در این مقاله سعی داریم آموزش نصب یونیتی را به شما عزیزان آموزش دهیم اما نیاز است درابتدا با یونیتی آشنا شوید و بدانید یونیتی چیست؟ ما در مقاله‌ای کاملا مرتبط به توضیح این مورد پرداخته‌ایم اما اگر بخواهیم بطور خلاصه بیان کنیم میتوان گفت یونیتی unity یک موتور بازی چند سکویی می باشد که توسط فناوری یونیتی ایجاد شده است و برای ساخت بازی های ویدئویی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

این موتور بازی ساز از نرم افزار متن با ویرایشگر زبان های برنامه نویسی است که بسیار قدرتمند است و به راحتی با موتور بازی ساز یونیتی هماهنگ شده است و ویژگی هایی را همراه با خود دارد.

یونیتی از جمله موتور های بازی ساز است که از زبان های برنامه نویسی معروفی مانند سی شارپ و جاوا اسکریپ پشتیبانی می کند که زبان سی شارپ قابلیت شی گرایی دارد و ویژگی های ارث بری در آن وجود دارد و می تواند در این برنامه ها به خوبی عمل کند.

در ادامه با زبانی ساده آموزش نصب برنامه ی unity که تنها بخشی از آموزش یونیتی از صفر تا پیشرفته است  را به شما علاقه مندان توضیح داده ایم.

با ما همراه باشید.

دوره یونیتی معرفی شده در ویدیو

دانلود یونیتی (unity)

  • دانلود نرم افزار یونیتی از اینجا (+)

چگونه برنامه ی یونیتی را نصب کنیم؟

پس از دانلود unity نوبت به نصب آن میرسد. برای نصب برنامه ی یونیتی unity ابتدا باید اینترنت و آنتی ویروس کامپیوتر خود را غیر فعال کنید و با باز کردن فولدر نصب؛ فایل نصب را باز می کنیم و با کلیک کردن روی یونیتی هاب، پنجره ایی برای شما باز می شود که با زدن بر روی I agree ادامه ی نصب unity را دنبال کنید.

چگونه برنامه ی یونیتی را نصب کنیم؟

در ادامه شما محل نصب را با بازشدن پنجره ی بعدی باید مشخص سازید و روی گزینه ی install را می زنیم و منتظر نصب یونیتی می مانیم.

چگونه برنامه ی یونیتی را نصب کنیم؟

سپس پنجره ایی برای ما باز می شود که باید تیک run unity hub را برداریم و سپس گزینه ی finish را می زنیم.

آموزش نصب یونیتی

بعد از مراحل انجام شده unity setup را از فولدر های نصب انتخاب می‌کنیم و با کلیک کردن روی آن پنجره ایی برای ما باز می شود و مجددا مانند گزینه های بالا گزینه ی I accept the term of the Licenese Agreement را می ‌زنیم. سپس روی گزینه ی next می زنیم.

نصب یونیتی

آموزش کامل نصب یونیتی

و پنجره ی بعدی را هم next میزنیم.

آموزش نصب یونیتی برای کامپیوتر

در این مرحله آموزش نصب یونیتی برای کامپیوتر، پنجره ایی که برای ما باز می شود مربوط به آدرسی است که باید توسط ما به این بخش داده شود که حتی می توانید روی آدرس پیش فرضی که خود برنامه پیشنهاد داده است هم قرار دهید و سپس روی گزینه ی next کلیک می کنیم و منتظر می مانیم تا نصب برنامه انجام شود.

مشکل نصب یونیتی

امکان دارد نصب این بخش از برنامه 2 الی 3 دقیقه طول بکشد بنابراین سعی کنید صبور باشید.

بعد از اینکه نصب به پایان رسید روی گزینه ی finish کلیک می کنیم.

که در نهایت می توانید در دسکتاپ کامیپوتر خود آیکون unity hub و unity مشاهده می کنید.

آموزش یونیتی

چگونه کرک برنامه ی یونیتی را فعال کنیم؟

حال که با نحوه نصب یونیتی آشنا شدید، در این بخش می خواهیم کرک برنامه ی یونیتی را به شما آموزش دهیم. همانطور که می دانید فعال سازی و نصب این بخش از برنامه به اندازه ی نصب خود برنامه حائز اهمیت است بنابراین دقت لازم برای کرک یونیتی داشته باشید.

می توانید برای راحتی کار پنجره ی this pc را باز کنید و در کنار پنجره ی باز شده ی نصب نرم افزار ها قرار دهید.

در فولدر نصب وارد فولدر کرک می شویم که می بینیم 2 کرک unity hub و unity را داریم.

روی unity hub کلیک می کنیم. و فایلی داریم که باید راست کلیک آن را کپی می کنیم و پنجره ی this pc را که باز کرده بودیم در قسمت درایو c، program file وارد فلدر unity hub می شویم و فلدر resources را باز می کنیم. همان فایلی که کپی کرده بودیم را در این بخش می بینیم وجود دارد و آن را replace می کنیم.

در بخش unity هم دوباره همین کار را انجام می دهیم. روی گزینه ی مورد نظر کلیک می کنیم و unity.exe را کپی می کنیم و وارد درایوc  می شویم و در بخش program file و در بخش unity فلدر editor می شویم که در این بخش باید آن را past کنیم و آن را مانند گزینه ی بالا replace می کنیم.

آموزش نصب یونیتی 2021

چگونه درنصب برنامه ی یونیتی license آن را اکتیو کنیم؟

بعد از این که مراحل بالا انجام شد باید برنامه ی یونیتی را باز کنیم و بدون اینکه گزینه ایی را بزنیم، پنجره ی آن را ببندیم و در این بخش یک Licenese تولید شده است که باید آن را پاک کنیم که در ابتدا باید وارد فلدر data شویم و سپس resource را انتخاب می کنیم و فلدر licensing که ایجاد شده است را پاک می کنیم.

در فلدر کرک unity بخش unity.exe فایلی وجود دارد که باید آن را کپی کنیم و در واقع یک licenese ایجاد کنیم.

در درایوc  و فلدر program data باید پیدا کنیم در صورت هیدن بودن فایل، باید تیک هیدن را بزنیم تا فایل برای ما نمایش داده شود.

بعد از این اینکه این فایل را باز کردیم حالا باید به دنبال فلدر unity بگردیم که فایل مورد نظر را در این بخش باید past کنیم.

License  فایل در این قسمت اکتیو خواهد شد.

کار ما با نصب برنامه ها تا این بخش به پایان رسیده است و اکنون باید برنامه ی unity hub را اجرا کنیم.

اگر می خواهیم پروژه های قبلی را دوباره اجرا کنیم روی گزینه ی add میزنیم و در غیر این صورت می توانیم روی گزینه ی new کلیک کنیم. در این بخش می توانیم نام پروژه را اضافه کنیم و هم می توانیم لوکیشن پروژه را هم انتخاب کنیم. مثلا می توانید پروژه ی مورد نظر خود را در دسکتاپ ایجاد کنید.

گزینه های دیگری مانند 2D و 3D هم وجود دارد که با زدن بر روی گزینه ی create منتظر می شویم نرم افزار کامل نصب و اجرا شود.

حرف آخر

از شما همراهان گرامی بسیار سپاسگزار هستیم که تا این بخش از مقاله آموزش نحوه نصب یونیتی با ما همراه بوده اید امیدواریم که توانسته باشیم بخش مهمی از سوالات شما را درباره ی آموزش نصب برنامه یونیتی پاسخ دهیم.