قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

 • آشنایی با تعریف هک و هکر و …
 • آشنایی با چند اصطلاح دنیای هک و امنیت
 • معرفی حوزه های هک و امنیت ( وب ، سیستم عامل ، شبکه و …)
 • راه های کسب درآمد توی این راه
 • ارائه نقشه راه
 • و ...

سرفصل های دوره

۷ فصل
۲۱ جلسه
۴ ساعت
۱

شروع و آموزش مفاهیم اولیه

۴ قسمت
۰۰:۳۱:۳۰
1

هک و امنیت رو انتخاب نکنید اگه ...

۰۸:۱۹
2

هک چیه

۰۵:۰۵
3

هکر کیه و چه دانشی داره

۰۸:۱۷
4

انواع هکر ها

۰۹:۴۹
۲

کسب درآمد

۱ قسمت
۰۰:۲۷:۵۲
۳

یادگیری اصطلاحات

۳ قسمت
۰۰:۳۴:۱۱
۴

آشنایی با شاخه های هک و امنیت

۹ قسمت
۰۱:۲۲:۴۵
۵

پاسخ به سوالات پر تکرار

۱ قسمت
۰۰:۴۲:۲۳
۶

نقشه راه

۱ قسمت
۰۰:۱۳:۳۱
۷

خیلی مهم

۲ قسمت
۰۰:۲۲:۲۲

حوزه هک و امنیت اطلاعات یکی از مهم‌ترین زمینه‌های مورد توجه در دنیای امروز است. با توسعه فناوری‌های نوین، حوزه هک و امنیت و آموزش امنیت به یکی از موارد بحرانی تبدیل شده است. امنیت اطلاعات برای شرکت‌ها، سازمان‌ها و حتی افراد حائز اهمیت بالاست. یادگیری این حوزه نیازمند یک نقشه راه برای موفقیت است. در این دوره آموزشی دانشجویار قصد داریم نقشه راه ورود به دنیای بیکران هک و امنیت بررسی کنیم تا آموزش هک و امنیت را را از صفر بطور کامل فرابگیرید.

در این دوره چه می آموزیم؟

در دوره آموزش هک و امنیت قراره یک دیدگاه و دانش کلی از دنیای هک و امنیت به کاربر داده بشه. دیدگاهی که خیلی ها ندارند و ناآگاهانه وارد حوزه امنیت میشوند. در آینده هم بخاطر همین ناآگاهیشون دچار چالش هایی میشوند که خیلی از زمان و سرماشون رو هدر میده. ختم کلام. مگر ما کلا چقدر زنده ایم که بخوایم حتی راهی که به علاقمون ختم میشه رو اشتباه شروع کنیم؟

مزیت دوره آموزش هک و امنیت دانشجویار

به طور خلاصه هدفمون اینه، شخصی که هیچی از هک و امنیت نمیدونه رو توجیه شده وارد مسیر درست کنیم. هر چی زمان میگذرد آدما بیشتر به مباحث تکنولوژی علاقه مند میشوند و دوست دارند دربارشون یاد بگیرند. اما یه مشکلی وجود داره، اینکه علمی مثل هک و امنیت که در کل جهان حدودا بیست سال و خورده ای هستش که متولد شده و علم نوپایی به حساب میاد باعث میشه علاقه مند ها را دچار یک سری از مشکلات کنه… باعث میشه توی پروسه یادگیریشون دچار گمراهی بشن. پس می خوایم این مشکلات را باهم دیگه حل کنیم.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

این دوره مناسب کاربرانی هست که علاقه مند به دنیای هک و امنیت هستن و میخواهند این راه رو شروع کنند.

پیش نیاز های دوره آموزش هک و امنیت

خوشبختانه در این دوره هیچ پیش نیازی بجز علاقه لازم ندارید و مباحث این دوره از پایه تدریس شده است :) دقیقا از صفرِ صفر قراره شروع کنیم پس نگران نباشید.

سرفصل های دوره آموزش هک و امنیت

چیزهایی که قراره توی این دوره راجبشون باهم حرف بزنیم به طور کلی اینا هستن:

 • آشنایی با تعریف هک و هکر و …
 • آشنایی با چند اصطلاح دنیای هک و امنیت
 • توضیحات بیشتر درباره آسیب پذیری ها
 • معرفی حوزه های هک و امنیت ( وب ، سیستم عامل ، شبکه و …)
 • راه های کسب درآمد توی این راه
 • پاسخ به سوالات پر تکرار و مهم ( مثل : چقدر طول میکشه هکر بشویم؟ و ….)
 • بررسی چالش هایی که ممکنه باهاشون مواجه بشید و ارائه راه حلشون
 • صحبتی درباره برنامه نویسی
 • ارائه نقشه راه
 • معرفی چند منبع بین المللی « و چندتا خبر خوب مثل اینکه قرار نیست شما را با این نقشه راه به امون خدا ول کنیم :)
 • پلیس فتا
 • و ………

مسیر راه یادگیری حوزه هک و امنیت

همانطور که در مقاله‌ وبسایت github بیان شده است؛ برای یادگیری هر حوزه‌ای مثل هک و امنیت شما باید با یک نقشه راه پیش بروید تا به موفقیت واقعی دست پیدا کنید. در این دوره آموزشی ما بطور کامل مسیر راه متخصص شدن در حوزه هک و امنیت را بررسی خواهیم کرد و در آموزش های بعدی به توضیح کامل تری از آنها خواهیم پرداخت.

بازارکار حوزه هک و امنیت

بازارکار حوزه هک و امنیت، بیشتر مربوط به بررسی آسیب‌پذیری‌ها، توسعه راهکارهای امنیتی و آموزش متخصصان به منظور پیشگیری از حملات سایبری در سازمان‌ها است. با توجه به رشد سریع تکنولوژی و افزایش تعداد حملات سایبری، تقاضای بالایی برای متخصصان امنیت در بازارکار حوزه هک و امنیت وجود دارد.

با متخصص شدن در این حوزه، متخصصان هک و امنیت می‌توانند در بخش‌های مختلفی از صنعت فعالیت کنند. از جمله مهمترین زمینه‌های کاری در این حوزه می‌توان به مدیریت امنیت شبکه‌ها، گواهی‌نامه‌دهی امنیتی، حفاظت از اطلاعات حساس، توسعه و راه‌اندازی سیستم‌های امنیتی و همچنین آموزش و آگاهی‌بخشی از نحوه‌ی مقابله با تهدیدات سایبری اشاره کرد.

از آنجا که حریم خصوصی و امنیت اطلاعات برای شرکت‌ها و سازمان‌ها اهمیت بسیاری دارد، تقاضای متخصصان با سطح دانش عالی و مهارت‌های فنی برتر در این حوزه افزایش یافته است. به همین دلیل، آموزش و توسعه مهارت‌های لازم برای متخصصان امنیت از اهمیت بالایی برخوردار است.

با توجه به آینده روشن حوزه هک و امنیت، بازارکار در این حوزه به طور قطع جایی برای توسعه و رشد فراوان دارد. مبارزه با حملات سایبری و شناسایی نقاط ضعف سیستم‌ها (که همچنان هدف هکرها هستند) همیشه جزء اولویت‌های سازمان‌ها بوده و خواهد بود. بنابراین، متخصصان هک و امنیت با توانایی‌ها و مهارت‌های لازم در این حوزه، می‌توانند به عنوان اعضای بنیادی و عمده‌ای در سازمان‌ها درحال حاضر و در آینده نیز نقشی بسیار مهم و حیاتی داشته باشند.