آموزش گوگل آنالایتیک

امروزه به سبب پیشرفت‌هایی که در تکنولوژی‌ رخ داده، جامعه تا حد زیادی به سمت دنیای مجازی و دیجیتال حرکت کرده و می‌توان این اتفاق را نتیجه توسعه روند جامعه و فناوری‌های نوین دانست. به قدری تاثیر این تکنولوژی‌ها و رایانه در زندگی افراد پررنگ شده که کوچک‌ترین کارهای ممکن، وابسته به این ابزار است. برای اینکه افراد بیشتری وارد این حرفه شوند و بتوانند بهتر با دنیای تکنولوژی ارتباط برقرار کنند، آموزه‌های مختلفی تحت عنوان برنامه نویسی، دوره گوگل آنالیتیکس و موارد این چنینی وارد عرصه شده‌اند. با توجه به همین مسئله‌، در این مقاله در رابطه با آموزش گوگل آنالایتیک صحبت خواهیم کرد.

گوگل آنالایتیک چیست؟

گوگل آنالایتیک در واقع یک سرویس وب است که با تجزیه و تحلیل، آمارها و ابزارهای تحلیلی اولیه را ارائه می‌دهد. هدف از این کار، بهینه سازی موتورهای جستجو برای اهداف بازاریابی است. شاید بپرسید که این سرویس وب در کجا قرار دارد و متعلق به کدام پلتفرم است؟ در پاسخ به این سوال لازم به ذکر است که گوگل آنالایتیک بخشی از پلتفرم بازاریابی گوگل است و برای هر کسی که حساب Google داشته باشد به صورت رایگان در دسترس است.

در هر وبسایتی، بازدیدکنندگانی وجود دارند که جزء عملکرد مثبت آن وب محسوب می‌شوند که این عملکرد توسط گوگل آنالایتیک ردیابی می‌شود. با توجه به این ردیابی، سازمان‌ها می‌توانند منابع ترافیک را تعیین کنند و موفقیت خود را در فعالیتشان بسنجند و الگوها و گرایش‌ها را در تعامل کاربر کشف کنند، که همه این‌ها در نتیجه کسب آگاهی از اطلاعات جمعیتی حاصل می‌شوند. بسیاری از وب‌سایت‌های تازه‌ کار و کوچک، از گوگل آنالایتیک برای انجام تجزیه و تحلیل عملکرد‌ها و بازخوردهای سایت خود کمک می‌گیرند‌.

نحوه عملکرد گوگل آنالایتیک

این سرویس به گونه‌ای عمل می‌کند که با استفاده از تگ‌های یک وب، داده‌ها و اطلاعات کاربر را از هر بازدیدکننده دریافت می‌کند. چرا که یک تگ صفحه جاوا اسکریپت در کد هر صفحه درج می‌شود که در مرورگر وب هر بازدیدکننده داده‌ها را جمع آوری کرده و به یکی از سرویس‌دهندگان جمع آوری اطلاعات گوگل ارسال می‌کند. در نهایت گوگل آنالایتیک یا همان گوگل آنالیتیکس، کسی است که می‌تواند اطلاعات را در حوضه‌های مختلف تولید کند.

آموزش گوگل آنالایتیک

در مورد آموزش و یادگیری هر حرفه‌ای جدا از گوگل آنالیتیکس، این مسئله که افراد بدون داشتن اطلاعات اولیه، وارد مراحل بالاتر و یادگیری دوره گوگل آنالیتیکس در مقاطع پیشرفته می‌شوند همچنان وجود دارد. بالطبع این طرز برخورد با موارد آموزشی، نمی‌تواند چندان با موفقیت همراه باشد چرا که به آموزش پایه نیاز است.

با شرکت در دوره گوگل آنالیتیکس، می‌توانید بیاموزید که داده‌های مفید را جمع‌آوری و تفسیر کنید و نیز می‌توانید معیارهای سفارشی را داشته باشید. با آموزش گوگل آنالیتیکس بازاریابان می‌توانند در برنامه ریزی، خرید، اندازه گیری و بهینه سازی تبلیغات دیجیتال و تجربیات مشتری به خوبی حرفه‌ای شوند‌. طی کردن دوره آموزشی گوگل آنالایتیک در دوره‌ گوگل آنالیتیکس، به صاحبان وب سایت‌ها کمک می‌کند تا به خوبی بتوانند نقاط قوت خود را دریابند و آن‌ها را تقویت کنند. به همین دلیل بسیاری از وب‌ سایت‌های کوچک و تازه کار، سعی می‌کنند با داده‌های حاصل از عملکرد خود، پیشرفت را در فعالیتشان ایجاد کنند.

توضیحات بیشتر