آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید با اندروید استودیو برای سایت های ASP.Net Core

این دوره در حال برنامه ریزی برای ضبط می باشد و زمان انتشار آن تا تعیین مدرس و هماهنگی های لازم مشخص نخواهد بود.

امروزه برنامه نویسی برای سیستم عامل اندروید، به یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای کسب درآمد بالا، برای علاقه مندان به این عرصه تبدیل شده است و مستقل از رشته تحصیلی،با داشتن ایده و خلاقیت و کسب دانش برنامه نویسی می‌توانید کسب درآمد نامحدودی داشته باشید.

اندروید یک سیستم‌عامل متن‌باز (Open Source) است که از طرف گوگل پشتیبانی می‌شود. شرکت گوگل بعد از خرید اندروید توانست با قراردادهایی که با غول‌های دنیای تکنولوژی مثل سونی، سامسونگ، آل جی، موتورولا، اچ تی سی و …  بسته است خیلی زود اندروید را توسعه دهد و سهم بازار اندروید نسبت به سایر رقبا تأیید این ادعاست.

ویژگی های سیستم عامل اندروید:

  • اندروید پرطرفدارترین سیستم عامل موبایل در دنیاست.
  • توسعه برنامه‌های کاربردی در اندروید سریع، راحت و لذت بخش است.
  • ابزارهای مختلف اندروید برای توسعه دهندگان به راحتی در دسترس است و توسط شرکت گوگل پشتیبانی می‌شوند.
  • اندروید open source است.
  • تنوع و تعدد نرم‌افزارها دارد.
  • چند زبانه است و پشتیبانی کامل برای زبان فارسی دارد.
  • دسترسی راحت و سریع به سرویس‌های اینترنتی همچون امکانات گوگل وجود دارد.
  • و…

محیط برنامه‌نویسی Android Studio:

Android Studio محیط برنامه‌نویسی شرکت Google است که بر اساس محیط برنامه‌نویسی IntelliJ IDEA شکل گرفته است. این نرم‌افزار دارای محیط کاربری نسبتاً ساده‌ای است و به‌راحتی و به کمک drag and drop  می‌توان چهارچوب یک اپلیکیشن را طراحی کرد. این نرم‌افزار به‌صورت پیش‌فرض به زبان جاوا برای اندروید برنامه‌نویسی می‌کند؛ بااین‌حال می‌توان با پلاگین کردن C++ ، از آن زبان هم در اندروید استودیو بهره‌مند شوید. Android Studio به‌صورت یکجا تمام امکانات لازم برای برنامه‌نویسی اندروید را فراهم می‌کند. به‌این‌ترتیب برنامه نویسان می‌توانند بدون نیاز به هیچ ابزار دیگری و فقط با کمک Google Android Studio اقدام به تولید اپلیکیشن و بازی برای سیستم‌عامل اندروید کنند. کار هوشمندانه‌ای که در طراحی این محیط برنامه‌نویسی صورت گرفته این است که امکان انتقال اپلیکیشن های طراحی‌شده در Eclips نیز در Android Studio فراهم‌شده است.

معرفی پروژه این دوره آموزشی:

در این دوره آموزشی قصد داریم در محیط اندروید استودیو از صفر تا صد، اپلیکیشنی طراحی کنیم که برای یک سایت طراحی شده با زبان ASP.Net Core استفاده شود.