امرزوه استفاده از رایانه و همچنین اینترنت رو به روز در حال افزالیش است . هر کاربر رایانه باید نحوه حفاظت از دارایی های اطلاعاتی خود و نحوه اتصال ایمن به سیستم های دیگر را در شبکه بداند. باید بداند چگونه به صورت امن در اینترنت جستجو کند، با ایمیل کار کند، ویدئوهای آنلاین را مشاهده کند و از سایر خدمات آنلاین مانند بانکداری الکترونیک و … استفاده نماید.یکی از مهم ترین عوامل برای کسانی که در شبکه هر نوع فعالیتی دارند امنیت آن شبکه است.

بسیاری امنیت شبکه را به دیدگاه ساده تری می بینندکه همین باعث ضعف و به خطر افتادن امنیت شبکه می شود.با انجام تامین امنیت شبکه در لایه ها و زیرساخت های شبکه می توان از اطلاعات آن شبکه محافظت کرد که امنیت آن ها می تواند از نوع سخت افزاری و نرم افزاری تامین شود و تا حد زیادی باعث محافظت از آن باشد.

در حالت کلی به مجموعه اقداماتی گفته می شود که به منظور جلوگیری از بروز مشکلات امنیتی در بستر شبکه صورت می گیرد.این مجموعه اقدامات می تواند به صورت راهکار های متعددی در غالب سرویس های سخت افزاری و نرم افزاری پیاده سازی شوند.لازم به ذکر است که معمولا بسیاری از روش های تامین امنیت توسط رول ها ( roles ) صورت می گیرد.

مخاطبین دوره:

  • تمام افراد اعم از دانشجویان و کارمندان در همه سطوح، حتی بدون دانش کامپیوتر و IT
  • فارغ التحصیلان رشته امنیت و شبکه