قراره تو این دوره چی یاد بگیرم؟

  • خصوصیات و مزایای تزریق وابستگی
  • مفاهیم اصلی مربوط به تزریق وابستگی
  • چندین نمونه‌ی عملی از تزریق وابستگی

سرفصل های دوره

۱ فصل
۷ جلسه
۲ ساعت
۱

لیست ویدئوهای دوره

۷ قسمت
۰۲:۲۰:۲۵
1

درباره دوره

رایگان
۰۱:۰۵
2

نصب zenject

رایگان
۰۷:۵۶
3

وابستگی چیست ؟

۲۹:۲۳
4

container چیست ؟

۰۹:۲۴
5

افزودن context و ایجاد installer

۱۸:۴۱
6

انوع روش های تزریق وابستگی

۲۱:۲۱
7

انوع روش های register یا bind کردن اشیاء بازی

۵۲:۳۵
8

سورس کد و اطلاعات دوره

یونیتی یک موتور بازی فوق‌العاده است، با این حال رویکردی که توسعه‌دهندگان جدید تشویق به اتخاذ آن می‌شوند، برای نوشتن پایه‌های کد بزرگ، انعطاف‌پذیر یا مقیاس‌پذیر مناسب نیست. به طور خاص، روش پیش‌فرض یونیتی که وابستگی‌های بین اجزای مختلف بازی را مدیریت می‌کند، اغلب ممکن است ناخوشایند و مستعد خطا باشد. یک چارچوب تزریق وابستگی در یونیتی ساخته شده است. ابزاری برای تبدیل کدهای پایه بازی شما به مجموعه ای از قطعات با اتصال آزاد. بنابراین قابل نگهداری، انعطاف پذیر و قابل آزمایش است.

در این دوره چه خواهیم آموخت؟

دوره آموزش تزریق وابستگی در یونیتی، به شما کمک می‌کند تا به صورت عمیق‌تر در مورد نحوه‌ی تزریق وابستگی در برنامه‌نویسی با استفاده از یونیتی آشنا شوید. در این دوره، شما با تکنیک‌ها و اصول مربوط به تزریق وابستگی در یونیتی آشنا می‌شوید و ابزارهای مختلفی برای تزریق وابستگی در برنامه‌های یونیتی را به کار می‌برید.

در این دوره، شما با خصوصیات و مزایای تزریق وابستگی آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که چگونه از این تکنیک در برنامه‌نویسی با یونیتی استفاده کنید. همچنین، شما با مفاهیم اصلی مربوط به تزریق وابستگی، مانند Inversion of Control (IoC) و Dependency Injection (DI) آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که چگونه از آنها در برنامه‌نویسی با یونیتی استفاده کنید.

در طول این دوره، شما با چندین نمونه‌ی عملی از تزریق وابستگی در یونیتی آشنا می‌شوید و با نحوه‌ی پیاده‌سازی آن در برنامه‌های واقعی آشنا می‌شوید. همچنین، در این دوره، شما با تکنیک‌های مربوط به تست واحد و تست تزریق وابستگی آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که چگونه از آنها در برنامه‌نویسی با یونیتی استفاده کنید.

این دوره مناسب چه افرادی است؟

این دوره برای افرادی که برنامه نویسی با یونیتی را فراگرفته اند و حال نیاز دارند که پیچیدگی کد های خود را برطرف کنند. همچنین افرادی که c# برنامه نویسی می کنند.

پیشنیازهای دوره آموزش تزریق وابستگی در یونیتی

دوره آموزش تزریق وابستگی در یونیتی دانشجویار یک دوره پیشرفته است و برای برنامه‌نویسان با تجربه و آشنایی قبلی با برنامه‌نویسی با یونیتی مناسب است. با این حال، خوب است بدانید در این راه یادگیری مفاهیم زیر از اهمیت بالایی برخوردارند و بهتر است قبل از شروع با آنها آشنا شوید:

  • برنامه‌نویسی شی‌گرا
  • زبان برنامه‌نویسی C#
  • فریم‌ورک Unity
  • مفاهیم اصلی تست واحد و تست تزریق وابستگی

همچنین برای آموزش بیشتر در زمینه استفاده از تزریق وابستگی در یونیتی پیشنهاد ما آموزش مرتبط در udemy میباشد.

تزریق وابستگی در یونیتی

این پروژه به این دلیل شروع شد که در آن زمان هیچ چارچوب DI برای یونیتی وجود نداشت، و با استفاده از فریمورک‌های DI خارج از یونیتی (مثلاً Ninject) و دیدن مزایا، احساس کردم که رفع آن مهم است.

در آخر فقط می گویم که اگر تجربه ای با فریمورک های DI ندارید و کدهای شی گرا می نویسید، پس به من اعتماد کنید. هنگامی که یاد گرفتید که چگونه با استفاده از DI کدهای جفت شده را به درستی بنویسید، دیگر راه برگشتی وجود ندارد.

چرا تزریق وابستگی مفید است؟

اکثریت قریب به اتفاق تلاشی که روی نرم افزار سرمایه گذاری می شود پس از انتشار اولیه اتفاق می افتد. از آنجایی که کدهای جفت شده ضعیف تغییر نرم افزار شما را بسیار آسان تر می کند، سرمایه گذاری اولیه کوچک با گذشت زمان سود زیادی را به همراه خواهد داشت.

مزایای یادگیری تزریق وابستگی در یونیتی

  • وقتی از یک فریم ورک DI استفاده می کنید ، طبیعتاً design pattern ها را بهتر دنبال خواهید کرد ، زیرا این امر شما را مجبور می کند که بیشتر در مورد interface بین کلاس ها فکر کنید.
  • نوشتن Unit Test یا User-Driven Tests خیلی راحت تر می شود.
  • وقتی از تزریق وابستگی استفاده می کنید و کد loosely coupled است؛ خیلی راحت تر می شود Refactor کرد. شما می توانید بخشی از code base را کاملاً تغییر دهید بدون اینکه این تغییرات باعث خرابی قسمت های دیگر شود.

Extenject بر روی پلتفرم های زیر تست شده است:

PC، Mac، Linux، iOS، Android، UWP / WSA / WP8 و WebGL.

توجه: تمام پلتفرم های مبتنی بر IL2CPP باید پشتیبانی شوند.