تاثیر تصاویر در افزایش ترافیک وبلاگ

اگر قبلاً به بررسی جستجوی تصویری گوگل یا همان Google Image Search برای رسیدن به SEO بهتر فکر کرده‌اید اما به نتیجه‌ای نرسیده‌اید، الآن بهترین فرصت است. در این مطلب، درباره اهمیت استفاده از جستجوی تصویری برای افزایش ترافیک وبلاگ شما و همچنین درباره اینکه چطور این کار را به ساده‌ترین روش انجام دهیم، صحبت می‌کنیم.

امسال- سال 2018- همه درباره جستجوی صوتی صحبت می‌کنند اما جستجوی تصاویر نباید نادیده گرفته شود. درواقع جستجوی تصاویر باید به‌درستی در کنار آن قرار بگیرد. تصویر زیر آمار سایت Raven درباره سئو مرتبط با تصاویر را نشان می دهد.

 

اهمیت جستجوی تصاویر و 6 ترفند ساده برای افزایش ترافیک وبلاگ
1) اهمیت جستجوی تصاویر برای افزایش ترافیک وبلاگ

سایت MOZ نیز اطلاعات جالبی منتشر کرده است: مردم به سمت تصاویر گرایش بیشتری دارند. درحالی‌که فیس‌بوک در حال رقابت با گوگل به‌عنوان موتور جستجوست، هنوز هم با آن فاصله زیادی دارد. نه‌تنها تعداد جستجوها در گوگل بیشتر از فیس‌بوک است، بلکه جستجوی تصاویر گوگل هم 40 برابر بیشتر از جستجوی فیس‌بوک است.

مقایسه نتایج جستجو و تاثیر تصاویر در افزایش ترافیک وبلاگ
2) اهمیت جستجوی تصاویر برای افزایش ترافیک وبلاگ

خیلی خلاصه بگویم، جستجوی تصویری گوگل به وبلاگ‌ها اهمیت می‌دهد. به این مسئله فکر کنید: ازآنجایی‌که تصاویر احتمالاً در هر صفحه‌ای از وب‌سایت شما هستند، چرا شما آن‌ها را بهینه نمی‌کنید و از آن‌ها بیشتر استفاده نمی‌برید؟

ما معمولاً زمان زیادی را صرف تصاویری با حجم بالا می‌کنیم که عنوانی هم برای آن‌ها در نظر نگرفته‌ایم. این تصاویر آن‌قدر بزرگ است که زمان بارگذاری صفحات ما را کم می‌کند و نرخ پرش ما را افزایش می‌دهد. بهینه‌سازی تصاویر به شکل‌های مختلفی مثل کاهش زمان بارگذاری صفحات، به سود شماست. همچنین باعث می‌شود سایر افراد شما را راحت‌تر پیدا کنند.

 از این ترفندهای عالی برای هدایت ترافیک بیشتر به وبلاگتان از طریق جستجوی تصویری گوگل، استفاده کنید:

1-تصاویر خود را نام‌گذاری کنید.

2-برچسب‌ها یا تگ alt خود را بهینه کنید.

3-به تصویر توضیحات مختصری اضافه کنید.

4-برای تصاویر خلاقانه و جذاب هزینه کنید.

5-اندازه و حجم تصاویر را به‌درستی انتخاب کنید.

6-یک نقشه سایت برای تصاویر بسازید.

 

6 ترفند ساده برای افزایش ترافیک وبلاگ

1-تصاویر خود را نام‌گذاری کنید.

وقتی‌که شما برای اولین بار عکسی را در سایت خود آپلود می‌کنید، معمولاً یک نام پیش‌فرض دارد مثل IMG-555859. اگر شما تصاویر زیادی روی سایت خود دارید، ارزش این را دارد که روی تمام این عکس‌ها کار کنید و آن‌ها را تغییر نام دهید.

این مسئله نه‌تنها جستجوی خود شما در سایت برای یک تصویر را آسان می‌کند، بلکه به گوگل نیز این امکان را می‌دهد که بداند چه‌کاری باید با عکس انجام دهد. گوگل از شما مقداری متن می‌خواهد که خزنده‌های آن بتوانند اهمیت موضوع تصاویر را درک کنند. هنگامی‌که خزنده‌ها موضوع را درک کردند، گوگل می‌تواند تصاویر را به رتبه مناسبی ببرد و آن را به کاربرانی که به دنبال اطلاعات شما هستند، نشان دهد.

قبل از آپلود هر تصویری، ابتدا نام آن را تغییر دهید. مثلاً اگر تصویری با موضوع ” آموزش سئو” دارید، می‌توانید از نام ” آموزش-سئو” استفاده کنید. بین کلمات از دش استفاده کنید نه آندرلاین و از به کار بردن کلماتی مثل و، به، از، and، a و مشابه این‌ها خودداری کنید.

نامی که برای فایل‌های خود انتخاب می‌کنید باید کوتاه، متناسب با موضوع عکس و دقیق باشد و حتماً شامل یک کلمه کلیدی مناسب برای سئو باشد.

2-برچسب‌ها یا همان تگ alt تصاویر را بهینه کنید.

همان‌طور که نام‌گذاری تصاویر مهم است، شما باید روی برچسب‌های alt تصاویر که متنی مناسب برای سئو است، کار کنید. گوگل خودش اهمیت متن جایگزین را تعیین می‌کند.

برچسب‌های alt یا تگ جایگزین محتوای هرکدام از عکس‌های شما را توصیف می‌کند. اگر یک عکس به هر دلیل برای کسی لود نشود، کاربران یک باکس تصویر حاوی متن برچسب alt را می‌توانند، مشاهده کنند. این موضوع به آن‌ها اجازه می‌دهد که بدانند چه چیزی در تصویر است و همچنین سئو شما را وقتی از یک کلمه کلیدی استفاده می‌کنید، بالا می‌برد. وقتی کسی یک تصویر مربوط به شما را جستجو می‌کند، اگر شما از یک کلمه کلیدی مناسب در تگ alt تصویر استفاده کرده باشید، یک فرصت خوب است که تصویر را در نتایج Google Image Search پیدا کند. گوگل از اطلاعاتی که شما به تگ جایگزین تصاویر می‌دهید، برای رتبه‌بندی استفاده می‌کند.

بگذارید مثالی بزنم: نام‌گذاری تصویر زیر با عنوان “BMW 1 Series” یک کار اشتباه است. این نام به گوگل اطلاعات کافی درباره اینکه واقعاً چه چیزی در تصویر است، نمی‌دهد و شما به‌سختی می‌توانید آن را برای کاربر به نمایش بگذارید. یک نام بهتر و بهینه‌تر مثل “2018 BMW 1 Series Rear” مناسب است.

6 ترفند ساده برای افزایش ترافیک وبلاگ
3) تاثیر تصاویر در افزایش ترافیک وبلاگ

وقتی‌که شما یک محصول را به نمایش می‌گذارید اضافه کردن سال، قبل از توصیف آن می‌تواند یک ایده بسیار خوب باشد. سعی کنید از تگ‌های جایگزین کوتاه و جذاب که به‌خوبی عکس شما را توصیف می‌کند، استفاده کنید.

3-به تصویر توضیحات مختصری اضافه کنید.

جیکوب نیلسن در مطلبی با عنوان ” نحوه نوشتن در اینترنت” در سال 1997 موضوعاتی مطرح می‌کند که تا الآن خیلی تغییر نکرده است: “عناصری که باعث جلب‌توجه بیشتر در مطالب شما می‌شوند شامل عنوان‌ها، حروف بزرگ، متن پررنگ یا بولد، متن هایلایت شده، لیست‌ها، گرافیک، توضیحات، جمله عنوان و جداول محتوا می‌باشد.”

زمانی که افراد یک مقاله را بررسی می‌کنند، گاهی اوقات به توضیحات زیر عکس بیشتر از خود متن مقاله توجه می‌کنند. به‌این‌ترتیب توضیحاتی که همراه عکس می‌آید، اگر به‌اندازه کافی مناسب باشد، می‌تواند موجب شود خواننده توجه بیشتری به مطلب نشان دهد. مطمئن شوید که خواننده پس از خواندن مطلب شما به کلید پیشنهاد اجرایی یا Call To Action مطلب شما واکنش نشان می‌دهد.

برای رسیدن به سئو بهتر، توضیحات خیلی مهم هستند زیرا آن‌ها به جستجوی تصویری گوگل توضیح بیشتری درباره عکس می‌دهند و یک راه خیلی خوب برای پیدا کردن کلمات کلیدی در پست شما هستند.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر پستی عکس‌های زیادی دارد، نیازی به اضافه کردن توضیحات برای همه عکس‌ها نیست. این کار برای خواننده آزاردهنده است.

4-برای تصاویر خلاقانه و جذاب هزینه کنید.

برای وبلاگ، هدف باید استفاده از تصاویر جذاب باشد. عکس خوب می‌تواند توجه خوانندگان را جلب کند. اگر همراه با یک پست، یک تصویر جذاب در شبکه‌های اجتماعی باشد، آن پست فرصت بهتری برای خوانده شدن دارد. این مورد باعث به اشتراک‌گذاری بیشتر مطلب شما می‌شود که باعث افزایش ترافیک ورودی به وبلاگ شما می‌شود.

اگر بودجه محدودی داشته باشید، ممکن است وسوسه شوید از تصاویر رایگان و موجود در اینترنت برای وبلاگتان استفاده کنید. اما باید بدانید این همیشه بهترین راه نیست. تصاویر موجود ممکن است کسل‌کننده و غیرخلاقانه باشند. تصویر معمولی مثل تصویر پایین، می‌تواند به فرصت شما برای جذب ترافیک بیشتر ضربه بزند.

6 ترفند ساده برای افزایش ترافیک وبلاگ
4) تاثیر تصاویر در افزایش ترافیک وبلاگ

خیلی ساده است، از خودتان سؤال کنید:

اگر در شبکه‌های اجتماعی در حال جستجو در مورد چیزی هستید، یک پست وبلاگ با عکس چشمگیر و جذاب را باز می‌کنید یا یک پست با عکس معمولی و ضعیف که بارها آن را دیده‌اید؟

برای کاهش اشتباه و دردسر استفاده از عکس‌های کپی‌رایت شده، می‌توانید از وب‌سایت‌هایی مثل Shutterstock کمک بگیرید. این سایت به شما اجازه می‌دهد با پرداخت هزینه مشخص از تعداد معینی عکس باکیفیت استفاده کنید.

اما دوام آوردن در شلوغی جستجوی تصویری گوگل و جذب ترافیک بیشتر برای وبلاگ، نیازمند این است که شما از تصاویر اصیل استفاده کنید و آن‌ها را به‌صورت خلاقانه طراحی کنید. فکر نکنید این کار هدر دادن بودجه است. اگر شما تصاویر وبلاگ خود را کاملاً بهینه کرده‌اید اما در Google Image رتبه خوبی دریافت نمی‌کنید، احتمالاً به این دلیل است که تصاویر شما جاذبه بصری کافی برای کلیک کردن روی آن را ندارند.

5-اندازه و حجم تصاویر را به‌درستی انتخاب کنید.

یک مسئله کوچک که بازاریابان تازه‌کار در مورد آن آگاهی ندارند، حجم عکس وبلاگ است که روی بارگذاری صفحه پست و سئو تأثیر می‌گذارد. اگر زمان بارگذاری صفحه مطلب شما زیاد باشد، می‌تواند روی رتبه شما تأثیر بدی بگذارد. یکی از اصلی‌ترین دلایل کند شدن سرعت بارگذاری صفحات، تصاویر با حجم بالاست.

اگر شما بتوانید سرعت بارگذاری صفحاتتان را بالا ببرید، گوگل به‌سادگی می‌تواند صفحات را بررسی و ایندکس کند. بنابراین رتبه شما بالاتر می‌رود.

اکنون یک سؤال پیش می‌آید: بهترین سایز تصاویر برای وبلاگ چه سایزی است؟

مهم‌ترین نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که ناحیه محتوای پست وبلاگ شما چقدر بزرگ است؟ مثلاً اگر این ناحیه دارای عرض 690 پیکسل است، نیازی به عکس بزرگ‌تر از این اندازه ندارید. بنابراین زمان بارگذاری صفحات کاهش می‌یابد.

بهتر است عکس‌ها با فرمت GPEG ذخیره شود و کیفیت آن بالاتر از 85% نباشد. اگر بالاتر از این مقدار در نظر بگیرید، خطر کاهش سرعت بارگذاری صفحاتتان را به همراه دارد.

برای کم کردن حجم عکس‌هایتان بدون افت کیفیت می‌توانید از سایت‌های Punypng و ShortPixel هم کمک بگیرید.

6-یک نقشه سایت برای تصاویر بسازید.

این مسئله کمی فنی و تخصصی است. اگر شما می‌خواهید رتبه خودتان در جستجوی تصویری گوگل را افزایش دهید و کاری کنید که خزنده‌های گوگل تصاویر شما را از دست ندهند، نقشه تصاویر سایت می‌تواند به شما کمک زیادی کند. یک نقشه سایت خوب می‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که دیده خواهید شد. این مسئله مخصوصاً برای عکس‌هایی که از طریق فرم‌های جاوا اسکریپت قابل‌دسترسی هستند، کاملاً درست است.

ابزارهای تولید نقشه سایت فراوانی وجود دارند که از طریق اینترنت می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. اگر از وردپرس استفاده می‌کنید، می‌توانید از نقشه سایت Google XML برای افزونه تصاویر استفاده کنید.

درنهایت آنچه اهمیت دارد موضوع تصاویر، توضیحات آن، فرمت تصویر، عنوان، مجوزها و موقعیت آن است.

عکس‌های وبلاگتان را بی‌عیب و نقص طراحی کنید.

گرفتن ترافیک وبلاگ به‌وسیله جستجوی تصاویر نسبتاً ساده است و برخلاف سایر کمپین‌های بهینه‌سازی جستجوی شما نیازی به تلاش زیاد ندارد. به یاد داشته باشید، هر زمان که تصویری آپلود می‌کنید، آن را بهینه کنید. رعایت این نکته در زمان شما صرفه‌جویی بسیاری خواهد کرد.

همچنین ابزارهای مفیدی برای چک کردن SEO تصاویر شما موجود است، مثل: SEO chat ، Durham و Content Forest که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

تاثیر تصاویر در افزایش ترافیک وبلاگ خود را دست کم نگیرید.

شما می‌توانید تجربیات خود درباره بهینه‌سازی تصاویر برای SEO بهتر را در دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.