سرفصل های دوره

۳ فصل
۱۲ جلسه
۵ ساعت
۱

فصل اول ) شروع کار با Next.Js

۴ قسمت
۰۰:۵۲:۳۷
1

مقدمه

رایگان
۰۳:۳۲
2

چگونه به سایت Next.Js متصل شویم ؟

رایگان
۰۷:۰۸
4

نصب Next.Js

۲۰:۵۱
۲

فصل دوم ) مستندات Next.Js

۴ قسمت
۰۲:۰۵:۴۹
۳

فصل سوم ) پروژه بلاگ در Next.Js

۴ قسمت
۰۲:۱۱:۰۲

با دوره آموزش Next js، شما می‌توانید از صفر تا صد به صورت پروژه محور با این فریمورک آشنا شوید و مباحث مختلفی را از جمله SSR، SSG، Static Site Generation، API Routes و مدیریت State در Next.js را کاملاً فرا خواهید گرفت.

همچنین، با استفاده از محتوای عملی و کاربردی این دوره، قادر خواهید بود تا به عنوان یک برنامه نویس حرفه‌ای، صفحات وب سایت‌های پیچیده‌تری را با استفاده از Next.js پیاده‌سازی کنید. پس دیگر فرصت را از دست ندهید و همین حالا با شرکت در دوره “آموزش جامع Next.js”، به بهترین شکل مهارت‌های لازم برای توسعه وب سایت‌های React خود را کسب کنید.

معرفی دوره آموزش next js دانشجویار

دوره آموزش Next.js سایت دانشجویار، تمامی مباحث مربوط به این فریمورک را از ابتدا و صفر توضیح می‌دهد. با گذارندن این دوره، شما تبدیل به یک برنامه نویس مسلط به Next.js خواهید شد. برای تبدیل شدن به یک متخصص و برنامه نویس سنیور در این فریمورک، باید چندین سال پروژه‌های مختلفی را پیاده سازی کنید تا دانش زیادی کسب کنید. این مورد درباره تمام زبان‌های برنامه نویسی در هر حوزه‌ای صدق می‌کند.

این دوره، تمامی مباحث پایه‌ای و مقدماتی را شامل شده و شما ر ا تا سطح پیشرفته همراهی می‌کند. پس از آن، این شما هستید که باید مسیر یادگیری فوق پیشرفته Next.js را (که تنها با کسب تجربه به دست می‌آید) طی کنید. البته این طور نیست که دوره آموزش next js، تنها مباحثی را به صورت تئوری و پاورپوینتی به شما ارائه دهیم؛ بلکه در طی دوره، مثال‌های عملی و پروژه‌های مختلفی را با یکدیگر به سرانجام می‌رسانیم.

در نتیجه، Next.js یک فریمورک بسیار قدرتمند و حرفه ای است که به توسعه دهندگان وب امکان می هد تجربه کاربری بهتری را برای کاربران خود فراهم کنند. آموزش جامع Next.js موجود در وبسایت دانشجویار به شما امکان می دهد تا با این فریمورک بیشتر آشنا شوید و مهارت های لازم برای استفاده از آن را به دست آورید. به علاوه، این آموزش به شما امکان می دهد تا به صورت حرفه ای ترین روش Next.js را به کار بگیرید و از تمام ویژگی های این فریمورک بهره ببرید.

پیش‌نیازهای دوره آموزش nextjs چیست؟

برای شرکت در این دوره، بهتر است به فریمورک React تسلط داشته باشید. برای تسلط به این فریمورک نیز باید جاوا اسکریپت را به خوبی یاد بگیرید. بنابراین قبل از شرکت در دوره جامع Next.js، دوره آموزش جاوا اسکریپت و ری‌اکت را پشت سر بگذارید. همچنین، مهارت در HTML، CSS نیز بسیار مهم است.

دوره جامع آموزش Next.js برای چه افرادی مناسب است؟

  • افرادی که قصد یادگیری یک فریمورک فول استک برای React را دارند.
  • برنامه نویسان react
  • افرادی که قصد افزایش سرعت پروژه React خود را دارند.
  • علاقمندان به برنامه نویسی فول استک
  • و همه افرادی که نیازمند یادگیری یک فریمورک سریع و قدرتمند برای توسعه وب هستند.

Next.js چیست؟

Next js یکی از فریمورک‌های React است که امکان برنامه نویسی فول استک را به شما می‌دهد. React نیز یکی از محبوبترین فریمورک‌ها در یادگیری جاوا اسکریپت است که خودش به عنوان محبوبترین زبان برنامه نویسی در سال 2022 انتخاب شد! کاری که فریمورک نکست جی‌اس انجام می‌دهد، این است که پردازش صفحاتی که با استفاده از ری‌اکت و به صورت Native طراحی شده‌اند را به سمت سرور منتقل می‌کند. به این صورت، سرعت لود صفحه کاهش بسیار قابل توجهی را تجربه می‌کند.

چرا باید از Next.js استفاده کنیم؟

این فریمورک دارای ویژگی‌های مثبتی است که می‌تواند باعث افزایش بهره‌وری و سرعت پروژه‌های شما شود.

ویژگی های Next.js چیست؟

یکی از ویژگی های جالب Next.js، استفاده از فناوری های مدرن مانند Webpack و Babel است که می تواند به شما در پیاده سازی وبسایت هایی با حجم بزرگ کمک کند. از طرفی، Next.js به شما این امکان را می دهد که با استفاده از Static Site Generation (SSG) صفحات سایت خود را بهبود دهید. این به شما اجازه می دهد تا کاربران خود را با سایت هایی با سرعت بالا و تجربه کاربری بهتری روبرو کنید.

بنابراین، اگر به دنبال فرصت های شغلی در حوزه توسعه وب هستید، یادگیری Next.js می تواند به شما کمک کند. آموزش next js موجود در وبسایت دانشجویار می تواند به شما در این مسیر کمک کند و به شما امکان می دهد تا با یادگیری این فریمورک، مهارت های لازم را برای استخدام در شرکت های بزرگ به دست آورید.

در ادامه، باید به این نکته اشاره کنیم که Next.js دارای یک جامعه فعال توسعه دهندگان است که می توانید با آنها در ارتباط باشید و به اشتراک گذاشتن تجربیات و پروژه های خود را با آنها.

همچنین، Next.js قابلیت های بسیاری برای توسعه دهندگان فراهم می کند. از جمله، به شما امکان می دهد تا با استفاده از dynamic routing به صفحات خود دسترسی پیدا کنید و صفحات پویا با توجه به اطلاعات خارجی بسازید. به علاوه، Next.js به شما امکان می دهد تا با استفاده از API Routes، سرور را به صورت خودکار با backend شما همگام سازی کنید.

در نهایت، با یادگیری Next.js، شما می توانید به راحتی برنامه های React خود را با سرعت بیشتری پیاده سازی کنید و تجربه کاربری بهتری را به کاربران خود ارائه دهید. آموزش جامع Next.js موجود در وبسایت دانشجویار به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از بهترین تمرین های صنعت، بیشترین مقدار اطلاعات لازم را به دست آورید و به یک توسعه دهنده حرفه ای در Next.js تبدیل شوید.

پردازش اطلاعات در سمت سرور (Server Side Rendering)

با استفاده از Next.js در پروژه‌ها، صفحات در سرور شما پردازش و رندر می‌شوند و سپس برای نمایش، به مرورگر ارسال می‌شوند. با این روش، سرعت بارگذاری صفحات برای کاربران بیشتر خواهد شد. با توجه به ویژگی رندرگیری در سمت کلاینت React، این ویژگی باعث عدم ارسال فایل‌های جاوا اسکریپت به مرورگر و پردازش در آن می‌شود که به خودی خود، باعث افزایش زمان لود سایت می‌شود.

پشتیبانی کامل از CSS

زبان CSS به عنوان زبان اصلی برای استایل‌دهی صفحات وب مورداستفاده قرار می‌گیرد. فریمورک Next.js سازگاری کامل و بالایی با زبان CSS و کتابخانه‌ها و فریمورک‌های آن نظیر ScCSS و Sass دارد. به همین دلیل، با گذراندن دوره آموزش چامع Next.js می‌توانید پروژه‌های متعددی را توسعه داده و منتشر کنید.

پشتیبانی از تایپ اسکریپت

از هر فریمورکی که استفاده کنید، در نهایت نیاز به اندکی کدنویسی خواهید داشت. در Next js شما امکان استفاده از کدهای TypeScript را دارید و این فریمورک، به شکل خودکار کدها را تکمیل و تایید می‌کند. به این ترتیب، اگر در هر بخش از پروژه‌تان نیاز به برنامه نویسی داشته باشید، می‌توانید این دو را در کنار یکدیگر استفاده کنید.

استفاده از داده‌های چندگانه

Next js از SSR و SSG پشتیبانی کامل دارد. پس شما به عنوان یک برنامه نویس، می‌توانید از یکی از این دو استفاده کنید. الته هیچ ایرادی ندارد که بخواهید از هر دو در یک پروژه نیز استفاده کنید.

یادگیری راحت

برای یادگیری این فریمورک توسعه وب، تنها نیاز است به زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت و فریمورک ری‌اکت تسلط داشته باشید. این تسلط می‌تواند در حد متوسط یا حتی کمتر باشد. مسلما هرچه پیش‌نیازهای یادگیری را بهتر بلد باشید، سریعتر Next.js را یاد می‌گیرید.

بازارکار next.js در ایران و خارج

بگذارید دوستانه به شما بگوییم؛ اگر آموزش React و آموزش next js را کامل فراگیرید و به هردو مسلط شوید، شرکت‌های زیادی برای استخدام شما اقدام می‌کنند! در حال حاضر، به جرئت می‌توان گفت که 10 شرکت بزرگ ایران در بخش فناوری یا تکنولوژی، از این فریمورک در پروژه‌های خود استفاده می‌کنند. نمونه بارز آن، دیجیکالا است که با استفاده از React، سایت خود را کاملا بازسازی کرده است. طبق اطلاعات بدست آمده، درآمد یک برنامه نویس تحت وب مسلط به react و نکست جی اسبا کمتر از سه سال سابقه کاری، از حدود 8 میلیون تومان آغاز می‌شود و ممکن است برای برنامه نویسان سنیور، تا 30 میلیون تومان یا بیشتر نیز افزایش پیدا کند!

در آمریکا، متوسط درآمد یک برنامه نویس مسلط به React، Next.js و جاوا اسکریپت حدود 55000 دلار در سال است؛ اما نکته جالب، این است که پراکندگی درآمد برنامه نویسان این حوزه بسیار زیاد است. در واقع درآمدها از سالیانه 13000 دلار آغاز شده و تا حدود 155000 دلار در سال ادامه دارد؛ این یعنی فرصت زیادی برای پیشرفت و افزایش درآمد در این تخصص وجود دارد. به همین دلیل، این فریمورک می‌تواند گزینه مناسبی برای یادگیری برای مهاجرت باشد. علاوه بر این، می‌توانید با قبول پروژه‌های دلاری در سایت‌هایی نظیر Freelancer یا Fivver، درآمد بالایی داشته باشید.

در مجموع، گذراندن دوره آموزش next js و یادگیری آن، می‌تواند درآمد قابل توجهی برای شما به همراه داشته باشد.