سرفصل های دوره

۲ فصل
۱۵ جلسه
۶ ساعت
۱

مفاهیم اولیه و اساسی اسیلاتور MFI

۲ قسمت
۰۰:۳۳:۲۸
1

پایه و اساس اسیلاتور MFI

رایگان
۱۸:۰۲
2

بیش خرید و بیش فروش در MFI

رایگان
۱۵:۲۵
۲

تکنیک های معاملاتی اسیلاتور MFI

۱۳ قسمت
۰۴:۵۷:۲۲

اسیلاتور چیست؟

اسیلاتورها ابزارهای کمکی در تحلیل تکنیکال بازارهای مالی هستند که با دریافت داده های نمودار قیمتی و استفاده از فرمول های ریاضی خاصی ترسیم می شوند. در دنیای دانش تکنیکال اسیلاتورهای مختلفی وجود دارد که هر یک اطلاعات مهمی را اختیار ما می گذارد.

معرفی اسیلاتور MFI

یکی از این اسیلاتورهای قدرتمند MFI نام دارد. MFI مخفف Money Flow Index است که به معنای شاخص جریان نقدینگی می باشد و ما قصد داریم در این دوره به صورت تخصصی به آموزش این اسیلاتور بپردازیم و چگونگی استفاده حرفه ای از اسیلاتورها در تحلیل ها و معاملات خود را آموزش دهیم. کار کردن با اسیلاتورها ما را وارد بُعد دیگری از دنیای تحلیل گری و معامله‌گری می کند.

ویژگی های اسیلاتور MFI

نکته مهمی که در مورد اسیلاتورها وجود دارد این است که اکثر آن ها اطلاعاتی که دریافت می کنند فقط بر اساس پارامتر قیمت می باشد. اگر چه قیمت از اهمیت به سزایی برخوردار است ولی اگر از اسیلاتوری استفاده کنیم که علاوه بر قیمت به پارامترهای بیشتری اشاره کند طبیعتا ارزش و قدرت آن اسیلاتور برای ما بالاتر خواهد بود. به همین دلیل قصد داریم شما را با اسیلاتوری آشنا کنیم که افزون بر پارامتر قیمت از اطلاعات دیگر هم بهره‌مند شوید.

با توجه به نام اسیلاتور MFI ناگفته پیداست که می خواهیم جریان پول در یک سهم را ردیابی کنیم و به عبارتی دیگر ورود و خروج پول هوشمند (Smart Money) را متوجه شویم و در نهایت از آن سیگنال های خرید و فروش بگیریم.

سوال مهم

حالا شاید بپرسید که چه پارامتری می تواند جریان پول را به ما نشان بدهد؟ پاسخ این است که حجم معاملات این نقش را ایفا می کند. پس اسیلاتوری که با آن می خواهیم کار کنیم از 2 پارامتر مهم تشکیل شده است:

  1. قیمت
  2. حجم معاملات

آنچه در این دوره می‌آموزیم

با توجه به مدت زمان و حجم اطلاعات در نظر گرفته شده برای این دوره، به شما اطمینان می‌دهم که این دوره کامل ترین و بهترین دوره برای یادگیری این اسیلاتور است و با گذراندن این دوره قدرت اثر بزرگ آن را در تحلیل ها و معاملات خود خواهید دید.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

این دوره آموزشی برای تمامی علاقه‌مندان و فعالان بازار های مالی و عزیزانی که قصد بهبود دادن به تحلیل ها و معاملات خود را دارند بسیار مفید خواهد بود.

توجه: این دوره آموزشی در آینده به روز‌رسانی نیز خواهد شد و اطلاعات جدیدتر در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

سرفصل های دوره آموزش اسیلاتور MFI در تحلیل تکنیکال

  1. مفاهیم اولیه و اساسی اسیلاتور MFI
  2. اهمیت مناطق OS و OB
  3. تکنیک MFI MidLine
  4. تحلیل تکنیکال و MFI
  5. الگوی FS
  6. واگرایی ها در MFI