ویژوال استودیو 2017 با نصب سریع‌تر و دریابی لاینر توسط مایکروسافت رونمایی می‌شود.

از جدیدترین نسخه محیط توسعه یکپارچه (IDE) مایکروسافت (ویژوال استودیو 2017) در کنار یک نسخه پیش‌نمایش از مک تولید و عرضه‌شده است. بزرگ‌ترین بهبودی که در این نرم‌افزار قابل‌لمس است، محیط نصب بهبودیافته و قابلیت انتخاب اجزای نصب ویژوال استودیو می‌باشد. در این مقاله سعی شده است تا جدیدترین بهبودهای این نرم‌افزار محبوب مایکروسافت بررسی شود.

نصب سریع‌تر ویژوال استودیو نسبت به سایر نسخه‌های قدیمی را می‌توان از اصلی‌ترین پیشرفت‌های ویژوال استودیو 2017 دانست. بررسی و پیدا کردن سریع‌تر باگ‌ها، ویژگی‌های خاص مایکروسافت ویژوال استودیو (ازجمله یکپارچه‌سازی GitHub) تا حد بسیار زیادی بهبود داشته است. همچنین برنامه‌نویس‌ها می‌توانند از گزینه‌های جدید انتشار برنامه‌های خود استفاده کنند که این امر باعث محبوبیت بیشتر ویژوال استودیو شده است. تمامی این پیشرفت‌ها در نسخه جدید نرم‌افزار در کنار نصب جدید و امکان انتخاب بسته‌های زبانی می‌تواند برای برنامه‌نویس‌ها و توسعه‌دهندگان بسیار جذاب و کاربردی باشد.

مانند سایر نسخه‌های عرضه‌شده توسط ویژوال استودیو، یک نسخه رایگان برای دانشجویان و توسعه‌دهندگان فردی یا منبع باز قرار داده شده است تا طیف گسترده‌تری از جامعه بتوانند از ویژوال استودیو استفاده نمایند. با توجه به امکاناتی که نسخه جدید ویژوال استودیو برای کاربران در نظر گرفته است، نصب آسان و سریع‌تر و ردیابی لاینر برای شکار باگ‌ها و یکپارچه‌سازی GitHub می‌توان این نتیجه را گرفت که محصول جدید مایکروسافت ازلحاظ عملکرد نسبت به نسخه‌های پیشین بهبود بسیار زیادی را داشته است.

 

ویژوال استودیو جدید نسخه مک

نسخه جدید ویژوال استودیو برای مک که به‌صورت یک پیش‌نمایش عرضه‌شده است از قابلیت‌های جدیدی برخوردار است. ویژوال استودیو برای تمامی زبان‌های برنامه‌نویسی و تمامی توسعه‌دهندگان مورداستفاده است و جامع‌ترین نرم‌افزار برنامه‌نویسی به شمار می‌رود. مایکروسافت سعی کرده است تا با بهبود نسخه مک این برنامه، دسترسی کاربران این سیستم‌عامل به ویژوال استودیو را بهبود بخشد. در ادامه می‌توانید به‌طورکلی با تمامی قابلیت‌های جدید این نرم‌افزار در سیستم‌عامل مک بیشتر آشنا شوید:

1-طراحی‌شده مخصوص مک: ویژوال استودیو مک دقیقاً برای این سیستم‌عامل طراحی و بومی‌سازی شده است تا بیشترین میزان بهینه‌سازی و بهره‌وری را برای توسعه‌دهندگان داشته باشد.

 2-مدیریت کارآمد: کدهایی که تولید کرده‌اید را می‌توانید به‌وسیله GitHub یا Visual Studio Team Services مدیریت کرده و پروژه‌های مک یا ویندوزی خود را به‌راحتی به اشتراک بگذارید.

3-برنامه‌های موبایل باکیفیت ارائه دهید: با اشکال‌زدا (Debug) جدید Xamarin، واحدهای تست و طراحی پیشرفته UI و سایر امکاناتی که مایکروسافت برای ویژوال استودیو مک در نظر گرفته است، طراحی و برنامه‌نویسی برنامه‌های موبایلی iOS و اندروید امروزه بسیار راحت‌تر و کارآمدتر شده است.

4-طراحی برنامه‌های وب مدرن: با پشتیبانی ویژوال استودیو مک از هسته NET شما می‌توانید برنامه‌های وب جدید و بسیار زیبا ساخته و آن‌ها را توسعه دهید و آن‌ها را به‌صورت مستقیم از IDE به فضای ابری منتقل نمایید.

5-ایجاد خدمات هوشمند: ارائه خدمات هوشمند یکی از راه‌هایی است که بسیاری از شرکت‌های نرم‌افزاری به دنبال آن می‌گردند، با استفاده از هسته.NET مورداستفاده در ویژوال استودیو مک می‌توانید به‌صورت مستمر با مشتریان خود در ارتباط باشید و طبق سفارش‌ها، کارها را انجام دهید یا کدها را ویرایش نمایید.

 6-ساخت بازی برای هر پلتفرم: از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که ویژوال استودیو را خاص می‌کند، توانایی ساخت بازی برای تمامی پلتفرم‌های موبایل ازجمله iOS و اندروید می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از موتور یونیتی و ویژوال استودیو مک بازی‌هایی را بسازید که در این پلتفرم‌ها مورداستفاده قرار گیرند.