توضیحات دوره :

آموزش مقاله نویسی یکی از مواردی می‌باشد که هرفرد فعال در زمینه‌های علمی باید آن را فراگیرد چراکه از جمله امتیازهای بزرگی که می‌تواند به داشتن یک رزومه تحصیلی و کاری عالی کمک کند ارائه مقاله است. به همین جهت یکی از دغدغه های دانشجویان به ویژه در مقطع دکتری، نگارش مقاله است.

اما مشکل دقیقا در جایی بروز می کند که در هیچ مقطع تحصیلی ، حتی در مقاطع مختلف دانشگاهی هیچ آموزشی در مورد نحوه نگارش یک مقاله حرفه ای و قابل ارائه به مراکز بین المللی، به دانشجویان داده نمی شود. از این رو در این فیلم آموزشی سعی بر این است ، از لحظه انتخاب موضوع تا انتشار مقاله در سامانه های علمی و مجلات معتبر ، به تمام جنبه های مهم مقاله نویسی اشاره شود.

در دوره آموزش مقاله نویسی چه می آموزید ؟

در این آموزش ابتدا شما با نکات و ترفند های نگارش مقاله نویسی از زمان انتخاب موضوع تا چاپ مقاله آشنا شده وپس از آن با انواع پایگاه های جامع مقاله نویسی مانند Scopus ، google scholar، و نرم افزارهای ذخیره سازی و مرتب سازی و مدیریت و رفرنس دهی بین دانشجویان و اساتید و ابزارهای نگارش متن مانند EndNote ، Mendeley ، Latex، Scrivener با انجام مثال های کاربردی آشنا می شوید ، ودر نهایت با مهارت محور مقاله نویسی و نگارش مقالات انگلیسی و ISI برای ارسال به مجلات معتبر علمی آشنا خواهید شد.

مزیت این دوره نسبت به سایر دوره های مشابه چیست ؟

در این دوره آموزشی سعی شده تمامی مطالب مورد نیاز در حوزه مقاله نویسی با انجام مثال هایی به صورت عملی ودر کم ترین زمان در اختیار علاقه مندان به این حوزه قرار بگیرد.و از طرفی پکیج کاملی برای دانشجویان ارشد و دکتری برای نوشتن مقالات علمی فراهم شده است.

این دوره برای چه کسانی مناسب است ؟

این دوره مناسب تمامی افرادی است که علاقه مند به پژوهش و چاپ مقالات علمی هستند . به ویژه دانشجویان ارشد و دکتری برای ارتقا سطح علمی خود میتوانند از این دوره استفاده کنند.

چه نرم افزارهایی در این دوره استفاده شده است ؟

در این دوره از نرم افزارهای ذیل استفاده شده است :

  1. EndNote X8
  2. Mendeley
  3. latex
  4. Scrivener

این دوره چه بازارکاری دارد ؟

گذرندان این دوره باعث ایجاد موقعیت های شغلی بهتری میشود، شما وقتی از کارشناسی ارشد و دکتری فارغ التحصیل می شوید دنبال این هستید که در حوزه آکادمیک یا حوزه تحقیقاتی شروع به کار کنید همه این موسسات برای جذب نیرو یک سری پارامترهایی دارند که یکی از این پارامتر ها نوشتن کتب علمی است که با توجه به این که شما تازه فارغ التحصیل شده اید توانایی انجام این کار راندارید از این رو یکی از این پارامتر ها تعداد مقالات علمی است که شما منتشر کرده اید که چه در زمان جذب و حتی بعد از آن که نیروی آن سازمان یا موسسه شوید تعدا مقالات علمی باعث افزایش رتبه علمی و ارتقا شغلی شما می شود.

پیش نیازهای این دوره چیست ؟

  1. آشنایی با اصول روش تحقیق
  2. آشنایی با مهارت عمومی نگارش متون انگلیسی
  3. آشنایی با نرم افزارMicrosoft office

سرفصل های دوره آموزش مقاله نویسی :

فصل اول :آموزش اصول مقاله نویسی علمی

فصل دوم : آشنایی با شاخص هاو اصطلاحات علمی

فصل سوم :آموزش استفاده از پایگاه Scopus

فصل چهارم : آموزش استفاده از google scholar

فصل پنجم :آموزش مهارت محور مقاله نویسی

فصل ششم :آموزش نرم افزار Mendeley

فصل هفتم : آموزش نرم افزار Latex

فصل هشتم : آموزش نرم افزار Endnote X8

فصل نهم :آموزش نرم افزار Scrivener

فصل دهم :آشنایی با سامانه سرقت های ادبی

فصل یازدهم :آشنایی با پایگاه هایی انتشار مقاله

فصل دوازدهم : آشنایی با سامانه science direct

فصل سیزدهم : آشنایی با سامانه online library Wiley

فصل چهاردهم :آشنایی با سامانه web of scienc

فصل پانزدهم :آشنایی با سامانه research gate

فصل شانزدهم:آموزش نگارش مقاله علمی به زبان انگلیسی

توضیحات بیشتر