سرفصل های دوره

۲ فصل
۷ جلسه
۴ ساعت
۱

فصل اول (Html)

۴ قسمت
۰۱:۲۱:۰۸
1

قسمت اول

رایگان
۲۹:۰۷
2

قسمت دوم

رایگان
۲۰:۲۵
3

قسمت سوم

۱۴:۱۸
4

قسمت چهارم

۱۷:۱۷
۲

فصل دوم (Css)

۳ قسمت
۰۲:۳۴:۱۴

Html و Css چیست ؟

Html

Html در کنار Css هسته فن آوری ساخت صفحات وب هستند. Html زبان توصیف ساختار صفحات وب است.

Html زبانی ‌است برای نشانه ‌گذاری فرا متن که برای تدوین قالب و طراحی صفحات وب به کار می ‌برند. دستور العمل‌ های این زبان برچسب Tag نام دارند که محتوای یک صفحه وب با آن‌ها نشانه ‌گذاری شده و بدین ‌ترتیب نحوه نمایش آن صفحه برای مرورگر های وب توصیف می‌شود. که تاکنون 5 نسخه از Html عرضه شده ‌است.

هر یک از برچسب ‌های Html معنا و مفهوم خاصی دارند و تاثیر مشخصی بر محتوا می ‌گذارند. مثلا برچسب‌ هایی برای تغییر شکل ظاهری متن، نظیر ضخیم کردن و باریک کردن یک کلمه یا برقراری پیوند به صفحات دیگر در Html تعریف شده‌ اند.

یک سند Html یک پرونده مبتنی بر متن است که معمولا با پسوند Html یا Htm نام ‌گذاری شده و محتویات آن از برچسب‌ های Html تشکیل می ‌شود. مرورگر های وب که قادر به درک و تفسیر برچسب‌ های Html هستند تک ‌تک آن‌ ها را از داخل سند Html خوانده و سپس محتوای آن صفحه را نمایان‌ سازی می ‌کنند.

Html اساسا برای ساخت ‌مند کردن اطلاعات و جدایش اجزای منطقی یک نوشتار نظیر عناوین، تصاویر، فهرست ‌ها، بند ها و جداول به کار می‌ رود. از سوی دیگر Html را نباید به عنوان زبانی برای صفحه‌ آرایی یا نقاشی صفحات وب به کار برد. این وظیفه اکنون بر دوش فن آوری ‌های دیگری همچون Css است.

گفتنی است Html شکلی از زبان دیگری به نام Sgml است و کنسرسیوم وب آن را به عنوان استانداردی برای نشانه ‌گذاری مستندات فرا متنی برای عرضه در وب تدوین کرده است.

Css

Css یک زبان برای ساخت شیوه ‌نامه است که از آن برای توصیف نمایش یک سند که به یکی از زبان ‌های نشانه ‌گذاری مثل Html نوشته شده ‌است استفاده می ‌شود.

Css یکی از فن‌ آوری های بنیادین در کنار Html و JavaScript در وب جهان ‌گستر است.

Css روشی ساده برای نمایش چیدمان و جلوه های تصویری مانند نوع قلم، رنگ و اندازه ‌ها در صفحات وب است.

Css از جنس زبان ‌های نشانه ‌گذاری با ساختار متن ساده رایانه است و درون هر کدام دستور هایی آبشار مانند و پی ‌در پی برای چگونگی نمایش هر صفحه وب افزوده می‌شود.

بیشترین استفاده ‌ای که از این زبان در حال حاضر می‌ شود مشخص کردن سبک صفحه وب Html و Xhtml است ولی آن را می‌توان بر هر نوع مستند Xml از جمله Svg اعمال کرد. نگهداری و تغییر مشخصات Css به عهده کنسرسیوم وب جهان گستر است.

پیش نیاز های آموزش مقدماتی Html و Css :

برای مشاهده دوره مقدماتی Html و Css لازم نیست هیچ مهارتی از قبل داشته باشید. اما چنانچه علاقه‌مند به یادگیری Html و Css صورت پروژه محور و جامع هستید آموزش html و css دانشجویار را از دست ندهید.

سرفصل های آموزش مقدماتی Html و Css :

فصل اول (Html)

– معرفی دوره – انتخاب ادیتور – بدنه اصلی – تگ پاراگراف – تگ em (برجسته کردن) – تگ i (برجسته کردن) – تگ strong (بولد کردن) – تگ b (بولد کردن) – تگ h1 تا h6 – کامنت گذاری

– ساخت لیست – تگ ul – تگ ol – آندر اسکور – افزودن تصویر – عرض و ارتفاع – ایجاد لینک – متصل کردن صفحات با استفاده از لینک – ایجاد جدول

– افزودن موزیک – افزودن ویدیو – تگ hr – تگ br

– گروه بندی – کلاس – آیدی – متا تگ ها – تگ های section ،aside ،nav ،footer ،header و address

فصل دوم (Css)

– مقدمه ای بر Css – متصل کردن فایل Css به Html – تغییر دادن رنگ پس زمینه – افزودن تصویر به پس زمینه – تنظیمات پس زمینه – تغییر دادن رنگ متن – تغییر دادن اندازه فونت – بولد کردن – تغییر دادن فونت – تراز کردن – کامنت گذاری

– فاصله بیرونی – فاصله درونی – بوردر – عرض و ارتفاع – جهت ها – موقعیت – شفافیت – هاور – وب سایت واکنش گرا

– دکمه ها – اینپوت ها – تکست اریا – پلیس هولدر – کرسر – ترانزیشن (وب کیت – موز – ام اس – او) – پس زمینه گرادیان خطی – سایه ها – بوردر ردیوس – یوزر سلکت – دایرکشن – تنظیم فاصله بین خطوط – ترنس فرم

این دوره برای چه کسانی مناسب است ؟

این دوره برای کسانی مناسب است که میخواهند در حوزه طراحی وب فعالیت داشته باشند.

چه نرم افزارهایی در این دوره استفاده شده است ؟

Visual Studio Code

مزیت این دوره نسبت به سایر دوره های مشابه چیست ؟

در این دوره بیشتر نکاتی که برای طراحی وب لازم به یادگیری هست گفته میشود و مطالب به نسبت کامل تری خدمت شما ارائه میشود.

در این دوره از تمام مسائل حاشیه ای پرهیز شده است.

در طول دوره هرگونه سوال برای شما پیش آمد میتوانید بپرسید و من جواب گوی سوالات شما عزیزان خواهم بود.