قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

 • آشنایی کامل با محیط کار نرم افزار
 • کار با منوهای کاربردی
 • آشنایی کامل با ابزارهای مختلف
 • انجام چند تمرین کاربردی
 • و ...

سرفصل های دوره

۱ فصل
۲۰ جلسه
۱۳ ساعت
۱

لیست ویدئوهای دوره

۲۰ قسمت
۱۲:۳۸:۳۶
1

طریقه دانلود و نصب نسخه 2022 فتوشاپ

رایگان
۰۹:۴۵
2

آشنایی کامل با صفحه new document

رایگان
۴۷:۲۳
3

آشنایی با قسمت های set forground color و set background color

رایگان
۲۳:۴۸
4

آشنایی با transparent، بررسی پنجره لایه ها

رایگان
۴۱:۱۵
5

کار با ابزار zoom و جابجایی آسان در محیط کاری

۵۸:۰۵
6

آشنایی کامل با ابزارهای انتخاب lasso، polygonal lasso، magnetic lasso

۳۸:۲۰
7

آشنایی کامل با ابزارهای انتخاب حرفه ای object selection

۳۴:۵۶
8

بررسی کامل دستور free transform بهمراه جزئیات

۳۸:۵۵
9

آشنایی با دستورات image size و canvas size

۳۰:۵۸
10

آشنایی کامل با ابزار brush؛ انواع ترسیم ها، تغییرات سایز

۴۴:۳۸
11

آشنایی با ابزارهای eraser، Background eraser، magic eraser

۱۷:۱۴
12

آشنایی و کار با خط کش ها و گایدلاین ها در فتوشاپ

۱۵:۴۷
13

کار با ابزار clone stamp با مثال های کاربردی

۵۰:۵۸
14

کار با ابزارهای patch tool, content aware move tool, red eye

۴۹:۰۶
15

کار با ابزار gradient بصورت کامل و آشنایی با ابزار paint bucket

۵۶:۱۲
16

کار با ابزارهای blur ,sharpen و smudge بهمراه مثال های کاربردی

۴۸:۲۷
17

کار با ابزارهای dodge, burn و sponge با مثال های کاربردی

۰۱:۰۸:۱۳
18

تمرین اول "طراحی مکعب"

۳۰:۰۳
19

تمرین دوم "طراحی لوگوی با کیفیت از روی لوگوی بی کیفیت"

۲۳:۲۶
20

تمرین سوم "دیزاین کردن یک تصویر با چندین عکس"

۳۱:۰۲
21

فایل های پروژه

یادگیری نرم‌افزار فتوشاپ به عنوان برترین و محبوب‌ترین نرم‌افزار پردازش تصویر، یکی از اولین قدم‌های شما در تبدیل شدن به یک گرافیست حرفه‌ای است. اگر به دنبال یادگیری فتوشاپ هستید، دوره فتوشاپ دانشجویار را امتحان کنید. این دوره آموزشی، یک دوره رایگان مقدماتی تا پیشرفته است که شما را با نحوه استفاده از فتوشاپ به صورت مفهومی آشنا می‌کند. پس همین حالا آموزش فتوشاپ را آغاز کنید.

چرا باید فتوشاپ را به صورت مفهومی یاد بگیریم؟

در بسیاری از دوره‌های رایگان اموزش فتوشاپ، مدرس تنها به معرفی بخش‌های مختلف بسنده می‌کند و هر از گاهی، یکی از آنها را مورداستفاده قرار می‌دهد. اگر یکی از این دوره‌ها را دیده باشید، این حرف را تایید می‌کنید. در دوره آموزش فتوشاپ رایگان، به صورت قدم به قدم بخش‌های کلیدی این برنامه را معرفی می‌کنیم و چند مثال عملی نیز در همان لحظه انجام خواهیم داد. به این صورت، مباحث را به خوبی درک می‌کنید، آموزش فتوشاپ حرفه ای را کامل می‌آموزید و مبحث مربوطه، ملکه ذهنتان می‌شود.

برخلاف دیگر دوره‌های فتوشاپ که همه موارد و گزینه‌ها به صورت سرسری معرفی می‌شوند، در دوره آموزش صفر تا صد فتوشاپ رایگان ، در ابتدا مهمترین بخش‌ها تدریس می‌شود. به این صورت، می‌توانید در مدت کوتاهی به فتوشاپ مسلط شوید و به مرور، مباحث تخصصی را فرا بگیرید. در ادامه نیز می‌توانید در پروژه‌های خود، بخش‌های تخصصی و غیرتخصصی را مورداستفاده قرار دهید تا کاربرد و تغییراتی که اعمال می‌کنند را مشاهده کنید.

آموزش فتوشاپ

دوره آموزش فتوشاپ برای چه افرادی مناسب است؟

 • همه افراد علاقمند به فتوشاپ
 • علاقمندان به گرافیک
 • عکاسان
 • ادمین‌های سایت و شبکه‌های اجتماعی
 • روزنامه‌نگاران
 • مدیران سایت
 • کسانی که به فکر کسب درآمد با فتوشاپ هستند.
 • افرادی که نیاز به ویرایش تصاویر خود با فتوشاپ دارند.

پیش‌نیازهای این دوره چیست؟

از آنجایی که این دوره، یک دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی تا متوسط است، بنابراین پیش‌نیاز خاصی ندارد. تنها باید بتوانید در حد ابتدایی با کامپیوتر کار کنید. باقی موارد را در دوره اموزش رایگان فتوشاپ آموزش خواهید دید.

تفاوت دوره آموزش فتوشاپ با دیگر دوره‌ها چیست؟

همانطور که گفته شد، در دوره آموزش کامل فتوشاپ رایگان قصد داریم در ابتدا به آموزش کلیدی‌ترین مباحث فتوشاپ بپردازیم و پس از آن، وارد مباحث تخصصی‌تر شویم. همچنین پس از هر جلسه، تمریناتی در اختیار شما قرار می‌گیرد که برای یادگیری بهتر، باید آنها را انجام دهید. پس از گذراندن بخش کلیدی‌ترین مباحث، شما می‌توانید شروع به ساخت پروژه‌های ساده کنید. به مرور و با گذراندن جلسات تخصصی‌تر، می‌توانید به بخش‌های بیشتری از فتوشاپ مسلط شوید و پروژه‌های حرفه‌ای‌تری ایجاد کنید.

همچنین بعد از یادگیری و آموزش کار با فتوشاپ بهمراه مباحث اصلی و تخصصی، می‌توانید به بازارکار وارد شوید و با ایجاد نمونه‌کارهای حرفه‌ای، خود را به عنوان یک گرافیست حرفه‌ای به بازارکار معرفی کنید. اما آیا با وجود افراد زیادی که به photoshop تسلط دارند، امکان فعالیت در این حرفه و کسب درآمد وجود دارد؟

پس از گذراندن دوره قادر به انجام چه کاری هستیم؟

این دوره شما را تا سطح بسیار خوبی با قابلیت های نرم افزار فتوشاپ آشنا میکند و برای افرادی که به هردلیلی نیاز به کار با این ابزار حرفه ای را دارند مناسب است. اما در صورتی که قصد دارید از فتوشاپ و ادیت درآمد کسب کرده و بصورت حرفه ای در بازار کار رقابت کنید پیشنهاد ما به شما دوره آموزش پروژه محور و پیشرفته ی فتوشاپ که توسط همین مدرس ضبط شده است میباشد.

بعد از مشاهده ی دوره ی رایگان فتوشاپ این دوره را از دست ندهید 👇

بازارکار فتوشاپ چگونه است؟

برخی تصور می‌کنند که بازارکار نرم افزار فتوشاپ بسیار اشباع شده و کسب درآمد در آن سخت است. حقیقتا این دیدگاه تا حدی درست است؛ اما اینطور نیست که امکان رشد در این بازار وجود نداشته باشد. در این حوزه، تخصص حرف اول را می‌زند. شما می‌توانید نرم افزارهای زیادی را در حد مقدماتی بلد باشید و درآمد قابل قبولی کسب کنید؛ اما با یادگیری یک نرم افزار به صورت تخصصی، می‌توانید درآمد بسیار زیادی بدست آورید!

برای مثال، فردی را درنظر بگیرید که به نرم افزارهای فتوشاپ، پریمیر، افترافکت و ایلاستریتور تسلط اندکی دارد. در مقابل، شخص دیگری را تصور کنید که تنها به نرم افزار فتوشاپ مسلط است و چندین سال تجربه استفاده از این برنامه را دارد. اگر شرکتی بخواهد یک گرافیست برای بخش گرافیک خود استخدام کند، کدامیک از این دو را انتخاب می‌کند؟ مسلما نفر دوم! این شخص می‌تواند به عنوان یک گرافیست که تسلط بالایی به فتوشاپ دارد، در این شرکت مشغول به کار شود. در صورتی که شخص اول چنین فرصتی را به دست نمی‌آورد.

نرم افزار مورد استفاده در دوره

آگهی های استخدام فتوشاپ

در ایران آگهی‌های استخدام گرافیست مسلط به فتوشاپ، افراد حرفه‌ای را هدف قرار گرفته و درآمد معقولی برای آنها درنظر گرفته است. یک فتوشاپ کار بسته به سطح مهارت بین 5 تا 20 میلیون تومان در ماه حقوق دریافت می‌کند؛ اگرچه ممکن است شرکت‌های خصوصی مبالغ بالاتری را نیز به این افراد پرداخت کنند. البته این در صورتی است که در یک شرکت یا تیم مشغول به کار باشید. افراد زیادی به صورت فریلنسری فعالیت می‌کنند و اطلاعات دقیقی از میزان درآمد آنها در دسترس نیست. با این وجود، بسیاری از فریلنسرهای این حوزه از درآمد خود راضی هستند.

کلام آخر :

بعد از گذراندن دوره رایگان آموزش فتوشاپ و انجام تمرین‌های گفته شده، تسلط کافی به فتوشاپ پیدا می‌کنید و می‌توانید در در هرکجا که نیاز به طراحی با فتوشاپ دارد، مشغول به کار شوید. اگه شما هم جزء کاربرانی هستید که دوست دارید فتوشاپ را یاد بگیرید، بهتر است بدانید همین جا موقع شروع یادگیری است. در این دوره آنقدر مفهومی و رَوان مطالب را گفته ایم که عاشق فتوشاپ خواهید شد.