قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

 • مقدمه و شروع کار با برنامه ایلاستریتور
 • آشنایی بیشتر با بخش های مختلف برنامه ایلاستریتور
 • یادگیری مباحث پیشرفته تر در برنامه ایلاستریتور
 • شناخت دیگر پنل ها و ابزار های برنامه ایلاستریتور 

سرفصل های دوره

۴ فصل
۴۱ جلسه
۲۱ ساعت
۱

فصل اول: مقدمه و شروع کار با برنامه ایلاستریتور

۱۳ قسمت
۰۶:۵۱:۰۹
1

پیش نمایش آموزش

رایگان
۰۴:۰۲
2

مقدمه ای کوتاه و معرفی برنامه

رایگان
۰۸:۵۶
3

آشنایی با فضای کاری برنامه

رایگان
۲۲:۵۴
4

ایجاد یک پروژه جدید و نحوه ذخیره کردن پروژه

رایگان
۲۹:۴۲
5

آشنایی با ابزار ترسیم اشکال-بخش اول

رایگان
۳۰:۴۲
6

آشنایی با ابزار ترسیم اشکال-بخش دوم

۴۲:۰۳
7

آشنایی با ابزار Pen Tool

۳۸:۵۳
8

بررسی بیشتر ابزار Pen Tool

۴۱:۲۲
9

کار با ابزار Arc , Spiral , Rectangular

۳۳:۲۱
10

ایجاد تابش نور با ابزار Flare Tool

۲۸:۴۴
11

بررسی بیشتر تنظیمات بخش استروک یک آبجکت

۲۸:۱۹
12

معرفی ابزار پاک کن و برش در ایلاستریتور

۳۶:۲۱
13

انجام یک پروژه تمرینی برای یادگیری بهتر

۰۱:۰۵:۵۰
۲

فصل دوم: آشنایی بیشتر با بخش های مختلف برنامه ایلاستریتور

۹ قسمت
۰۴:۳۰:۲۵
۳

فصل سوم: یادگیری مباحث پیشرفته تر در برنامه ایلاستریتور

۸ قسمت
۰۳:۵۲:۱۵
۴

فصل چهارم: شناخت دیگر پنلها و ابزار های برنامه ایلاستریتور

۱۱ قسمت
۰۵:۳۹:۰۷

ایلوستریتور چیست ؟

برنامه ادوبی ایلوستریتور یکی از قدرتمند ترین برنامه های طراحی گرافیکی هست که میتونید از امکانات فوق العاده خوب این برنامه در زمینه طراحی و گرافیک استفاده کنید. این مجموعه آموزشی از چهار فصل که هر فصل از تراک های آموزشی کاربردی تشکیل شده.در ابتدای آموزش از بخش مقدماتی برنامه شروع کردیم و قدم به قدم موارد رو بصورت کاربردی و کاملا پروژه محور پیش بردیم.در طول این پکیج آموزشی موارد بسیار مهمی از برنامه مثل آشنایی کامل با ابزار های برنامه ایلوستریتور که جزء مهمترین بخشهای برنامه هست رو به شما یاد دادیم و همچنین آشنایی کامل با پنل های برنامه و برای یادگیری بهتر چندین پروژه رو هم درون برنامه انجام دادیم.

در دوره آموزش ایلوستریتور چه می آموزید ؟

در این دوره به عنوان یک کاربر آماتور میتونید برنامه ایلوستریتور رو قدم به قدم یادبگیرید و به عنوان یک کاربر حرفه ای در زمینه طراحی و گرافیک بعنوان یک شغل ایده آل از این برنامه بهره ببرید.

در این آموزش آشنایی با بخشهای مقدماتی و فضای کاری برنامه، آشنایی کامل با ابزار ها، آشنایی با مدهای رنگی، انجام پروژه های مفید و کاربردی آموخته می شود.

ابتدا باید یک سند جدید شروع میکنیم و در ادامه برای طراحی میتونید از ابزارهای مختلفی استفاده کنید. با اعمال رنگ، تکنیک ها و دستورات میتونید طرح مورد نظر رو ایجاد کنید.

این دوره چه بازارکاری دارد ؟

دوستان عزیز شما با گذراندن این مجموعه آموزشی میتونید بعنوان یک فریلنسر در زمینه طراحی و گرافیک مشغول به کار بشید و از آموخته های خودتون با استفاده از این مجموعه آموزشی به خوبی کسب درآمد کنید.

پیش نیازهای دوره آموزش ایلاستریتور ؟

دوره آموزش ایلوستریتور برای استفاده همه افراد مناسب است و نیاز نیست تا شما با نرم افزاری آشنایی داشته باشید. جدا از این مورد افرادی که در کارهای گرافیکی مهارت دارند و با نرم افزار هایی نظیر فتوشاپ  آشنایی دارند، دوره ایلوستریتور را می توان به عنوان یک مکمل کامل مهارت خود شروع نمایند.

سرفصل های دوره آموزش ایلاستریتور :

 • فصل اول مقدمه و شروع کار با برنامه ایلوستریتور
 • فصل دوم آشنایی بیشتر با بخش های مختلف برنامه ایلوستریتور
 • فصل سوم یادگیری مباحث پیشرفته تر در برنامه ایلوستریتور
 • فصل چهارم شناخت دیگر پنل ها و ابزار های برنامه ایلوستریتور

این دوره برای چه کسانی مناسب است ؟

 • طراحی گرافیک: افرادی که در حوزه‌های مختلف طراحی کار می‌کنند بهتر است از روز اولی که کار خود را آغاز می‌کنند این نرم افزار را ابزار اصلی کاری خود قرار دهند.
 • تصویرگری: افرادی که تصویرسازی کتاب و نشریات و مجلات را انجام می‌دهند مانند تصویر سازی کودک که کاربرد زیادی دارد و برای تصویرگرانی که علاقه به تصویرسازی دیجیتالی به جای دستی و فیزیکی دارند مورد بسیار مناسبی خواهد بود
 • طراحی پارچه و لباس: افرادی که اصطلاحاً پترن دیزاینر نامیده می‌شوند و می‌خواهند طراحی خود را به یک نساجی و یا کارخانه تولید پوشاک برای تولید پوشاک مد نظر تحویل نمایند. همچنین افرادی که طراح مد و لباس هستند برای اینکه ایده‌های ذهنی خود را به اجرا برسانند و یا یک پیش نمایش از آن داشته باشند می‌توانند این کار را با ایلوستریتور به انجام برسانند
 • طراحی کاراکتر و انیمیشن: این افراد می‌توانند در این نرم افزار از صفر کاراکتر مدنظر خود را در حالت‌های مختلف طراحی نموده و با کمک انیماتور ها آن‌ها را متحرک سازی نمایند
 • نقاشی: دیگر زمان آن رسیده است که نقاشان قلمو و رنگ روغن را کنار گذاشته و رو به نقاشی دیجیتال آورند و نقاشانی که برای مثال به نقاشی دیواری مشغولند برای ساخت یک پیش نمایش از کار خود برای نشان دادن به کارفرما می‌توانند آن را در ایلوستریتور پیاده نمایند
 • طراحان وب: با اضافه کردن امکاناتی بر حول محور وب و همینطور پشتیبانی از فرمت SVG در ورژن های جدید ایلوستریتور، این نرم افزار مورد استفادهٔ بسیاری از طراحان وب برای انجام پروژه‌های مدنظر در گرافیک پروژه‌های خود شده است.

چه نرم افزارهایی در این دوره استفاده شده است ؟

در این دوره از نرم افزار ایلوستریتور استفاده شده است .