قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

  • آشنایی با فریمورک asp.net mvc
  • آشنایی با فریمورک asp.net core
  • نحوه مهاجرت از فریمورک asp.net mvc به فریمورک asp.net core
  • انتقال لایه دیتا و آشنایی با EF Core
  • بررسی دیزاین پترن MVC در asp.net core

سرفصل های دوره

۱ فصل
۵ جلسه
۲ ساعت
۱

لیست ویدئوهای دوره

۵ قسمت
۰۱:۵۸:۰۳
1

مقدمه

رایگان
۱۴:۵۲
2

انتقال مدل ها و سرویس ها

رایگان
۱۹:۵۵
3

ایجاد دیتابیس

۲۲:۳۲
4

انتقال کنترلرها

۲۲:۰۲
5

انتقال Viewها

۳۸:۴۲
6

سورس کد

توضیحات دوره :

در این دوره کوتاه آموزشی نحوه مهاجرت از فریمورک asp.net mvc به فریمورک محبوب asp.net core mvc بررسی میشود.

در سال 2016 ، مایکروسافت فریمورک جدیدی را با نام .Net Core معرفی کرد. این چارچوب، یک نسخه به روز شده از فریمورک .net موجود نیست بلکه مایکروسافت آن را به عنوان یک فریمورک کاملاً جدید توسعه داد. در دنیای توسعه وب امروز ، همه می خواهند برنامه های تحت وب را بر اساس فریمورکی امن ، مقیاس پذیر ، قابل انعطاف و آماده برای فضای ابری یا cloud بسازند.

در Asp.Net Core ، مزایای متعددی وجود دارد که می توانیم آن را نسبت به Asp.Net MVC برتری دهیم. طبق سخن مایکروسافت ، Asp.Net Core می تواند فریمورکی باشد که با ساختمان هر اپلیکیشن در بستر اینترنت و فضای ابری سازگار باشد.

ولی چرا باید از فریمورک محبوب Asp.Net MVC به Asp.Net Core مهاجرت کنیم؟

فرق اول Open Source

قطعا زمانیکه که یک تکنولوژی جدید معرفی می شود نسبت به تکنولوژی های قدیمی حرف های جدیدی برای گفتن دارد و سعی کرده که نواقص تکنولوژی های قدیمی رو برطرف کند شرکت مایکروسافت هم هدفش از معرفی ASP.NET Core پاسخ به انتقادهایی بود که همیشه بهش میشد مثل Open Source نبودن یا مجانی نبودن ، پس شرکت مایکروسافت در قدم اول برای اینکه مشت محکمی بر دهان منتقدانش زده باشد قابلیت Open Source بودن را به ASP.NET Core اضافه کرد و در حال حاضر فریمورک ASP.NET Core به صورت Open Source در GitHub موجود است و شما می توانید ناظر بر پیشرفت های این فریمورک باشید و روند توسعه اش را دنبال کنید و همین طور می توانید کدهایی که داخل GitHub قرار داده شده رو تحلیل و بررسی کنید و درصورت نیاز این کدها را سفارشی سازی کنید. پس Open Source بودن یکی از مزیت های مهم ASP.NET Core نسبت به ASP.NET MVC هست و این قابلیت باعث می شود که ASP.NET Core سرعت رشدش چندین برابر ASP.NET MVC باشد چرا که برنامه نویسان زیادی از سراسر دنیا می توانند به توسعه این فریمورک کمک کنند.

فرق دوم Cross Platform

دومین مزیت و برتری ASP.NET Core در مقایسه با ASP.NET MVC ، قابلیت چندسکویی با Cross Platform است ، قطعا برای شما این سوال پیش اومده که Cross Platform یا چندسکویی یعنی چی ؟ الان براتون توضیح میدم ، Cross Platform بودن یعنی اینکه ASP.NET Core را می توانیم روی سیستم های مختلف مثل Windows ، Mac و Linux پیاده سازی و اجرا کنیم حالا این ویژگی ASP.NET Core چه فایده ای برای ما دارد ؟ این ویژگی باعث می شود که هزینه نگهداری نرم افزارمان کاهش پیدا کند چون دیگر مجبور نیستیم که از هاست ویندوزی که هزینه نسبتا بالایی دارد استفاده کنیم و می توانیم یک هاست لینوکسی را برای میزبانی انتخاب کنیم و این اقدام باعث می شود که هزینه نگهداری نرم افزار کاهش پیدا کند.

فرق سوم Security

امنیت یکی دیگر از دغدغه های برنامه نویسان است و وبسایتی که امنیت خوبی نداشته باشد زمینه ی بی اعتمادی و فرار کاربران را فراهم می کند در فریمورک ASP.NET Core یکسری فاکتورهای امنیتی اضافه شده و یکسری فاکتورهای امنیتی هم بهبود پیدا کرده است ، پس اگر یک سایت ایمن می خواهید ASP.NET Core می تواند گزینه ی بسیار بهتری باشد.

فرق چهارم Performance

و مورد آخری که می خواهیم بررسی کنیم سرعت سایت است که یکی از فاکتورهای مهم در سئو سایت محسوب می شود اگر شما یک سایت کند داشته باشید بی شک کاربران زیادی را از دست خواهید داد پس سرعت سایت می تواند شما را از رقبایتان پیش اندازد ، در فریمورک ASP.NET Core نسبت به فریمورک ASP.NET ، سرعت اجرا یا Performance خیلی خیلی بهتر شده است.

در این دوره چه می آموزید؟

آشنایی با فریمورک asp.net mvc

آشنایی با فریمورک asp.net core

نحوه مهاجرت از فریمورک asp.net mvc به فریمورک asp.net core

انتقال لایه دیتا و آشنایی با EF Core

بررسی دیزاین پترن MVC در asp.net core