سرفصل های دوره

۲ فصل
۱ جلسه
۳۶ دقیقه
۱

تکنیک ساخت لوگو موشن در افترافکت

۱ قسمت
۰۰:۳۵:۴۶
1

طراحی لوگوموشن در افتر افکت

۳۵:۴۶
۲

فایل پروژه

-

آموزش ساخت لوگو موشن رایگان

لوگو موشن را در ابتدای ویدیو های آموزشی و در تبلیغات ویدیویی بسیار زیاد دیده ایم. حتی در ابتدا و انتهای کلیپ های آموزشی دانشجویار نیز از یک لوگوموشن جذاب استفاده شده است. در دوره آموزش ساخت لوگو موشن قصد داریم شیوه ایجاد لوگوموشن های جذاب در نرم افزار افترافکت را بررسی کرده و آموزش دهیم. به این نکته دقت کنید که پیش نیاز این دوره، آموزش موشن گرافیک در افتر افکت میباشد. البته چنانچه کار با نرم افزار افترافکت را یاد دارید، مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

سرفصل دوره آموزش ساخت لوگو موشن با افترافکت

  • تکنیک ساخت “لوگو موشن” برای ایجاد انواع لوگوها بصورت حرفه‌ای

✅✅این دوره بخشی از دوره جامع آموزش جامع موشن گرافیک که توسط همین مدرس تدریس شده است می‌باشد✅✅

لوگو موشن چیست؟

وقتی به یک لوگوی معمولی قابلیت های حرکتی و جذابیت های موشن را اضافه میکنید، لوگو موشن ضاهر میشود. به صورت کلی موشن به معنای حرکت و جنبش میباشد. وقتی اجسامی بی جان را به حرکت در می‌آوریم یعنی از موشن استفاده میکنیم. پس لوگو موشن یعنی ایجاد حرکت و جنبش در لوگوی یک سازمان یا شرکت. آموزش ساخت لوگو موشن یکی از حیاتی ترین موضوعاتی است که هر گرافیست و موشن گرافیستی باید در آن تخصص داشته باشد.

این دوره مناسب چه افرادی است؟

اگر شما یک گرافیست علاقه مند به انیمیشن سازی یا ورود به دنیای موشن گرافیک هستید؛ اگر با نرم افزار افتر افکت آشنایی نسبی داشته و قصد دارید به صورت تخصصی به مبحث آموزش ساخت Logo Motion بپردازید؛ یا حتی اگر تولید کننده محتوا بوده و توانایی ادیت و ویرایش ویدیو دارید هم این دوره مناسب شما خواهد بود. با دوره پیش رو میتوانید شروع به پیاده سازی لوگوموشن های جذاب در نرم افزار افترافکت کنید.

چرا برندها به لوگوموشن نیاز دارند؟

یکی از ملزومات اساسی هر سازمان یا شرکتی، مباحث مربوط به برندینگ میباشد. روش های زیادی برای ذخیره نام یا شکل برند در ذهن کاربر وجود دارد. قطعا یکی از بهترین و مدرن ترین روش ها، ساخت لوگو موشن میباشد. لوگو موشن با جذابیت بصری و گرافیکی میتواند در ذهن کاربر حک شده و برای همیشه به یاد کاربر بماند. پس اگر به فکر برندینگ خود هستید، لوگو موشن یکی از ملزومات اساسی مورد نیاز شما خواهد بود.

پیش نیازهای دوره آموزش ساخت لوگو موشن

در دوره آموزش ساخت لوگو موشن در نرم افزار افتر افکت به پیاده سازی لوگو موشن های جذاب میپردازیم. پس بدیهی است که آشنایی ابتدایی با این نرم افزار به عنوان پیش نیاز این دوره تلقی میشود. نکته دیگر اینکه دوره پیش رو یک بخش از دوره جذاب و حرفه ای آموزش Motion Graphic در افتر افکت میباشد. پس دیدن این دوره نیز به علاقه مندان حوزه موشن گرافیک پیشنهاد میشود. همچنین در رابطه با آموزش ساخت لوگوموشن مقاله مربوطه در وبسایت 99designs را مطالعه کنید.

اصول طراحی لوگو موشن

برای پیاده سازی یک لوگو موشن جذاب، در ابتدا نیازمند خود لوگو خواهیم بود. بایستی ابتدا شعار برند و لوگوی برند خود را داشته باشیم و سپس به سراغ طراحی لوگو موشن برویم. همواره برای پیاده سازی لوگو موشن، باید داستان و فیلمنامه ای را دنبال کرد. موشن های شما بایستی نمایان کننده هدف و کار شما باشند.

بازار کار موشن گرافیک

شاید باورش برای شما دشوار باشد اما یادگیری موشن گرافیک می‌تواند تحولی بزرگ در کسب و کار شما ایجاد کند. موشن گرافیک شغلی است که امروزه بسیار محبوب بوده و بسیاری از افراد به دنبال یک شخص متخصص برای ساخت موشن گرافیک هستند. دلیل این اتفاق نیز به وجود آمدن شبکه‌های اجتماعی و تبدیل شدن آنها به یک بستر بسیار قدرتمند برای تبلیغات است. شما با گذراندن این دوره موشن گرافیک و تمرین و تلاش، به یک موشن گرافیست حرفه‌ای تبدیل شده و مطمئن باشید که از نظر شغلی به مشکلی بر نخواهید خورد و به سادگی به درآمد‌های بسیار بالا دست پیدا خواهید کرد.

مزایای ساخت لوگو موشن

لوگو موشن یک موشن حرکتی از لوگوی شرکت یا سازمان میباشد. از لوگو موشن ها در تیزر های تبلیغاتی، ابتدای ویدیو های منتشر شده در بستر اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی و حتی در تبلیغات تلویزیونی استفاده میکنند. هر محتوای ویدیویی که شما منتشر کنید، نیازمند لوگو موشن ابتدایی یا انتهایی و یا هردو خواهد بود. چرا که این موشن ابتدا و انتها میتواند نام برند شما را در ذهن کاربر ماندگار کند.

چطور یک لوگو موشن بسازیم؟

لوگوموشن ها را با نرم افزار افترافکت پیاده سازی میکنیم. پس قاعدتا نیاز ما برای شروع پیاده سازی لوگوموشن، یادگیری کار با نرم افزار قدرتمند افترافکت خواهد بود. پس از یادگیری After و کسب توانایی کار با انکر پوینت ها در این نرم افزار، قادر به پیاده سازی موشن های حرکتی خواهیم بود. لوگو موشن هم یک موشن بوده و پس از کسب توانایی در به حرکت درآوردن تصویر، قادر به پیاده سازی لوگو موشن هم خواهیم بود.