اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی پرکاربرد و محبوب در بین افراد، جایگاه ویژه ای در تجارت دارد. عده ی زیادی از افراد به واسطه ی راحتی و بی هزینه بودن اینستاگرام نسبت به سایر روش های بازاریابی و فروش، اقدام به فعالیت در اینستاگرام می نمایند. instagram در سال 2016 در یکی از آبدیت های خود قابلیت ساخت پیج تجاری را ایجاد نموده است. پیج تجاری اینستاگرام، مخصوص کسانی است که کسب و کاری را می خواهند در اینستاگرام سامان دهی کنند. با پیج تجاری اینستاگرام، شما به امکانات و قابلیت های ویژه ای دست پیدا خواهید نمود که این امکانات می تواند به شما در راستای بررسی و تحلیل داده های مشتری ها و دنبال کننده های پیج خودتان کمک نماید. نکته مهم دیگر آن است که تمام این امکانات و یا حتی ساخت خود پیج بدون هیچ گونه هزینه ای انجام خواهد شد. در ادامه روش ساخت پیج تجاری اینستاگرام را خواهید آموخت.

نکته
برای اطلاع ار جشنواره ها و جدید ترین اخبار دانشجویار پیج اینستاگرامی ما را دنبال کنید.

آموزش ساخت پیج تجاری در اینستاگرام

در آپدیت‌های اخیر اینستاگرام این موضوع پیش بینی شده است که اگر فرد تمایل به تغییر اکانت خود از حالت شخصی به اقتصادی داشته باشد، این امکان وجود داشته باشد.

در این بخش به‌صورت گام‌به‌گام روند انجام این تغییرات را به شما آموزش می‌دهیم.

در اولین مرحله برای ساخت پیج تجاری اینستاگرام، به پروفایل خود رجوع کنید و اکانت را از حالت Private Account خارج کنید.

اولین مرحله ساخت پیج تجاری اینستاگرام از پیج شخصی

در مرحله بعد روی Switch to Business Profile کلیک کنید تا تنظیمات بیشتر برای شما نمایان شود.

دومین مرحله ساخت پیج تجاری اینستاگرام از پیج شخصی

در ادامه شما با پیامی به شکل زیر روبه‌رو خواهید شد.

سومین مرحله ساخت پیج تجاری اینستاگرام از پیج شخصی

در مرحله بعد با کلیک روی Log in with Facebook می‌توانید به فیس‌بوک متصل شوید. به دلیل اینکه اینستاگرام زیرمجموعه فیس‌بوک هست این امکان برای شما وجود دارد که از طریق فیس‌بوک هم به همین مشخصات یک صفحه داشته باشید.

چهارمین مرحله ساخت پیج تجاری اینستاگرام از پیج شخصی

در گام آخر با پاسخ به سؤالاتی که از طریق گوگل پرسیده می‌شود پیامی به شکل زیر را دریافت کنید. این پیام نشان از تغییر اکانت شما از حالت شخصی به اقتصادی است.

آخرین مرحله ساخت پیج تجاری اینستاگرام از پیج شخصی

قابلیت‌هایی که پیج اقتصادی بیشتر از پیج خصوصی دارد این است که امکان مشاهده آدرس شرکت با لمس Get Directions به‌راحتی امکان‌پذیر است؛ با لمس Call این امکان وجود دارد که شماره تماس شرکت شما را داشته باشند؛ با گزینه Email به‌راحتی به آدرس رسمی ایمیل شرکت، پیام ارسال کنند؛ و…

امیدوارم علاوه بر اینکه آموختید چگونه در اینستاگرام گروه بسازیم، روند تغییر اکانت به حالت اقتصادی را هم آموخته باشید.

نکته
در صورت علاقه می توانید مقاله چگونه در اینستا گروه بسازیم را مطالعه فرمایید.

چگونه در اینستاگرام ادمین اضافه کنیم؟

تنها راهی که تا به اینجا در اینستاگرام وجود دارد فقط همین راهی است که خدمت شما توضیح می‌دهم. تنها راهی که وجود دارد شما در اینستاگرام ادمین اضافه کنید این است که رمز و مشخصات پیج را در اختیار فرد مقابل قرار دهید. این موضوع نشان می‌دهد که تنها در صورتی می‌توانید با خیالی آسوده این کار را انجام دهید که به فرد مقابل اعتماد داشته باشید.

پس قبل از در اختیار گذاشتن مشخصات پیج حتماً از فرد مقابل مطمئن باشید. امکان تغییر رمز به‌راحتی برای فرد مقابل وجود دارد و مثل تلگرام نیست که ادمین اصلی فقط این قابلیت را داشته باشد.

نکته
همچنبن در مقاله ی رو به رو می توانید چگونگی حذف اکانت (پیج) اینستاگرام را بیاموزید.