قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

 • نصب سرور و انتخاب قالب
 • اضافه کردن ریسورس جدید
 • اضافه کردن دیتابیس
 • انتقال به فریمورک ESX
 • و...

سرفصل های دوره

۳ فصل
۱۰ جلسه
۲ ساعت
۱

مقدمات و آشنایی

۴ قسمت
۰۰:۲۹:۴۵
1

مقدمه و پیش نیازها

۰۳:۵۹
2

نصب سرور و بررسی قالب ها

۰۸:۲۰
3

آشنایی با ریسورس ها

۰۳:۳۰
4

آشنایی با پنل مدیریت

۱۳:۵۶
۲

ریسورس ها و ساخت ریسورس

۳ قسمت
۰۰:۵۱:۰۳
۳

مباحث بیشرفته تر و پایان

۳ قسمت
۰۰:۵۵:۵۷

در دنیای امروز، بازی‌های آنلاین به یکی از بخش‌های سودآور صنعت بازی سازی تبدیل شده‌اند. بازی GTAV، که یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های تاریخ صنعت بازی است، دارای بخش آنلاین فوق العاده‌ای است که همچنان پس از گذشت یک دهه از انتشار بازی، صدها هزار کاربر آنلاین دارد. در ایران، به دلیل محدودیت‌ها و تحریم‌ها، دسترسی به سرورهای این بازی بسیار محدود است؛ اما با استفاده از سرورهای فایوم، امکان تجربه این بازی به صورت آنلاین وجود دارد. در دوره آموزش ساخت سرور فایوم (Fivem)، شما با روش ساخت این سرورها آشنا شده و فرصت کسب درآمد از طریق آن‌ها را خواهید داشت.

دوره آموزش ساخت سرور فایوم

اهمیت دوره آموزش ساخت سرور فایوم، ریشه در تعداد بالای بازیکنان این بازی در ایران دارد. تعداد قابل توجهی از بازیکنان در سنین مختلف در ایران، در حال تجربه FIVEM هستند. این بازیکنان، علاقمند به شرکت در چالش‌های متنوعی هستند که در برخی از سرورها برگزار می‌شود. بنابراین، با راه‌اندازی یک سرور و برگزاری چالش‌های منحصر به فرد و جذاب، می‌توانید فرصت جذب مخاطبان زیادی را به دست آورید.

در دوره آموزش ساخت سرور فایوم، شما به طور کامل با روش‌های ساخت یک سرور برای این بازی آشنا خواهید شد. با اصول و تنظیمات مورد نیاز برای ساخت سرور و نحوه مدیریت آن کاملاً آشنا شده و در در پایان دوره، قادر به ساخت یک سرور کامل و حرفه‌ای خواهید بود.

پیش‌نیازهای این دوره چیست؟

دوره آموزش ساخت سرور فایوم نیاز به پیش‌نیاز خاصی ندارد و همه افراد، امکان مشاهده آن را دارند.

سرور فایوم چه کاربردی دارد؟

سرور فایوم به شما اجازه می دهد تا بازی های خود را در یک محیط آنلاین و چند نفره بسازید و با دیگران به اشتراک بگذارید. علاوه بر این، سرور فایوم به شما اجازه می دهد تا با استفاده از قابلیت های مختلف، تجربه بازی خود را به صورت منحصر به فرد و شخصی سازی شده طراحی کنید.

با استفاده از دانش برنامه نویسی به زبان LUA، می‌توانید انواع شخصی‌سازی‌ها را در محیط این بازی پیاده کنید. برای نمونه، کافیست به یکی از پلتفرم‌های استریم ایرانی نظیر آپارات گیم سر بزنید و برخی از مادهای مشهور که در سرورهای ایرانی وجود دارد را مشاهده کنید. مواردی نظیر استفاده از شخصیت‌های کارتونی، خودروهای ایرانی، اضافه کردن بخش‌های جدید به نقشه بازی، افزودن ساختمان‌ها و سیستم اقتصادی کاملا متفاوت و صدها کار دیگر که با استفاده از زبان LUA و پلتفرم Fivem قابل پیاده سازی است.

بهترین سرور فایوم ایرانی کدام است؟

سرورهای زیادی در سال‌های اخیر برای میزبانی از بازیکنان ایجاد شده است. برخی از این سرورها، به دلیل قدمت و کیفیت خدماتی که به بازیکنان ارائه می‌دهند، اعتبار زیادی کسب کرده‌اند. در ادامه، دو مورد از بهترین سرورهای ایرانی فایوم را به شما معرفی می‌کنیم. با سر زدن به آنها، امکان مشاهده امکانات و صدالبته، ایرادات آنها را خواهید داشت. با رفع این ایرادات در سرور خود، می‌توانید بازیکنان زیادی را جذب کنید.

سرور فایوم Sunset

سرور فایومSunset  یکی از محبوب‌ترین سرورهای Fivem در ایران است. این سرور با ارائه بازی‌های منحصر به فرد و جذاب، موفق به جذب بازیکنان زیادی شده است. غیرممکن است در هر ساعت از روز به این سرور مراجعه کنید و تعداد زیادی از پلیرها، در حال تجربه آن نباشند. سرور Sunset با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و کادری مجرب، تجربه‌ای بی‌نظیر برای بازیکنان فراهم می‌کند.

سرور فایوم Ace

سرور فایوم Ace یکی دیگر از بهترین سرورهای فایوم در ایران است. این سرور با ارائه خدمات متنوع و با کیفیت، توانسته جای خود را در بین بازیکنان فایوم در ایران پیدا کند. سرور Ace با تمرکز بر روی کیفیت و استقرار آخرین تکنولوژی‌ها، یک تجربه بازی عالی برای کاربران خود فراهم می‌کند.

بوست سرور فایوم چیست؟

بوست سرور، ویژگی است که باعث می‌شود نام سرور شما در بین 20 سرور اول فایوم نمایش داده شود. این ویژگی، نقش موثری در جذب بازیکن دارد و موجب افزایش تعداد بازیکنان سرور شما می‌شود. داستان پیدایش بوست سرورها نیز در نوع خود جالب است.

داستان بوست سرورها از زمانی آغاز می‌شود که پای سرورهای خاصی تحت عنوان رول پلی (Role Play) به دنیای آنلاین GTA V باز شد. در این سرورها، بازیکنان نقش خود را بازی می‌کردند و فرصت داشتند تا در جهان بازی، مسئولیت انجام یک شغل خاص را به عهده گرفته و به صورت جدی و کاملا واقع گرایانه، با دیگر بازیکنان تعامل داشته باشند.

بعد از گذر دو سال، تعداد سرورهای ایرانی به حدود 70 سرور رسید و به مرور به لیست سرور فایوم اضافه شدند. صاحبان سرورها، کسانی بودند که می‌خواستند نام سرور فایوم آن‌ها بالاتر از سایر سرورها قرار گیرد و بازیکنان بیشتری را به سرور خود جذب کنند. برای این منظور، آن‌ها می‌توانستند با پرداخت هزینه، از بوست سرور استفاده کنند و نام سرور خود را به ابتدای لیست اضافه کنند.

البته بوست سرور انواع مختلفی دارد؛ اما عمدتا در چنین مواردی مورداستفاده می‌گیرد.

کسب درآمد از سرور fivem چگونه است؟

اما سوال که مطرح است؛ نحوه کسب درآمد از سرورهای فایوم است. با ساخت یک سرور فایوم، شما می‌توانید بازیکنان را به سرور خود جذب کنید و از طریق فروش محصولات و خدمات در بازی، درآمد کسب کنید. برای مثال، می‌توانید امکانات ویژه‌ای نظیر انواع خاصی از خودروها، ساختمان‌ها و امکاناتی خاص‌تر نظیر ساخت گروه خلافکاری، به بازیکنان ارائه دهید.

همچنین، شما می‌توانید از تبلیغات مختلف در سرور خود برای کسب درآمد استفاده کنید. با توجه به امکان شخصی‌سازی بالای فایوم، دست شما برای ایجاد یک راه درآمد در آن باز است.

سر فصل های دوره

مقدمه و راه اندازی

 • مقدمه و پیش نیازها
 • نصب سرور و انتخاب قالب

آشنایی با محیط

 • آشنایی با ریسورس ها
 • آشنایی با پنل مدیریت

کار با ریسورس ها و ساخت ریسورس

 • اضافه کردن ریسورس جدید
 • ساخت اولین اسکریپت
 • ساخت کامندهای بیشتر

مطالب پیشرفته تر

 • اضافه کردن دیتابیس
 • انتقال به فریمورک ESX
 • مشاغل و پایان کار

چنانچه هرگونه انتقاد، پیشنهاد و یا سوالی در مورد دوره آموزش ساخت سرور فایوم دارید، میتوانید در ادامه همین صفحه از بخش دیدگاه‌ها با ما درمیان گذاشته تا در کمترین زمان ممکن مناسب ترین پاسخ را دریافت کنید.