این ویدیو مناسب سنین ۴.۵ الی 99 سال می باشد 😊

زبان برنامه نویسی استفاده شده در این ویدیو توسط میلیون ها کودک در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است.در این آموزش با لحنی متناسب و ساده، طراحی بازی ساده ای از پوو با استفاده از زبان برنامه نویسی پازلی و گرافیکی اسکرچ جونیور آموزش داده می شود. قابل ذکر است که برای این آموزش و حتی این زبان برنامه نویسی هیچ پیشنیازی لازم نیست و فقط دانستن رنگ ها و دست چپ و راست کافیست.

فهرست مطالب مطرح شده در این ویدیوی آموزشی

 • طراحی صفحه ابتدایی جهت ورود به بازی
 • طراحی شخصیت(اسپرایت) پوو
 • کار با ابزار طراحی و تغییر در پس زمینه
 • استفاده از بلوک های: حرکتی، سایز، مکالمه، تایم، برای همیشه، ورود به استیج جدید و …
 • طراحی صفحه انتهایی

شما می توانید با نصب نرم افزار در کامپیوتر،لپ تاپ و حتی موبایل و تبلت، بدون نیاز به اینترنت برنامه نویسی کرده و بر روی پروژه ها، بازی ها، انیمیشن ها و داستان های خود سرمایه گذاری کنید. طریقه نصب نرم افزار در ترم 1 اسکرچ جونیور به طور کامل آموزش داده شده است.

چرا آموزش برنامه نویسی به کودکان؟

از مهم‌ترین دلایل توجه کشورهای پیشرفته‌ به برنامه نویسی کودکان و نوجوانان، تاثیرات این علم در ساخت آینده‌ی کشور‌ها، توانمندی کودکان و نوجوانان و امکان تولید ارزش و ثروت و همچنین تاثیرات روانشناسی این آموزش‌ها بر کودکان و نوجوانان می‌باشد.

شما می توانید در دوره اسکرچ جونیور به ما ملحق شده تا توسط آن کودک دلبندتان ایده های قدرتمندی درباره علم کامپیوتر یاد بگیرد و قدرت خلاقیت و حل مساله در آن ها تقویت گردد و در آینده، همانند کسی که اگر رانندگی یاد بگیرد می تواند با انواعی از ماشین ها رانندگی کنند، فرزند شما نیز با انواعی از زبان های برنامه نویسی به سهولت کار کند و فراموش نکنیم که آینده دست ربات ها است و به نقل از میشل رسنیک(بنیان گذار برنامه نویسی کودکان): اگر شخصی در عصر حاضر علم برنامه نویسی نداشته باشد، از نعمت سواد بی بهره است.

خاطر نشان میشوم که دوره صرفا برای این نیست که بچه ها برنامه نویس شوند بلکه قدرت تحلیل و تفکر و حل مساله در آن ها تقویت می شود و همین امر باعث شده در دروسی مثل ریاضیات موفق تر عمل کنند و همچنین زمانی که صرف استفاده از موبایل و کامپیوتر میکنند هدفمند باشد

در دوره اسکرچ جونیور نحوه استفاده از کدهای بلوکی، مفاهیم و منطق برنامه نویسی و چگونگی استفاده از الگوریتم ها به همراه انیمیشن و بازی سازی به فرزند شما آموزش داده خواهد شد. هر شخصی میتواند کد ها رو حفظ کند و بازی بسازد و حتی از اینترنت کدها را دانلود کند اما هدف ما این هست که کودک تفکر برنامه نویسی پیدا کند. پس از آموزش مفاهیم اولیه و تمام بخش های نرم افزار، با پروژه های گوناگون، مفاهیم تخصصی تر عنوان می شود.

این مقاله ویدیویی برای چه کسانی مناسب است؟

 • برای سنین 4.5 الی 99 سال 😊
 • کودکان علاقه مند به بازی، موبایل و دنیای نرم افزاری
 • افراد علاقه مند به ورود به دنیای برنامه نویسی
 • کودکان و نوجوانانی که قصد بازی سازی دارند
 • اشخاصی که اهمیت و ضرورت آموزش برنامه نویسی را درک کرده اند

پیش نیاز های این ویدیو

هیچ پیش نیازی لازم نیست، فقط دانستن رنگ ها و دست چپ و راست کافیست

ابزار ها و نرم افزارهای استفاده شده در این آموزش

 • اسکرچ جونیور

مزیت آموزش اسکرچ جونیور

این ویدیو آموزشی با لحنی متناسب برای برقراری ارتباط با کودکان و نوجوانان تدوین و ضبط شده است. شاید آموزش دادن برنامه نویسی به افراد متخصص و بزرگسالان راحت به نظر برسد اما در سنین پایین هرگز اینگونه نیست. برای کودکان تنها آموزشی کاربردی و جذاب است که لحنی متناسب با نیاز و روحیات کودکان را در خود جای داده باشد. این آموزش ارتباط گسترده و عمیقی با کودکان دلبند شما ایجاد خواهد کرد.