درآمد برنامه نویسی اندروید بر اساس شیوه هایی که انتخاب میکنید، متفاوت و متنوع خواهد بود. پس میتوان فهمید که روش های مختلفی برای کسب درآمد از زمینه برنامه نویسی Android وجود دارد. در ادامه هر کدام از این روش ها را مورد بررسی قرار داده و ویژگی های آنها را بیان خواهیم کرد. لازم به ذکر است که لازمه رسیدن به این درآمد ها، یادگیری برنامه نویسی اندروید است.

دوره معرفی شده در ویدئو

میزان حقوق و درآمد برنامه نویسی اندروید در جهان 

باتوجه به استفاده روزافزون از گوشی های اندرویدی، بازار بزرگ و درآمد فوق العاده‌ای برای برنامه نویسان ایجاد شده است. چراکه هریک از افرادی که از گوشی های اندرویدی استفاده میکنند (طبق آمارها در حال حاضر بیش از 50 میلیون گوشی هوشمند اندرویدی فقط در ایران وجود دارد)یک مشتری برای برنامه نویس های اندروید خواهند بود. بسیاری از برنامه نویسانی که فرصت را غنیمت دانستند شروع به یادگیری برنامه نویسی اندروید و درآمدهای بسیار بالایی را از طریق برنامه نویسی اندروید کسب کردند.

برنامه نویسی به عنوان یکی از معتبرترین و پر درآمدترین شغل های دنیاست، طبق آمار سایت glassdoor حقوق برنامه نویسان درسال 2019 بطور متوسط حدود 76 هزار دلار در سال (چیزی حدود 760 میلیون در سال / 63 میلیون در ماه) است و این یعنی 29 درصد بیشتر از حقوق متوسط سایر شغل ها. 

برای کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید باید با روش های کسب در این حوزه آشنا شوید.

روش های کسب درآمد برنامه نویسی اندروید

شیوه های کسب درآمد از برنامه نویسی Android را میتوان در 4 دسته کلی قرار داد. هر کدام از این دسته ها میتواند مزایا و معایب خودش را داشته باشد. علاوه بر این روش ها، قطعا پلن های درآمدی دیگری هم وجود خواهد داشت؛ اما این 4 مورد، مهمترین شیوه های کسب درآمد میباشند.

انجام پروژه های فریلنسری

فریلنسر کسی است که به صورت دورکاری پروژه ای را از شخص یا شرکتی دریافت کرده و به ازای مبلغی مشخص، در یک زمان از پیش تعیین شده، انجام داده و تحویل میدهد. فریلنسر ها دارای تایم کاری منعطف هستند. مبلغ قرارداد در پروژه های فریلنسری کاملا متنوع خواهد بود و بستگی به پروژه مدنظر، مدت زمان لازم برای انجام پروژه و طرف حساب پروژه دارد.

ممکن است شما با یک شرکت بزرگ قرارداد ببندید و یا قصد داشته باشید برای یک کسب و کار کوچک پروژه ای را بنویسید. قطعا مبالغ متفاوت خواهد بود. اما در فریلنسری ما محدود به زمان و مکان نیستیم. حتی حد و مرزی هم وجود ندارد. شما میتوانید با وبسایت های ایرانی نظیر پونیشا همکاری کنید و یا از شرکت های خارجی پروژه های فریلنسری گرفته و درآمد دلاری داشته باشید. پروژه هایی که از 500 دلار شروع شده و تا 50 هزار دلار ادامه دارند.

آموزش دادن به صورت حضوری و مجازی

آموزش دادن و تدریس کردن یک هنر و حرفه میباشد. تدریس یکی از راه های خوب برای درآمد برنامه نویسی اندروید و حتی سایر زمینه های برنامه نویسی میباشد. اما قرار نیست همه ما در کنار گرفتن پروژه و کارهای مختلفی که انجام میدهیم، تدریس هم بکنیم. همانطور که گفته شد تدریس یک تخصص است. شما بایستی تمام تمرکز و سرمایه خود را در این حوزه بگذارید تا بتوانید از آن کسب درآمد کرده و مشتری جذب کنید.

استخدام در شرکت های نرم افزاری

اگر سری به وبسایت های جابینجا و جاب ویژن بزنید و نگاهی به آگهی های استخدام بیاندازید، متوجه خواهید شد که متخصصین برنامه نویسی اندروید در شرکت های بزرگی استخدام شده و درآمد های بالایی را هم دارند. امروزه تمام وبسایت های بزرگ نیازمند نرم افزار اندروید هستند و این یعنی کسب درآمد برنامه نویسی اندروید. حقوق برنامه نویسان اندروید در سال 1402 بین 10 تا 35 میلیون تومان متغیر بوده است. دلیل این تنوع هم بزرگ و کوچک بودن شرکت های نرم افزاری میباشد.

کار کردن بر روی ایده های شخصی

کسب درآمد برنامه نویسی اندروید همیشه بدین شکل نیست که ما مجبور به کار کردن برای دیگران باشیم. اکثر افرادی که در ایران به درآمد های خیلی بالا دست پیدا کرده اند، افرادی هستند که کسب و کار های خوبی را پیاده سازی کرده و ایده های شخصی دارند. شما هم ممکن است ایده ای در ذهن داشته باشید.

با یادگیری برنامه نویسی اندروید میتوانید ایده ها و استارت آپ های شخصیب خودتان را پیاده سازی کرده و به درآمد های بالایی برسید. البته در هنگام پیاده سازی ایده های شخصی، بایستی در کنار برنامه نویسی اندروید، یک سری ویژگی ها و مهارت های نرم مانند بازاریابی، تبلغیات، فروش، رزومه سازی و مدیریت پروژه هم یاد بگیرید.

میزان حقوق برنامه نویس اندروید به چه شرایطی بستگی دارد؟

میزان حقوق برنامه نویس اندروید به عواملی مثل سابقه کار، سطح دانش و میزان بودجه شرکت بستگی دارد.

شروع یادگیری و کسب درآمد برنامه نویسی اندروید

حال که با روش های کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید آشنا شدید، اگر علاقه مند به شروع یادگیری این حوزه و رسیدن به درآمدهای دلاری هستید فرصت را از دست ندهید و با آموزش های دانشجویار در این راه پیش بروید. 

دوره برنامه نویسی اندروید دانشجویار 

چنانچه برای یادگیری برنامه نویسی اندروید مشتاق بوده و علاقه مند پیاده سازی اپلیکیشن های موبایل هستید، از دوره برنامه نویسی اندروید غافل نشوید. در این دوره از ابتدای مسیر یعنی الگوریتم نویسی کار خودمان را شروع کرده و سپس به سراغ زبان کاتلین میرویم. بعد از یادگیری کاتلین، وارد محیط اندروید استودیو شده و برنامه نویسی اندروید را از صفر تا صد آن هم به صورت کاملا پروژه محور یاد گرفته و در آن متخصص میشویم. همچنین، دوره برنامه نویسی اندروید وبسایت دانشجویار، دارای کارآموزی آنلاین میباشد. یعنی شما پس از یادگیری، بر روی پروژه های واقعی کار خواهید کرد. این یعنی کسب تجربه و تخصص، از صفر تا صد، آن هم داخل یک دوره جامع و کامل. برای دسترسی به این دوره از ابتدای این مقاله اقدام کنید.

نکته
در صورتیکه هرگونه سوال در مورد روش های کسب درآمد برنامه نویسی اندروید دارید و در این مقاله به آن پاسخ داده نشده است، میتوانید در بخش دیدگاه ها سوالتان را مطرح کنید.