قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

  • نحوه ساخت یک API را فرا می گیرید.
  • نحوه اضافه کردن API به پروژه جنگوی خود را می آموزید.
  • چگونگی استفاده از Curl و تست API ها را یاد می گیرید.

سرفصل های دوره

۲ فصل
۱۲ جلسه
۲ ساعت
۱

معرفی دوره و نرم افزار های مورد نیاز

۳ قسمت
۰۰:۱۱:۲۷
1

معرفی دوره

رایگان
۰۲:۴۹
2

آموزش نصب فریمورک

رایگان
۰۴:۲۶
3

توضیح و معرفی ابزار کار با API

رایگان
۰۴:۱۲
۲

شروع کار با API

۹ قسمت
۰۱:۴۸:۰۲

 

در  آموزش فریم ورک رست جنگو شما نکات مهم و اساسی جنگو رست فریمورک را درک کرده و در نهایت در حین تدریس از مفاهیم یادگرفته شده در یک پروژه عملی برای درک بهتر آن استفاده میکنیم.

جنگو رست فریمورک چیست؟

جنگو رست فریمورک (Django Rest Framework) که به اختصار به آن DRF گفته می شود، یک فریمورک فوق العاده قدرتمند و کاربردی برای ایجاد API های وب می باشد. فرض کنید شما یک وبسایت دارید و حالا می خواهید برای وبسایت خود یک اپلیکیشن موبایل راه اندازی کنید. در اینجا شما به دو شکل می توانید عمل کنید. اول آنکه دقیقاً مانند وبسایت، برای اپلیکیشن خود نیز یک دیتابیس طراحی کنید و به ازای هر تغییر در وبسایت، تغییرات را به صورت دستی در اپلیکیشن نیز اعمال کنید. راه دوم این است که به API اپلیکیشن را به وبسایت وصل کنید و با این روش به ازای هر تغییر در بانک اطلاعاتی وبسایت، در اپلیکیشن نیز اطلاعات بروز می شود.

به صورت کلی API ابزاری است که بنا به نیاز ما اطلاعات را از وبسایت استخراج می کند.  بنابراین API ها از اهمیت بالایی در برنامه نویسی برخوردار می باشند. جنگو رست فریمورک یکی از ابزارهای قدرتمند پیاده سازی Web Api ها می باشد که با زبان برنامه نویسی پایتون توسعه داده شده است.

هدف این دوره آموزشی تدریس و ایجاد ذهنیت از این فریمورک برای شما دوستان عزیز بوده که ما اینکار را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دادیم . و شما را درگیر دوره های چند ساعته ی گران قیمت نکردیم. این دوره به نحوی تدریس شده است که همه بتوانند از آن استفاده مناسب را ببرند.

اموزش فریم ورک رست جنگو

در دوره آموزش فریم ورک رست جنگو چه می آموزید؟

در دوره آموزشی جنگو رست فریمورک شما ابتدا با مباحث ابتدایی DRF آشنا می شوید و بعد از آن ادامه آموزش به صورت پروژه محور صورت می گیرد که نتیجه ی نهایی آن یک سیستم کامنت اینستاگرام با قابلیت های فوق العاده است. در این آموزش شما با مواردی چون احراز هئویت در API ، نحوه اضافه کردن، حذف کردن و آپدیت کردن اطلاعات و در نهایت شبیه سازی سیستم کامنت اینستاگرام آشنا می شوید.

این دوره آموزشی چه بازار کاری دارد؟

از آن جایی که دوره جنگو رست فریمورک روی مباحث مقدماتی تاکید دارد میتواند پرتگاه شما برای ورود به دنیای Back-End باشد , قطعا اگر بعد از این دوره مطالعات خود را افزایش دهید و سطح خود را بالاتر ببرید می توانید به عنوان برنامه نویس سمت سرور و یا حتی اگر از قبل فرانت کار می کردید , خودتان را به برنامه نویس فول استک شدن نزدیک تر کنید …

پیش نیازهای این دوره چیست؟

تسلط نسبی روی زبان برنامه نویسی پایتون و  اموزش فریمورک جنگو

سرفصل های دوره آموزش فریم ورک رست جنگو

این دوره شامل دو فصل است :

  • در فصل اول به معرفی و نصب نرم افزار های مورد نیاز و فریمورک Django rest framework پرداخته می شود.
  • در فصل دوم شروع به تدریس نکات اصلی در حوزه API میشویم و یک پروژه عملی خواهیم ساخت.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

برای افرادی که به فریمورک جنگو مسلط هستند و به API نویسی علاقه مند هستند.

چه نرم افزارهایی در این دوره استفاده شده است؟

در این آموزش از نرم افزار های Vs Code برای ادیت کد ها و از نرم افزار PostMan برای تست API ها استفاده شده است.

مزیت این دوره نسبت به سایر دوره های مشابه چیست؟

مزیت اصلی دوره آموزش فریم ورک رست  جنگو مقدماتی بودن آن است , خیلی از برنامه نویسان عزیز از جمله خودم سبک یادگیری متفاوتی دارند به طوری که دوست دارند اول از طریق یک منبع آموزشی مثل کتاب , فیلم , پادکست و … یک ذهنیتی از آن موضوع دریافت کنند و برای تسلط کامل بر روی آن موضوع خودشان به طور خودجوش اطلاعات خود را ارتقا بدهند و به دنبال یادگیری باشند …

دوره آموزش جنگو رست دقیقا نیاز همین دوستان رو برطرف کرده است و ما در این دوره مباحث ابتدایی DRF را آموزش دادیم و یک ذهنیت نسبی به شما دادیم و زمان کمتری از شما را گرفتیم و سعی کردیم این آموزش به گونه ای باشد که با کمترین هزینه و زمان به بهترین بازدهی ممکن در حد مقدماتی برسید.