سرفصل های دوره

۱ فصل
۳۰ جلسه
۱۱ ساعت
۱

لیست ویدئوهای دوره

۳۰ قسمت
۱۰:۴۷:۲۳

1-1

رایگان
۲۱:۱۰

1-2

۲۷:۳۶

2-1

۲۲:۴۵

2-2

۲۷:۰۷

3-1

۱۹:۱۶

3-2

۲۴:۴۸

4-1

رایگان
۱۹:۵۵

4-2

۲۱:۱۹

4-3

۲۰:۳۵

4-4

۱۸:۳۳

4-5

۲۰:۲۳

4-6

۲۱:۲۱

4-7

۲۶:۰۶

5-1

۲۱:۰۶

5-2

۱۹:۱۴

5-3

۲۰:۵۴

5-4

۲۰:۱۲

5-5

۱۹:۲۴

5-6

۲۰:۱۹

5-7

۲۳:۲۰

6-1

۲۲:۱۵

6-2

۲۳:۴۳

6-3

۲۰:۰۷

6-4

۱۹:۰۹

7-1

۲۰:۵۳

7-2

رایگان
۲۳:۴۵

7-3

۱۹:۴۱

7-4

۲۱:۰۲

7-5

۱۹:۴۳

7-6

۲۱:۴۲

درس اصول طراحی پایگاه داده ها یکی از مهمترین دروس رشته های کامپیوتر و فناوری اطلاعات است. در دوره آموزش درس اصول طراحی پایگاه داده ها سعی کرده ایم ابتدا با رویکرد تئوری مفاهیم پایگاه داده ها را برای شما باز کنیم. سپس با رویکرد بازار کار این مفاهیم را به صورت کاربردی و قابل استفاده با ارائه مثال هایی ارائه دهیم.

این دوره با حدود 11 ساعت فیلم آموزشی برای تمام دانشجویان مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه های مختلف قابل استفاده است.

پایگاه داده یا بانک اطلاعاتی (Database) مجموعه ای از داده ها با ساختاری منظم و هدفمند است. این داده ها به نحوی ذخیره می شوند که برای سیستم های مختلف قابل خواندن باشند. در بحث پایگاه داده ها مفاهیم زیادی مطرح می شود. از جمله داده ، اطلاعات ، موجودیت ، رابطه ، سیستم مدیریت پایگاه داده یا DBMS و بسیاری موارد دیگر که به صورت تئوری در این دوره آموزشی برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

در مدل رابطه‌ای داده‌ها که در درس پایگاه داده ها هم مطرح می شود ، زبان ساختارمند پرسش‌ها یا SQL برای ایجاد، تغییر، و بازیابی داده‌ها و نیز عملیات بر روی آنها به‌کار می‌رود. در دوره آموزش درس اصول طراحی پایگاه داده ها ما به تشریح این زبان و نحوه کار با انواع دستورات آن با ارائه مثال و به صورت کاربردی خواهیم پرداخت.

پایگاه داده ها کاربردهای زیادی در برنامه نویسی ، طراحی سیستم های اطلاعاتی ، طراحی سایت و مدیریت پروژه ها دارد. اما قبل از شروع به کار باید ابتدا مباحث تئوری را کاملا درک کنید.

شما می توانید در ادامه، سرفصل دوره آموزش درس اصول طراحی پایگاه داده ها با رویکرد ورود به بازارکار را مشاهده نمایید.