قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

 • آموزش برنامه ریزی اصولی و هدفمند
 • شیوه مدیریت زمان برای رسیدن به اهداف
 • قدرت نه گفتن جهت جلوگیری از اتلاف زمان
 • تکنیک های هدف گذاری برتر و نوین
 • و...

اهمیت آموزش برنامه ریزی

اهمیت و ضرورت برنامه ریزی کردن در کارها بر کسی پوشیده نیست؛ اما آموزش برنامه ریزی چه اهمیتی دارد؟ آیا برنامه ریزی کردن و مدیریت زمان آنقدر دشوار و سخت است که نیازمند آموزش هستیم؟ اگر شما تا به اینجای متن را خوانده باشید، یعنی هنوز موفق به برنامه ریزی در کارها و مدیریت زمان خود نشده اید. اما چرا؟ اگر برنامه ریزی کردن ساده است و نیازی به آموزش ندارد، پس چرا هنوز نتوانسته اید در این زمینه موفقیتی کسب کنید؟ چرا هر بار که برنامه ریزی میکنید، بعد از یک الی دو روز قید همه چیز را میزنید؟

آموزش برنامه ریزی دیگر یک موضوع انتخابی نبوده و تبدیل به یکی از ضرورت های عصر حاضر شده است. در جهانی زندگی میکنیم که روز به روز حجم کارها سنگین تر و بیشتر میشود. هر روز کارهای بیشتری برای انجام دادن داریم. بچه تر که هستیم فقط مدرسه رفتن و ورزش کردن اهمیت دارد اما کمی بزرگ تر که میشویم، موارد بیشتری نیاز به برنامه ریزی دارند. مواردی نظیر :

 • کارهایی که باید برای کسب درآمد انجام داد
 • وقت و زمانی که باید برای یک رابطه عاشقانه گذاشت
 • زمان مورد نیاز برای ارتباط با خانواده
 • تعمیر وسایل معیوب و خرید اجناس جدید
 • تناسب اندام و رژیم غذایی مناسب
 • بروزرسانی اطلاعات عمومی و تخصصی
 • مشغله های تغییر یا ارتقا شغلی
 • و حتی کارهای مربوط به تربیت و تفریح فرزندان

دغدغه های پیش از دوره آموزش برنامه ریزی

شما زیر بار انبوهی از کارهای انجام نشده در حال متلاشی شدن هستید. ذهن شما انباشته از ایده های جدید و خلاقانه اس، اما زمان شما کفایت انجام این موضوعات را نمیدهد. شاید گمان کنید که برای انجام این حجم انبوه از کارها، نیازمند 500 سال عمر کردن هستید. اما افراد موفق، قادر به انجام تمام این کارها و حتی بیشتر از این کارها در مدت زمان بسیار کمتر از چیزی که تصورش را بکنیم شده اند. چگونه؟ با چه ترفندی؟ قطعا با آموزش برنامه ریزی

اکنون سوال اساسی در ذهن شما این است که من چگونه میتوانم درست برنامه ریزی کنم؟ چطور میشود به برنامه ای که ریخته ام پایبند بمانم؟ اصلا افراد موفق چگونه میتوانند تمام اهداف خود را دنبال و پیاده سازی کنند؟ بد نیست بدانید که این افراد هم دقیقا در شبانه روز 24 ساعت وقت داشته و 8 ساعت آن را صرف خوابیدن میکنند. زمان تنها چیزیست که برای همه یکسان میگذرد. پس نکته ای که باعث پیشرفت آنها میشود، برنامه ریزی درست و مدیریت زمان است. چیزی که در ظاهر ساده اما در عمل سخت و دشوار خواهد بود.

دوره آموزش برنامه ریزی در جهت مدیریت زمان

در این دوره به آموزش برنامه ریزی در جهت رسیدن به اهداف خواهیم پرداخت. مشخص است که برنامه ریزی کردن با هدف مدیریت درست زمان صورت میگیرد. پس به شما آموزش خواهیم داد که چگونه میتوانید زمان خود را در راستای رسیدن به اهدافتان مدیریت کنید. البته محتوای این دوره صرفا آموزش تکنیک ها و روش های مرسوم نبوده و بخش عمده ای از آموزش، تجربیات فردی و عملی بدست آمده در این مسیر موفقیت است.

قطعا هیچ آموزشی بدون عملی شدن و خروجی گرفتن، کاربردی نخواهد بود. آموزش فوق نیز حاصل تجربه یک عمر برنامه ریزی کردن و پایبند بودن به زمان بندی است؛ تجربه هایی که در طی چندین سال مورد آزمایش قرار گرفته و آزمون خود را پس داده اند. در آموزش برنامه ریزی صرفا نوشتن کارها و اولویت بندی آنها ملاک پایبند بودن به برنامه نیست، بلکه باور های ما نقش بیشتری در هدفمند کردن برنامه ها خواهند داشت. پس در این دوره سعی کردیم تا باور های غلط را حذف و تفکرات جدید و کاربردی را جایگزین این افکار پوسیده کنیم.

موفقیت بدون آموزش برنامه ریزی ممکن نیست ؟

برای انجام دادن هر کاری دو راه وجود دارد. اول آموزش دیدن و استفاده از تجربه دیگران و دوم آزمون و خطا کردن و تجربه به بدست آوردن. راه اول یعنی آموزش دیدن، سبب کوتاه تر شدن مسیر دستیابی به موفقیت خواهد شد. چراکه بک نفر تمام سختی ها را به جان خریده و تجربه چندین ساله خود از تمام شکست ها و موفقیت هایش را در اختیار شما قرار میدهد. اما چنانچه از مسیر دوم یعنی آزمون و خطا کردن بروید، زمان بسیار بیشتری برای رسیدن به مقصود باید صرف کنید.

اگر مسیری را به اشتباه وارد شوید، شاید یک سال طول بکشد تا متوجه شوید که مسیر انتخابی شما اشتباه و نادرست بوده است. آنگاه متوجه میشوید که یک سال از زمان و عمر خود را صرف تفکر یا مسیری اشتباه کرده اید. گاهی اوقات مسیر هایی که انتخاب میکنیم حتی راه برگشتی نداشته و عوض کردن آنها به معنای شروع کردن از صفر خواهد بود. پس پیشنهاد ما استفاده از تجربه دیگران برای کمتر کردن اشتباهات احتمالی است.

دوره آموزش برنامه ریزی برای چه کسانی مناسب است ؟

 • علاقه مندان به افزایش بهره وری کارها
 • افرادی که به دنبال تعیین هدف زندگی خود هستند
 • کسانی که علاقه مند به افزایش مسئولیت پذیری هستند
 • افرادی که قدرت نه گفتن را درست نیاموخته اند
 • اشخاصی که ایده های زیاد داشته اما زمان کافی ندارند
 • افرادی که قصد تغییر زندگی خود با استفاده از برنامه ریزی را دارند
 • تمام افراد پر مشغله و پرکار که حس شلوغ شدن دارند
 • دانش آموزانی که نیازمند برنامه ریزی برای دروس خود هستند
 • کنکوری هایی که برنامه ریزی درسی برایشان اهمیت زیادی دارد
 • پدر و مادر هایی که به فکر برنامه ریزی برای کودکان خود هستند
 • افراد علاقه مند با مدیریت زمان و بهبود کیفیت زندگی

پیش نیاز دوره آموزش مدیریت زمان

مدیریت کردن زمان خود به عنوان پیش نیازی برای به سرانجام رساندن هر کاری به شمار میرود. پس برنامه ریزی کردن هیچ پیش نیاز و دانش ابتدایی نیاز ندارد؛ اما برنامه ریزی برای کسی مناسب است که هدفی داشته باشد و کاری بخواهد انجام دهد. یعنی برای انجام ندادن هیچ کاری ما نیاز ب هبرنامه نداریم و فقط کافیست اینستاگرام را باز کرده و شروع به تلف کردن وقتمان کنیم. پس تنها نیاز این دوره، داشتن هدف و کاری برای انجام دادن است.

پس از اتمام دوره چه کاری میتوانم انجام دهم ؟

مهم نیست دانش آموزش هستید یا دانشجو، معلم هستید یا پزشک، پیر هستید یا جوان، در هر صورت شما نیازمند آموزش برنامه ریزی برای بهبود کارهای خود خواهید بود. پس از گذراندن دوره شما میتوانید به بهترین شکل ممکن زمانتان را مدیریت کرده و اولویت هر کاری را مشخص کنید. با مشخص شدن اولویت هر کار، ایجاد یک برنامه ریزی دقیق و موفقیت آمیز میسر خواهد شد. در نهایت شما بعد از اتمام این دوره، با ایجاد یک برنامه اصولی، هدفمند و دقیق، روز به روز به اهداف تان نزدیک تر خواهید شد.

مزیت این دوره نسبت به دوره های مشابه

همانطور که پیش از این عنوان شد، مباحث مورد بررسی در این دوره صرفا اصول و قواعد کلی نیستند. یعنی علاوه بر بررسی ابزار ها و اصول کلی، تجربیات واقعی و عملی از برنامه ریزی هدفمند به شما آموزش داده خواهد شد. تجربیاتی که احتمال بروز خطا را به صفر رسانده و سرعت رسیدن به اهداف را نیز به شدت افزایش خواهد داد. البته این نکته هم حائز اهمیت است که با خرید دوره آموزش برنامه ریزی، یک هدیه نفیس و کاربردی برای شما ارسال خواهد شد. شیوه استفاده درست و بهینه از هدیه نیز در خود دوره آموزشی موجود میباشد.

سرفصل های دوره آموزش برنامه ریزی و مدیریت زمان

 1. برنامه ریزی چیست؟
 2. برنامه ریزی روزانه
 3. اهمیت برنامه ریزی
 4.  جملات بزرگان درباره برنامه ریزی
 5.  چرا برنامه ریزی نمی کنیم ؟
 6. اصول مهم برنامه ریزی چیست ؟
 7.  بزرگترین اشتباه در برنامه ریزی
 8.  هدف از برنامه ریزی چیست؟
 9.  انوع برنامه ریزی
 10. تکنیک های برنامه ریزی
 11. یک برنامه ریزی خوب برای زندگی
 12. چگونه برنامه ریزی خود را عملی کنیم؟
 13. برنامه ریزی روزانه برای نوجونان
 14.  برنامه ریزی کودکان
 15. برنامه ریزی درسی
 16. سوالات متداول درباره برنامه ریزی
 17. اصل پارکینسون
 18. قواعد تفویض و واگذاری کارها برای آزادی زمان
 19. معجزه سحرخیزی؛ چگونه سحرخیز باشیم؟
 20. راز انجام کارها در گلدن تایم
 21. شناسایی و مقابله با راهزنان وقت
 22. کسب مهارت نه گفتن قاطعانه و محترمانه به راهزنان وقت
 23. ماتریس آیزنهاور برای اولویت بندی
 24. روش برنامه ریزی کانبان
 25. روش برنامه ریزی 5-3-1
 26. روش برنامه ریزی GTD
 27. روش برنامه ریزی 3mit
 28. سطوح مسئولیت
 29. چالشهای مسئولیت پذیری
 30. واکنشهای مختلف در جهت پاسخگویی
 31. مزایای باقوه و بالفعل مسئولیت پذیری
 32. هدف گذاری چیست؟
 33. اهمیت هدف گذاری؟
 34. اصول هدف گذاری چیست؟
 35. اشتباهات در هدف گذاری
 36. نکات یک هدف گذاری خوب
 37. چگونه نه گفتن رو بیاموزیم.
 38. تحقیق در مورد مهارت نه گفتن
 39. عواقب نه گفتن چیست
 40. دلایل ضعف در نه گفتن
 41. روش های تقویت مهارت نه گفتن