10 اشتباه رایج در افترافکت, افترافکت , after effect , آموزش adobe after effects

 

در این آموزش نگاهی می اندازیم به ده اشتباه رایج در افترافکت که اگر آنها را رعایت نکنید پروژه شما دچار مشکل خواهد شد.

افترافکت یک نرم افزار قدرتمند در زمینه موشن گرافیک و کامپوزیت است، که یادگیری تمام قسمت های این نرم افزار سال ها طول می کشد. در این آموزش نکاتی را بیان می کنیم که بهتر است کاربران افترافکت به آنها توجه داشته باشند.

 

  • استفاده نکردن از motion blur

موشن بلور باعث می شود کار ما طبیعی تر دیده شود، همچنین در بالا بردن کیفیت یک موشن گرافیک نیز نقش مهمی ایفا میکند.

 

  • فکر کردن به اینکه برای انجام کارهای بزرگ نیاز به پلاگین دارید.

افترافکت یک نرم افزار بسیار قدرتمند در زمینه موشن گرافیک، جلوه های ویژه و کامپوزیت هست، که با آن می توانید کارهای بسیار بزرگی را انجام دهید، فقط باید مراحل انجام آنها را یاد بگیرید.

 

  • استفاده از کی فریم liner به جای easy ease

استفاده ار کی فریم easy ease باعث می شود که حرکات آبجکت ها بسیار طبیعی تر دیده شوند.

 

  • نرم نکردن لبه های maskها

بعضی وقت ها که ما از mask برای یک عکس استفاده می کنیم اگر لبه mask را نرم نکنیم عکس ما به صورت غیر طبیعی دیده می شود.

 

  • استفاده از solid layers به جای shapes

وقتی که شما از solid به جای shape استفاده می کنید به بسیاری از ویژگی هایی که shapeها دارند دسترسی ندارید و نمی توانید از آنها استفاده کنید.

 

  • استفاده نکردن از video scope برای color correction

بعضی مواقع که می خواهیم ترکیب رنگ ویدیوی ما بهتر شود از color correction استفاده می کنیم، ولی اگر از video scope استفاده نکنیم ممکن است نتیجه ای که از color correction بدست می آوریم در مانیتور ما زیبا دیده شود ولی در مانیتور بقیه زیبا دیده نشود.

 

  • سازماندهی بد

فرض کنید شما روی یک پروژه کار می کنید، که داخل پروژه از صدها لایه استفاده کرده اید و مشتری از شما می خواهد که نحوه نمایش تیترها را عوض کنید. اگر لایه های شما مرتب شده نباشد مجبورید هر تیتر را به صورت جداگانه ویرایش کنید، ولی اگر همه تیتر ها را داخل یک pre composition قرار دهید فقط با  تغییر دادن pre composition همه تیترهای شما تغییر می کنند.

 

  • استفاده از منوی transform به جای animate text

وقتی از منوی transform برای انیمیت متن استفاده می کنید خیلی از قابلیت های انیمیت متن را از دست می دهید. با منوی animate شما میتوانید به صورت پیشرفته متن ها را انیمیت کنید.

 

  • قرار دادن آبجکت ها در مرکز بصورت دستی

اگر بخواهید بصورت دستی متن ها و آبجکت ها را در مرکز صفحه قرار دهید ممکن است دقیق در مرکز قرار نگیرد و یا وقت زیادی را از شما بگیرد. اما می توانید با استفاده از گزینه align و با چند کلیک ساده متن ها و آبجکت ها را در مرکز صفحه قرار دهید.

 

  • استفاده کردن از افکت stroke

اگر از افکت stroke برای maskها استفاده کنید نتیجه خیلی خوبی به شما می دهد، اما اگر متن و یا تصاویر وکتور دارید می توانید آنها را به shape تبدیل کنید و از trim path استفاده کنید که می توانید بوسیله آن انیمیشن های جذابی را درست کنید.