پرسونالیزیشن نرم افزار ها یکی از دلایل محبویت و ارتقای جایگاه آن ها است. این شخصی سازی می تواند شامل تغییر تم، تغییر زبان و سایر موارد باشد. در راستای شخصی سازی، گروهی از نرم افزار اقدام به افزودن زبان فارسی برای منو خود کرده اند. برای ما پارسی زبانان فارسی کردن نرم افزار ها از جایگاه ویژه ای برخوردار است. از همین رو در این مطلب آماده شد تا به راحتی نحوه فارسی کردن گوگل را آموزش ببینید. از بین روش های متنوع فارسی کردن گوگل، دو مورد از ساده ترین روش ها در این مطلب نوشته شده است. امید است تا با استفاده از این دو روش فارسی کردن گوگل به خواسته خود برسید.

چگونه زبان گوگل را فارسی کنیم:

روش اول برای تغییر زبان گوگل کروم :

برای تغییر زبان گوگل در ابتدا گوگل را باز می کنید. به گوشه راست صفحه گوگل توجه کنید. علامتی به صورت سه نقط روی هم وجود دارد. وقتی کرسر موس را روی آن ببرید با نوشته ی Customize and control Google Chrome رو به رو خواهید شد. روی علامت سه نقطه روی هم، راست کلیک کنید.

به فلش بنفش دقت کنید.

در گام دوم با تصویر زیر مواجه خواهید شد که بر روی کلمه Setting کلیک می کنید.

تصویر بازکردن تنظیمات گوگل کروم برای فارسی کردن گوگل

بعد از کلیک روی دکمه تنظیمات وارد صفحه زیر می شوید. سپس روی علامت سه خط موازی سمت چپ تصویر کلیک می کنید تا تنظیمات گوگل نمایان شود.

رفتن به بخش تنظیمات داخلی گوگل کروم

شما در ادامه با تصویر زیر رو به رو خواهید شد. بر روی کلمه Advanced برای تنظیمات بیشتر و پیشرفته کلیک کنید.

باز کردن قسمت advanced

شما در گزینه دوم بخش تنظیمات پیشرفته با کلمه Language مواجه خواهید شد. برای فارسی کردن گوگل باید وارد این بخش شوید.

رفتن به بخش Language گوگل کروم

سپس در گام بعدی با سه قسمت تنظیمات زبان رو به رو می شوید که برای فارسی کردن گوگل باید وارد بخش اول شوید.

انتخاب زبان فارسی برای فارسی کردن گوگل

بعد از ورود به این قسمت می توانید زبان فارسی را به شکل زیر انتخاب بفرمایید.

تعیین زبان فارسی به عنوان پیش فرض گوگل

در صورتی که از قبل زبان فارسی را نصب نکرده بودید، وارد بخش آبی رنگ Add language شوید و زبان فارسی را انتخاب بفرمایید.

برای نمایش زبان فارسی و فعال سازی از کلمه Display Google Chrome in this language استفاده کنید. در پایان برای اعمال و فعال سازی روی مرورگر گوگل، از دکمه آبی رنگ Relaunch استفاده کنید.

نکته
آموزش پیشنهادی: آموزش گوگل آنالایتیک

روش دوم برای تغییر زبان گوگل کروم :

مراحل ابتدایی این روش مثل روش قبلی است. یعنی شما در ابتدا باید مرورگر کروم خود را باز کنید. روی همان سه نقطه روی هم سمت راست بالای تصویر کلیک کنید. سپس Setting را بزنید. تفاوت این روش نسبت به روش قبلی از اینجا شروع می شود.

اگر با کیبورد زیاد کار می کنید و از دکمه های میانبر یا شورت کات اطلاع دارید، می دانید که Ctrl+f برای پیدا کردن استفاده می شود.

زمانی که این را بدانید کار شما خیلی راحت تر خواهد شد. دکمه Ctrl و حرف f را بزنید و کلمه Language را سرچ کنید. خیلی سریع به مرحله آخر تغییر زبان می روید. از این مرحله به بعد هم مثل مرحله پایانی روش گذشته خیلی راحت زبان انگلیسی را به فارسی تغییر می دهید.

در پایان با صفحه زیر مواجه می شوید که زبان گوگل شما تغییر یافته است.

استفاده از دکمه میانبر ctrl+f برای فارسی کردن زبان کروم