من هم مثل شما بسیار درگیر و قربانی اینستاگرام شده ام! قربانی الگوریتم اینستاگرام در سال 2020!

در طول یک سال گذشته افت قابل توجهی در برداشت و تعامل و دنبال کنندگان جدید را مشاهده کرده ام. دلیل آن الگوریتم 2020 اینستاگرام است. با آخرین بروزرسانی هایی که شده تنها 10درصد از دنبال کنندگان شما قادر به دیدن پست شما هستند. هر وقت این الگوریتم به روز می شد و ما درگیر آن می شدیم اولین فکر من این بود که چرا اینستاگرام در حال خراب کردن تجربه کاربران و زدن آسیب به خود است؟آیا زمان آن رسیده برنامه جایگزین اینستاگرام را پیدا کنیم؟!

هدف اینستاگرام کسب درآمد است!

ممکن است تعجب کنید یا فکر کنید تغییر الگوریتم چگونه این کار را انجام می دهد!؟ اینستاگرام یک تجارت است و باید درآمد کسب کند. اما چگونه می تواند پول کسب کند؟ با ماندن به عنوان یکی از بزرگترین و مهمترین شبکه های اجتماعی. و چگونه به این هدف می رسند؟ با نگه داشتن کاربران در برنامه های خود. اینستاگرام از حساب هایی استقبال می کند که دنبال کنندگان را در حد امکان درگیر و فعال نگه دارند.

نکته
مقاله پیشنهادی : الگوریتم چیست؟

در زیر ساده ترین راه برای جذب دنبال کننده آورده شده است:

 • ارسال عکس و فیلم
 • قرار دادن استوری
 • لایو اینستاگرام
 • IGTV
 • پاسخ دادن به نظرات
 • پاسخ دادن به پیام های دایرکت

شانس شما برای موفقیت با داشتن این موارد بسیار بالا می رود و واقعا عالی است. حالا چندبار این کار را انجام دهیم؟

واقعیت این است هر چه بیشتر وقت خود را صرف برنامه کنید تا دنبال کنندگان خود را درگیر کنید اینستاگرام از شما بیشتر طرفداری خواهد کرد. بدین معنی که شما باید اکثر مواردی که در بالا ذکر شده را بصورت روزانه انجام دهید. عکس ها و فیلم و استوری های روزانه خود را ارسال کنید هر روز حتی اگر 2 دقیقه هم باشد وقت صرف کنید و در اسرع وقت به دایرکت های خود پاسخ دهید و همچنین نظرات آخرین پست خود را سریع پاسخ دهید.

اگر روزانه این کار را انجام ندهید رشدی نخواهید کرد و ظلم الگوریتم 2020 اینستاگرام را بیشتر احساس خواهید کرد.اکنون که منطق اینستاگرام را درک کردید بگذارید تاکتیک های خاصی برای رشد در اینستاگرام را تحت الگوریتم جدید بیان کنیم:

 • وقتی پست می کنید در 60 دقیقه اول مشغول اظهار نظر و بررسی کامنت ها شوید تا به درگیری درایو کمک کنید. نه تنها طرفدارن شما از آن استقبال می کنند بلکه اینستاگرام پست شما را تقویت می کند و آن را به بیشتر دنبال کنندگان نشان می دهد.
 • عنوان و کپشن و موقعیت مکانی پست خود را به مدت 24 ساعت ویرایش نکنید! احتمال دارد انجام چنین کاری شانس شما را برای دیدن بیشتر کاهش دهد.
 • پست خود را حذف نکنید و دوباره ارسال کنید.
 • اگرچه می توانید در یک پست از حداکثر 30 هشتگ استفاده کنید، اما اکنون اینستاگرام آن را به عنوان اسپم انتخاب می کند. اگر اینستاگرام فکر کند شما در حال اسپم کردن هستید ، دسترسی شما را کم خواهد کرد.
 • بارها و بارها از یک هشتگ استفاده نکنید و هشتگ ها را تغییر دهید. در غیر این صورت به نظر می رسد ربات هستید و دسترسی شما محدود خواهد شد.
 • هشتگ خود را در نظرات و در زیرنویس ها ارسال کنید. تجربه شخصی من اینگونه بوده و نتیجه خوبی داشته. می توانید امتحان کنید.
 • پست های بیشتری را ارسال کنید تا دنبال کنندگان بیشتری را جذب کنید. هنگامی که دنبال کنندگان شما برنامه را درگیر و استفاده می کنند ، اینستاگرام توجه می کند و حساب شما را با حساب های دیگر به اشتراک می گذارد ، بنابراین شانس شما برای به دست آوردن دنبال کنندگان جدید افزایش می یابد.
 • برای تعامل بهتر ، پست ها را هدف مند کنید.
 • مقصد محبوب Geotag. حقیقت این است که اگر در یک مکان مشهور حرکت کنید ، اینستاگرام پست شما را به دنبال کنندگان بیشتری نشان می دهد. در اصل ، هر مکانی که گردشگران زیادی را به خود جلب کند یا دارای روند پر طرفدار باشد.
 • راه های دیگری که شما می توانید در سمت خوب اینستاگرام قرار بگیرید استفاده از ویژگی های جدید مانند نکات برجسته داستان ، نظرسنجی ، موسیقی ، آزمون ها ، گپ ها و هشتگ است.

هر بار که از یک ویژگی جدید استفاده می کنید ، اینستاگرام علاقه شما را به برنامه مشاهده می کند و با نشان دادن مطالب شما به دنبال کنندگان بیشتری ، به شما پاداش می دهد. بنابراین به دنبال هشتگ های دلخواه خود باشید ، از IGTV استفاده کنید. نظرسنجی های داستانی را برای ترغیب مخاطبان خود به اشتراک بگذارید و مرتباً نکات برجسته استوری خود را ترغیب کنید تا دنبال کنندگان قدیمی و جدید شما به طور یکسان بتوانند با آنچه در زندگی شما اتفاق می افتد به روز بمانند. اگر هایلایت شما زیبا باشد ، با عنوان خوب ، و داستان ها به هم بپیوندند ، افراد بیشتر به تماشای آنها خواهند نشست.

اکنون به این مهم می رسیم که الگوریتم اینستاگرام در سال 2020 واقعا چیز خوبی است!

از آنجایی که پست شما فقط به بخشی از دنبال کنندگان شما خواهد رسید ، مهم تر از همیشه این است که به مخاطبان دلیلی برای پیگیری آن بدهید. اکنون اینفلوئنسرها مجبورند فقط بهترین مطالب را ایجاد کرده و به اشتراک بگذارند و همچنین در دسترس مخاطبان خود قرار بگیرند.

وقت آن است که بیشتر روی ایجاد احساس جامعه تمرکز کنیم. با تأثیرگذاری خاموش خداحافظی کنید و به دوست جدید و تعامل جدید خود سلام کنید. اگر می خواهید فالوورهای  درگیر داشته باشید و یک جامعه را رشد دهید ، پس باید سعی کنید یک رابطه واقعی برقرار کنید. به عنوان مثال ، وقتی شخصی درمورد پست شما اظهار نظرهای عمیق می کند ، سعی کنید پاسخ دهید. با این کار ممکن است درباره آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید و تعامل کلی را افزایش دهید.

اگر کسی به شما در دایرکت پیام می دهد ، مهربان باشید و یک پاسخ واقعی ارسال کنید. در اصل ،الگوریتم جدید اینستاگرام ، دیگران را وادار به اصیل تر و شخصی تر شدن ترغیب می کند. بنابراین خیلی نگران شماره ها نباشید و تمرکز خود را بر ایجاد روابط با دنبال کنندگان خود شروع کنید.