۱۹ جلسه
۱۲ ساعت
۱

لیست ویدئوهای دوره

۱۹ قسمت
۱۲:۲۸:۴۶

آشنایی کامل با صفحه new document و ایجاد صفحه جدید، نحوه وارد کردن عکس ها به فتوشاپ، بررسی اولیه محی

۴۷:۲۳

آشنایی با قسمت های set forground color و set background color، بررسی پنجره color picker، آشنایی با س

۲۳:۴۸

آشنایی با transparent، بررسی پنجره لایه ها؛ تغییر اندازه لایه ها، نحوه ایجاد لایه ها، کپی گرفتن و حذ

۴۱:۱۵

کار با ابزار zoom و جابجایی آسان در محیط کاری، چیدمان سریع بکمک فتوشاپ، آشنایی با ابزار move، آشنایی

۵۸:۰۵

آشنایی کامل با ابزارهای انتخاب lasso، polygonal lasso، magnetic lasso، بررسی ابزارهای single row و s

۳۸:۲۰

آشنایی کامل با ابزارهای انتخاب حرفه ای magiv wand، quick selection، object selection

۳۴:۵۶

بررسی کامل دستور free transform بهمراه جزئیات

۳۸:۵۵

آشنایی با دستورات image size و canvas size، کار با ابزار frame tool

۳۰:۵۸

آشنایی کامل با ابزار brush؛ انواع ترسیم ها، تغییرات سایز و هاردنس، شورتکات ها و انواع قلم ها، ساخت و

۴۴:۳۸

آشنایی با ابزارهای eraser، Background eraser، magic eraser

۱۷:۱۴

آشنایی و کار با خط کش ها و گایدلاین ها در فتوشاپ، مدیریت کامل گایدلاین ها در قالب دستورات کلیدی new

۱۵:۴۷

کار با ابزار clone stamp با مثال های کاربردی

۵۰:۵۸

کار با ابزارهای spot healing, healing bruush, patch tool, content aware move tool, red eye با مثال ه

۴۹:۰۶

کار با ابزار gradient بصورت کامل و آشنایی با ابزار paint bucket و فرمان fill

۵۶:۱۲

کار با ابزارهای blur ,sharpen و smudge بهمراه مثال های کاربردی

۴۸:۲۷

کار با ابزارهای dodge, burn و sponge با مثال های کاربردی، انتخاب آبجکت از لایه، کپی و برش زدن قسمتی

۰۱:۰۸:۱۳

تمرین اول "طراحی مکعب"

۳۰:۰۳

تمرین دوم "طراحی لوگوی با کیفیت از روی لوگوی بی کیفیت"

۲۳:۲۶

تمرین سوم "دیزاین کردن یک تصویر با چندین عکس"

۳۱:۰۲

فایل های پروژه

آموزش فتوشاپ

نرم افزار فتوشاپ به عنوان برترین نرم افزار پردازش تصویر شناخته می‌شود. برای تبدیل شدن به یک گرافیست حرفه‌ای، یادگیری فتوشاپ یکی از اولین مهارت‌هایی است که باید کسب کنید. دوره آموزش مفهومی فتوشاپ، یک دوره رایگان مقدماتی تا پیشرفته است که فتوشاپ را به صورت مفهومی به شما آموزش می‌دهد.

چرا باید فتوشاپ را به صورت مفهومی یاد بگیریم؟

در بسیاری از دوره‌های رایگان آموزش فتوشاپ، مدرس تنها به معرفی بخش‌های مختلف بسنده می‌کند و هر از گاهی، یکی از آنها را مورداستفاده قرار می‌دهد. اگر یکی از این دوره‌ها را دیده باشید، این حرف را تایید می‌کنید. در دوره آموزش فتوشاپ رایگان، به صورت قدم به قدم بخش‌های کلیدی این برنامه را معرفی می‌کنیم و چند مثال عملی نیز در همان لحظه انجام خواهیم داد. به این صورت، مباحث را به خوبی درک می‌کنید و مبحث مربوطه، ملکه ذهنتان می‌شود.

برخلاف دیگر دوره‌های فتوشاپ که همه موارد و گزینه‌ها به صورت سرسری معرفی می‌شوند، در دوره آموزش فتوشاپ قدم به قدم، در ابتدا مهمترین بخش‌ها تدریس می‌شود. به این صورت، می‌توانید در مدت کوتاهی به فتوشاپ مسلط شوید و به مرور، مباحث تخصصی را فرا بگیرید. در ادامه نیز می‌توانید در پروژه‌های خود، بخش‌های تخصصی و غیرتخصصی را مورداستفاده قرار دهید تا کاربرد و تغییراتی که اعمال می‌کنند را مشاهده کنید.

دوره آموزش فتوشاپ برای چه افرادی مناسب است؟

 • همه افراد علاقمند به فتوشاپ
 • علاقمندان به گرافیک
 • عکاسان
 • ادمین‌های سایت و شبکه‌های اجتماعی
 • روزنامه‌نگاران
 • مدیران سایت
 • کسانی که به فکر کسب درآمد با فتوشاپ هستند.
 • افرادی که نیاز به ویرایش تصاویر خود با فتوشاپ دارند.

پیش‌نیازهای این دوره چیست؟

از آنجایی که این دوره، یک دوره آموزش فتوشاپ از مقدماتی تا متوسط است، بنابراین پیش‌نیاز خاصی ندارد. تنها باید بتوانید در حد ابتدایی با کامپیوتر کار کنید. باقی موارد را در دوره آموزش فتوشاپ رایگان آموزش خواهید دید.

تفاوت دوره آموزش فتوشاپ با دیگر دوره‌ها چیست؟

همانطور که گفته شد، در این دوره قصد داریم در ابتدا به آموزش کلیدی‌ترین مباحث فتوشاپ بپردازیم و پس از آن، وارد مباحث تخصصی‌تر شویم. همچنین پس از هر جلسه، تمریناتی در اختیار شما قرار می‌گیرد که برای یادگیری بهتر، باید آنها را انجام دهید. پس از گذراندن بخش کلیدی‌ترین مباحث، شما می‌توانید شروع به ساخت پروژه‌های ساده کنید. به مرور و با گذراندن جلسات تخصصی‌تر، می‌توانید به بخش‌های بیشتری از فتوشاپ مسلط شوید و پروژه‌های حرفه‌ای‌تری ایجاد کنید.

همچنین بعد از یادگیری مباحث اصلی و تخصصی، می‌توانید به بازارکار وارد شوید و با ایجاد نمونه‌کارهای حرفه‌ای، خود را به عنوان یک گرافیست حرفه‌ای به بازارکار معرفی کنید. اما آیا با وجود افراد زیادی که به فتوشاپ تسلط دارند، امکان فعالیت در این حرفه و کسب درآمد وجود دارد؟

بازارکار فتوشاپ چگونه است؟

برخی تصور می‌کنند که بازارکار نرم افزار فتوشاپ بسیار اشباع شده و کسب درآمد در آن سخت است. حقیقتا این دیدگاه تا حدی درست است؛ اما اینطور نیست که امکان رشد در این بازار وجود نداشته باشد. در این حوزه، تخصص حرف اول را می‌زند. شما می‌توانید نرم افزارهای زیادی را در حد مقدماتی بلد باشید و درآمد قابل قبولی کسب کنید؛ اما با یادگیری یک نرم افزار به صورت تخصصی، می‌توانید درآمد بسیار زیادی بدست آورید!

برای مثال، فردی را درنظر بگیرید که به نرم افزارهای فتوشاپ، پریمیر، افترافکت و ایلاستریتور تسلط اندکی دارد. در مقابل، شخص دیگری را تصور کنید که تنها به نرم افزار فتوشاپ مسلط است و چندین سال تجربه استفاده از این برنامه را دارد. اگر شرکتی بخواهد یک گرافیست برای بخش گرافیک خود استخدام کند، کدامیک از این دو را انتخاب می‌کند؟ مسلما نفر دوم! این شخص می‌تواند به عنوان یک گرافیست که تسلط بالایی به فتوشاپ دارد، در این شرکت مشغول به کار شود. در صورتی که شخص اول چنین فرصتی را به دست نمی‌آورد.

آگهی های استخدام فتوشاپ

در ایران آگهی‌های استخدام گرافیست مسلط به فتوشاپ، افراد حرفه‌ای را هدف قرار گرفته و درآمد معقولی برای آنها درنظر گرفته است. یک فتوشاپ کار بسته به سطح مهارت بین 5 تا 20 میلیون تومان در ماه حقوق دریافت می‌کند؛ اگرچه ممکن است شرکت‌های خصوصی مبالغ بالاتری را نیز به این افراد پرداخت کنند. البته این در صورتی است که در یک شرکت یا تیم مشغول به کار باشید. افراد زیادی به صورت فریلنسری فعالیت می‌کنند و اطلاعات دقیقی از میزان درآمد آنها در دسترس نیست. با این وجود، بسیاری از فریلنسرهای این حوزه از درآمد خود راضی هستند.

پس از گذراندن دوره قادر به انجام چه کاری هستیم؟

بعد از دیدن دوره آموزش فتوشاپ و مسلط شدن به آن، می‌توانید در هر شرکت، تیم یا سازمانی که نیاز به شخصی مسلط به فتوشاپ دارد، استخدام شوید. برای مثال می‌توانید در یک شرکت طراحی گرافیک مشغول به کار شوید یا اینکه در یک مجله اینترنتی فعالیت کنید. همچنین فعالیت در روزنامه‌ها، خبرنامه‌ها و نشریات نیز می‌تواند به عنوان یک شغل مناسب باشد.

برای فعالیت به عنوان فریلنسر نیز می‌توانید بعد از ایجاد تعدادی نمونه کار حرفه‌ای و قابل استناد، در پلتفرم‌های فریلنسینگ مانند کارلنسر، پونیشا و… حساب بسازید و با ارسال پیشنهاد به پروژه‌های کارفرمایان، شانس خود برای انجام آنها را امتحان کنید.

پس در نتیجه :

بعد از گذراندن دوره رایگان آموزش فتوشاپ و انجام تمرین‌های گفته شده، تسلط کافی به فتوشاپ پیدا می‌کنید و می‌توانید در در هرکجا که نیاز به طراحی با فتوشاپ دارد، مشغول به کار شوید. اگه شما هم جزء کاربرانی هستید که دوست دارید فتوشاپ را یاد بگیرید، بهتر است بدانید همین جا موقع شروع یادگیری است. در این دوره آنقدر مفهومی و رَوان مطالب را گفته ایم که عاشق فتوشاپ خواهید شد.

توضیحات بیشتر